Civic FC5 Camdan gelen ses

Ad Soyad
Kemal Eren
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba, sol ön cam indirirken zorlanma sesi geliyor. Kapı döşemesini söktüm telini rayını wd-40 la temizledim yağladım. Fitilleri temizledim ama hala ses geliyor. İşin garibi bir iki defa indirip kaldırınca ses kesiliyor. 1 saat sonra indirince tekrar ses geliyor. Kaldırırken ses yok sadece ilk inerken geliyor. Camı indirirken elimle camı ittiğimde ses gelmiyor. İnce ayarı vs varmı? Fikri olan varmıdır

Ad Soyad
Kemal Eren
Aracınız
Civic FC5 2017
farklı marka aracım var, ama aynı sorun bende vardı, cam motor dişlisi zamanla içten aşınıyor zorlanma sesi çıkarıyor sonra ki aşamada dişli sıyırıyor, 3-4 usta gezdim bazıları hiç bulaşmam arabayı tanımıyorum dedi bazıları saçma sapan başka arıza söyledi, kendim daldım cam motorunu komple dağıttım içinde ki dişlinin aynısını n11 de 5adeti o zaman 15 tl ye aldım değiştirdim bir daha ses falan kalmadı.
Arıza ilerlerse bende sökmeyi düşünüyorum. Geçenlerde komple dağıttım wd 40 ile spreyledim ama işe yaramadı. Şöyle bir enteresan durum var. Camı indirirken motor teline yön verirsem veya cama elimle müdahale edince dışa doğru vs ses gelmiyor

Arıza ilerlerse bende sökmeyi düşünüyorum. Geçenlerde komple dağıttım wd 40 ile spreyledim ama işe yaramadı. Şöyle bir enteresan durum var. Camı indirirken motor teline yön verirsem veya cama elimle müdahale edince dışa doğru vs ses gelmiyor
Bana bi ulaş özelden numara verdim sana

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı sorun bendede var 2 camdada var aynı anda 2 motorunda bozulması biraz zor gibi ayrıca motorda sıkıntı olsa her zaman yapar.genelde Sıcak havalarda yapıyor daha çok cam fitili kirli ise yapıyor arabayı yıkayınca geçiyor.cam fitilinin içi kadifemsi yapıda değil fitil cama yapışıyor.

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Geri