Civic FB7 Civic FB7 130.000 km bakımı

Aracınız
Civic FC5 2020
hocam detaylı cevabın için teşekkür ederim. ikinizin de cevapları çok yardımcı oldu.
Motor yağında 5 W30 idealdir motul serisini tavsiye ederim mannol Castrol Shell vb yağları aracıma koydurmadım koydurmamda mutlaka yapı gğvendik yerden alın sahte olmasın ve yağın tarihine bakın 1 yılı geçen yağ olursa almayın akü ölçümü yaptırın diğer bütün sıvıları kontrol edin cihazla parçaları serviste alıp taktırmak mantıklı lakin işin ehli bir usta değilse orijinal parçayı bile bozar ve vereceğiniz işçilik parası servisten nne kadar pahalı serviste yapılırsa aracın değerinide koruyacağını alınan parçanın serviste takılmadığı içinde servis geçmişinde olmayacağını göz önünde bulundurun motor yağı ve flitreleri Akü Ampuller fren balatası eğer orjinalse buji için dışardan alınınabilir diğer bütün parçaları servisten almanızı şiddetle tavsiye ederim gergi kütüğü motor kulağı tiriger zinciri gibi belli bir ömrü olmayan parçaları ise bozulunca değişim yaparsanız maddi açıdan daha avantajlı olursunuz gereksiz yere değiştirmeyin serviste yardımcı olduysak ne mutlu bize

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Motor yağında 5 W30 idealdir motul serisini tavsiye ederim mannol Castrol Shell vb yağları aracıma koydurmadım koydurmamda mutlaka yapı gğvendik yerden alın sahte olmasın ve yağın tarihine bakın 1 yılı geçen yağ olursa almayın akü ölçümü yaptırın diğer bütün sıvıları kontrol edin cihazla parçaları serviste alıp taktırmak mantıklı lakin işin ehli bir usta değilse orijinal parçayı bile bozar ve vereceğiniz işçilik parası servisten nne kadar pahalı serviste yapılırsa aracın değerinide koruyacağını alınan parçanın serviste takılmadığı içinde servis geçmişinde olmayacağını göz önünde bulundurun motor yağı ve flitreleri Akü Ampuller fren balatası eğer orjinalse buji için dışardan alınınabilir diğer bütün parçaları servisten almanızı şiddetle tavsiye ederim gergi kütüğü motor kulağı tiriger zinciri gibi belli bir ömrü olmayan parçaları ise bozulunca değişim yaparsanız maddi açıdan daha avantajlı olursunuz gereksiz yere değiştirmeyin serviste yardımcı olduysak ne mutlu bize

Hocam, merak ettiğim için sormak istedim. Neden Mannol, Shell, Castrol vb. yağları aracınıza koydurmuyorsunuz ? Ayrıca üreticiler 5 yıl raf ömrü belirttikleri halde son 1 yıl üretimi aramak biraz iddialı bir tespit değil mi ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Mannol ve Castrol'ü bilmem ama Shell motor yağları Petronas ile birlikte F1 de kullanılan motor yağıdır. Ayrıca FB7 araçların motor yağı 5 - 30 değil , 0 - 20 'dir. Türkiye servis teknikerleri derecesi olan Honda Adana servisinden çıkma ustaya özellikle sordum motor yağını. Gerçekten Honda araçlarına hakim bir usta. Hatta başka başlık altında da yazmıştım, kendisi kendi aracında Petrol Ofisi yağı kullanıyormuş. Bence en iyisi PO demişti. Ben bir sonraki bakımda Petronas 0 - 20 kullanacağım bulabilirsem, piyasada pek yok 0 - 20 si .

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam, merak ettiğim için sormak istedim. Neden Mannol, Shell, Castrol vb. yağları aracınıza koydurmuyorsunuz ? Ayrıca üreticiler 5 yıl raf ömrü belirttikleri halde son 1 yıl üretimi aramak biraz iddialı bir tespit değil mi ?
Hocam ben sorun yaşamak istemiyorum Castrol kötü bir yağ değil lakin sahtesi çok kimseye güven olmuyor mannol kuruluş tarihi eski bir yağ olabilir ama Türkiye piyasasında en fazla 3 yıldır duyulabilir hale geldi oda fiyatından dolayı kalitesi için değil Shell se sürekli vardı ama kalite konusunda bir iddası yok OPET neyse oda o motul ise kalite konusunda kendini kanıtlamış bir yağ motor sporları olsun antifriz olsun ve katkı maddesi olsun insanlar sorun yaşamıyor ve uzun ömürlü bir yağ alsat yapmadığım ve bir aracı en az 5 sene kullandığım içinde en iyisini koyuyorum daha sorun yaşamadım çevremde kullanan insanlarda yaşamadı motul yağını koyunca aracın performansı çalışma sesi yağın uzun km sonrası rengini vs arttırıyor azaltıyor koruyor sebeblerim bir kaçı böyle raf ömrü mevzusu ise şöyle 5 yıl uygun koşullarda geçerli ve her yağ markası içinde geçerli değil siz yağı vitrinde sıcak soğuk yapıp güneş görerek bekletirseniz bu yağ bozulur yada depoda buz gibi bir ortamda bekletirseniz gene yapısı bozulur birtek motor yağı için değil herşey için böyle lastik antirifiriz termostat özellikle akülerde bu konularda bilinçli değiliz toplum olarakta bilinçlenmemiz gerekiyor satıcılar ise bu konulara dikkat etmiyor ettiği kâra bakıyor o yüzden 1 yılı geçen yağı almayın diyorum mantığı kende 5 yıl hiç satamamış bir yağ bayiside sizi düşündürmesi gerekiyor neden kimse almadı ve bu adam neden satamadı ben o yüzden yağ tarihine bakarak alırım zaten makul fiyatları veren yağ bayisinin elinde eski yağ olmuyor adam satıyor hemen yenisini alıyor sürekli bir sirkülasyon oluyor dükkanda kullandığım fd6 aracına yağ MOTUL 5W30 X CLEAN EFE çoğu insan şey der araçta partikül filtresi yok bu yağı kullanma Eco lite yana nerg al bende he diyip geçiyorum tartışmamak için partikül filtresinin olmaması motorun içerisinde partikül birikmeyeceğinin manasına gelmez x celan motorun içerisini temizliyor ve EFE olmasıda ekstra fuelol ( yakıt ) tasarrufu sağlıyor iddalarıma cevaplarım böyle anlaşılmayan bir yer olursa da izah edilirim :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Mannol ve Castrol'ü bilmem ama Shell motor yağları Petronas ile birlikte F1 de kullanılan motor yağıdır. Ayrıca FB7 araçların motor yağı 5 - 30 değil , 0 - 20 'dir. Türkiye servis teknikerleri derecesi olan Honda Adana servisinden çıkma ustaya özellikle sordum motor yağını. Gerçekten Honda araçlarına hakim bir usta. Hatta başka başlık altında da yazmıştım, kendisi kendi aracında Petrol Ofisi yağı kullanıyormuş. Bence en iyisi PO demişti. Ben bir sonraki bakımda Petronas 0 - 20 kullanacağım bulabilirsem, piyasada pek yok 0 - 20 si .
mersedesin dolum yağıdır petronas böyle olunca iyi bir yağ anlamına gelmiyor woksvagende Castrol bunlar firmaların anlaşmış olduğu reklamlardır fiyat grubuda opar kullanır zaten hondanın anlaştığı yağ ise petrol ofisinin 0W20 sidir yıllara göre sürekli değişkenlik gösterir önemli olan sizin spekleri karşılaması her markanın 0 20 si aynı değil burada markanın ürünün kalitesi öne giriyor

Aracınız
Civic FB7 2013
130 bin bakımı için yetkili servise gittim ve fiyat aldım. Henüz yaptırmadım. Henüz sanayiye de sormadım fiyat. Yakıt filtresini değiştirmeyi düşünmüyorum. Yakıt filtresi hariç 12.210,00 TL tutuyor. Ben 10 binin altını bekliyordum, beklediğimden biraz fazla geldi. Sizce serviste mi yaptırayım?

4700 TL Yağ-filtre standart bakım+lpg bakımı
800 TL Fren hidroliği
920 TL Antifriz
2690 TL Şanzıman yağı ve filtresi
2600 TL Yakıt filtresi
1950 TL Buji
1150 TL Subap ayarı

Aracınız
Civic FC5 2020
130 bin bakımı için yetkili servise gittim ve fiyat aldım. Henüz yaptırmadım. Henüz sanayiye de sormadım fiyat. Yakıt filtresini değiştirmeyi düşünmüyorum. Yakıt filtresi hariç 12.210,00 TL tutuyor. Ben 10 binin altını bekliyordum, beklediğimden biraz fazla geldi. Sizce serviste mi yaptırayım?

4700 TL Yağ-filtre standart bakım+lpg bakımı
800 TL Fren hidroliği
920 TL Antifriz
2690 TL Şanzıman yağı ve filtresi
2600 TL Yakıt filtresi
1950 TL Buji
1150 TL Subap ayarı
Şanzıman yağı kesinlikle servis
Buji Candan mühendislikten pahalı gelecekse servis
Subab ayarıda kesinlikle servis derim ama işini hakkı ile yapıp doğru malzeme kullanıyorsa tabi kide

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ktas

0
Ad Soyad
ktas
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhabalar, yakın zamanda güncel yetkili servis fiyatlarını soran, bilen oldu mu acaba?

Özellikle bu saydıklarımı yetkili serviste yaptırmak istiyorum da:

-Subap boşluğu kontrolü
-Yakıt Filtresi değişimi
-CVT Şanzuman yağı değişimi
-Kayışların kontrol ve durumuna göre değişimi
-Motor soğutma suyu değişimi
-ÖN-arka fren/balata kontrolleri
-Ön takım kontrolü(rot, rotil vs)
-Fren hidroliği değişimi

Motor yağı ve filtre değişimlerini özel serviste yaptırmayı düşünüyorum.

Fikir verebilecek varsa sevinirim. Hayırlı geceler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ekli dosyayı görüntüle 271853

05 Mart 2024 güncel fiyatlar bu şekilde yetkili serviste.
Paylaşım için teşekkürler, güzel bir bilgilendirme sağladı diyebilirim.
Parça fiyatları genel olarak uygun görünüyor ama yakıt filtresi, buji, v kayısı, fren hidroligi ve başka işlemlerin her biri için ayrı ayrı işçilik bedeli almışlar gibi görünüyor.

Geri