Civic Fb7 bakım Motul 0w20 yağ değişimi

ya arkadaslar benımde fb7 2016 aracım var 20k bakımı geldı ama servıste yaptırıp yaptırmamakta kararsızım cok pahalı istiyolar bakıma özel serviste yaptırsam garantıden cııkarmı acaba :????

Garantiden çıkar...çıksın ne olacak dünya’nın sonumu?Ben çıkardım garantiden çünkü servisler para tuzağından başka bişey değil.Bide Honda kolay kolay sorun çıkarmaz rahat ol...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

70 bine kadar servise gitmiş birisi olarak yazıyorum şimdiki aklım olsa ücretsiz yaptıkları 1000 bakımını bile özel serviste yaptırırdım. Servisten 2000 tl lik aldığım bakım vs fiyatı özel de 600 e yaptırdım. Zaten herhangi bir sıkıntı da da garantiye soktukları da yok. Silecek fıskiyem bozuldu adamlar kullanıcı hatası dedi. Nasıl bi hata yapmış olabilirim ki?

70 bine kadar servise gitmiş birisi olarak yazıyorum şimdiki aklım olsa ücretsiz yaptıkları 1000 bakımını bile özel serviste yaptırırdım. Servisten 2000 tl lik aldığım bakım vs fiyatı özel de 600 e yaptırdım. Zaten herhangi bir sıkıntı da da garantiye soktukları da yok. Silecek fıskiyem bozuldu adamlar kullanıcı hatası dedi. Nasıl bi hata yapmış olabilirim ki?

Aynen öyle benim 30 tl lik klipsi garantiden değiştirmediler bunların anlayışı bu kadar.

Aracınız
[MENTION=5727]suleyman[/MENTION] Vites kutusu filitresini kaça aldınız parça numarasını paylaşabilir misiniz ? FB7 değil mi ? filitresi sökmek için hava filitre kutusunu sökmek gerekiyor değil mi ?

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

[MENTION=5727]suleyman[/MENTION] Vites kutusu filitresini kaça aldınız parça numarasını paylaşabilir misiniz ? FB7 değil mi ? filitresi sökmek için hava filitre kutusunu sökmek gerekiyor değil mi ?

Kardeşim parça numarasını bilmiyorum usta şasi noya göre buldu parçayı orijinal Honda parçası ve Honda orijinal şanzıman yağı kullanıldı.Filtre ise Dediğin gibi hava filtresi kutusunun altında ve parçanın değiştirilmesi çok kolay gibi geldi.

Civic Fb7 bakım Motul 0w20 yağ değişimi

Bu arada 3 lt şanzıman yağı ve filtre işçilik dahil 300 verdim ama şanzıman yağlarına zam gelmiş 75 tl lt si diye biliyorum.

Dragon

0
Aracınız
Bu arada 3 lt şanzıman yağı ve filtre işçilik dahil 300 verdim ama şanzıman yağlarına zam gelmiş 75 tl lt si diye biliyorum.

Merhabalar sanziman yagi filtresinin parca olarak ucreti ne kadardi acaba. Orijinalni nerden bulabilirim ankarada acaba. Degisimi kolay demislerdi hava filtresi kutusunu kaldirinca altindaymis herhalde.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhabalar sanziman yagi filtresinin parca olarak ucreti ne kadardi acaba. Orijinalni nerden bulabilirim ankarada acaba. Degisimi kolay demislerdi hava filtresi kutusunu kaldirinca altindaymis herhalde.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben parçayı bakım yaptırdığım özel servis tarafından temin ettim kardeş.Zaten parça orijinal kullanıldı orijinal Honda şanzıman yağı ile birlikte.

Araf

0
Teşekkür ederim biraz km yapayım Motul ile ilgili tecrübelerimi yazarım.Psikolojik midir nedir ilk andan itibaren motor sessizleşti gibi geldi birde alt devirde ki canlılığı ben ne Castrolda nede Eneos da gördüm diyebilirim bugünkü ortalama 50 km lik kullanımda.

Toyota corolla kullaniyorum dun 0w20 motul kullandim dediginiz gibi alt devirlerde canlilik olustu pisikolojik diye dusunuyordum lakin siz ve benden baska bir kisiden daha duymustum :)

hkdinc

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar,yetkili servisin 30000km bakımına 800 tl istemesi ve laubali tavırları yüzünden bakımı dışarıda Honda İstanbul özel servisinde yaptırdım.Bakımdan önce Motul 0-20 yağ temin etmiş ve bunu Motul TR ile görüşerek ürünün orijinalliğini dahi kontrol ettirdim.Castrol,Mobil,Eneos,PO maxima deneyimlerimden sonra Motul’da karar kıldım.Bakımdan önce motora Würth engine flush koyduk ve 10 dk rölantide çalıştırdık amaç motor içi ve yağ kanallarındaki tortuyu kartere indirmekti.Sonra gelmişken otomatik şanzıman yağınıda filtresi ile değiştirelim dedik.Şanzıman yağı 3lt,filtresi,işçilik 300 TL,Motul 0-20 yağ 130 TL,motor yağ filtresi Würth motor iç temizleme işçilik 90 TL toplam 520 TL ye herşeyi halletmiş olduk.280 tl cebimde kaldı...Ekli dosyayı görüntüle 5176Ekli dosyayı görüntüle 5177Ekli dosyayı görüntüle 5178Ekli dosyayı görüntüle 5179Ekli dosyayı görüntüle 5180

Motul motor yagini nereden aldiniz. 5 litresi 180 tl cikiyor internette

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri