Civic FB7 Civic FB7 Buji Tavsiye Konusu - Sahte NGK bujilere dikkat!

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Parçanın fiyatını pek düşünmüyorum şu elimdekilerin sahte mi değil mi çözebilsem götürüp geri verip servisten alacağım fakat hiç kimse yardımcı olmadı. NGK ye ulaşmak zaten imkansız.
Bizde sahte orjinal ayrımında çok zorlanıyoruz ve bu nedenle servisten temin etmeyi en garanti görüyoruz, bununla ilgili zaten bir konu da mevcut ama galiba konuyu görmediniz, lütfen inceleyin.

Son düzenleme:

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Orjinal bujiler servislerde bile bu kutularda satılmıyor, bu konudaki daha eski mesajlarda servis buji alanların paylaşımları mevcut, oradaki resimlere bakabilirsiniz.
Ayrıca LPGli Eco'ların bujisinin sonu S ile değil DS ile bitiyor, mümkünse sonu DS olanı bulun (y)
Ekli dosyayı görüntüle 259910
Hamid hocam ben sonu S ile biteni bulabildim ama aracım lpg li bir sıkıntı yaşarmıyım ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hamid hocam ben sonu S ile biteni bulabildim ama aracım lpg li bir sıkıntı yaşarmıyım ?
S ile biteni benzinliler için olarak biliyorum, aslında onu da belki uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz ama LPGye özel dayanımlı olan modeli DS olarak biliyorum. S modelinin ömrü hakkında tecrübeli kullanıcı arkadaşlara sormak lazım.

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
S ile biteni benzinliler için olarak biliyorum, aslında onu da belki uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz ama LPGye özel dayanımlı olan modeli DS olarak biliyorum. S modelinin ömrü hakkında tecrübeli kullanıcı arkadaşlara sormak lazım.
hamid hocam merak ettiğim konu S ile biten daha kısa ömürlü DS ile biten dahamı uzun ömürlü oluyor eğer tek farkı buysa sorun yok , ama daha farklı şeyler varsa yada bana ilerisi için problem yaratacaksa DS ile biteni alayım. Şuan kullandığımı değiştirme imkanım yok mecburen yeni bir takım almak zorunda kalacağım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
hamid hocam merak ettiğim konu S ile biten daha kısa ömürlü DS ile biten dahamı uzun ömürlü oluyor eğer tek farkı buysa sorun yok , ama daha farklı şeyler varsa yada bana ilerisi için problem yaratacaksa DS ile biteni alayım. Şuan kullandığımı değiştirme imkanım yok mecburen yeni bir takım almak zorunda kalacağım.
FD6ların bujileri normalde LPG uyumlu bir özel ibareye sahip değiller ama 100bin km.leri rahatça görüyorlar, bu bujininde görme ihtimali var ama dediğim gibi kullanıcı deneyimine bakmak lazım, benzinli Civic alıp sonradan LPG taktırıp hiç sorun yaşamamışsa kullanılmasında bir sorun olacağını sanmıyorum.

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
FD6ların bujileri normalde LPG uyumlu bir özel ibareye sahip değiller ama 100bin km.leri rahatça görüyorlar, bu bujininde görme ihtimali var ama dediğim gibi kullanıcı deneyimine bakmak lazım, benzinli Civic alıp sonradan LPG taktırıp hiç sorun yaşamamışsa kullanılmasında bir sorun olacağını sanmıyorum.
birkaç yerde çekişten düşme yada yakıtta artış olur gibi şeyler okudum. Ozaman deneyimleyip görmem gerekiyor. Hayırlısı olsun :) tşk ederim

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
İzmir’de Altay otomotiv diye biryer ngk dist. olarak gözüküyor pazartesi stok ve fiyat bilgisi almaya çalışacağım. Servisten güncel fiyat alan var mı ?

Geri