Civic Fb7 çalıştıktan sonra 5 dk içinde hararet yapıyor

Aracınız
Civic FB7 2012
Herkese merhaba. Arac 2012 model Civic FB7 Elegance. Öncelikle olayı anlatayım. Yaklaşık 2 aydır memleketteydim ve araç binanın önünde park halindeydi. Aracı evimin çok yakınındaki bir oto yıkamacıda iç dış yıkattırdım ve eve döndüm. Akşam üzeri aracı çalıştırdım ve 5 dk sonra hararet ışığı yandı. Aracı hemen kenara çektim ve park ettim. Daha sonra motorun iyice soğumasını bekledim ve soguduktan sonra suyuna baktım çok az su ekledim ve tekrar çalıştırdım klimayı da ac modunda çalıştırdım. Baktığımda fan dönüyordu. Eve bu şekilde çalıştırıp 2 dk sonra hararet lambası yakarak durdurup sogutarak geri döndüm. Arkadaşlar yük de bindirmedim araabnın üzerine peki bu hararetin sebebi ne olabilir ne kadar masraf çıkar merak ediyorum. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkürler servisle konusurken bu durumdan bahsedeceğim.
Bu arada şimdi aklıma geldi, eğer kaskonuz mevcutsa aracınızın yürümesinde sakınca olduğu bu gibi durumlarda en yakın yetkili servis mesafesine kadar servise/tamirhaneye ücretsiz çekici hakkınız olabilir, kasko poliçeniz varsa bu hususu kontrol edin.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bu arada şimdi aklıma geldi, eğer kaskonuz mevcutsa aracınızın yürümesinde sakınca olduğu bu gibi durumlarda en yakın yetkili servis mesafesine kadar servise/tamirhaneye ücretsiz çekici hakkınız olabilir, kasko poliçeniz varsa bu hususu kontrol edin.
Evet var yıllık bir defaya mahsus sizce bu durumda kullanayım mı yoksa durarak bekleyerek sabah boş bir saatte gitsem mi bostancı sanayiye çok yakın oturuyorum. Ayriyeten güvenilir bildiğiniz servis var mı sevtaş hondaya gitmeyi düşünüyorum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet var yıllık bir defaya mahsus sizce bu durumda kullanayım mı yoksa durarak bekleyerek sabah boş bir saatte gitsem mi bostancı sanayiye çok yakın oturuyorum. Ayriyeten güvenilir bildiğiniz servis var mı sevtaş hondaya gitmeyi düşünüyorum
Tercih sizin :)
Koçaslan Honda’ya gidip memnun olan kullanıcılar var ancak kendi deneyimim yok maalesef.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Forumda buraya gidip memmun olan üyelerimiz var. Tavsiye ederiz.
Koçarslan Honda
Bostancı, Bostancı Oto Sanayi, Zambak Sokak A Blok No:8 İçerenköy Mahallesi, 34744
(0216) 469 44 99

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam radyatörü temizleyecekler ekstra müşürü değiştirecekler ben de yakından takip ediyorum aracı. İnşâallah sıkıntı çıkmaz.

Forumda buraya gidip memmun olan üyelerimiz var. Tavsiye ederiz.
Koçarslan Honda
Bostancı, Bostancı Oto Sanayi, Zambak Sokak A Blok No:8 İçerenköy Mahallesi, 34744
(0216) 469 44 99

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam radyatörü temizleyecekler ekstra müşürü değiştirecekler ben de yakından takip ediyorum aracı. İnşâallah sıkıntı çıkmaz.
İnşâallah hocam. Büyük problem çıkarmasını bizde istemeyiz. Kilometreniz düşük önceki sahiplerin bakımları ve kullanımı yanlış olmuş gibi duruyor.
Problem çözümü için en basit işlemden zora doğru gidilmeli. Ardından takip edilecek.

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar radyatör söküldü su haznesinden topak topak kireç çıktı borular yine aynı her yer kireç. Şu anda radyatör temizliği yapılıyor. Umarım sorun çözülür.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar radyatör söküldü su haznesinden topak topak kireç çıktı borular yine aynı her yer kireç. Şu anda radyatör temizliği yapılıyor. Umarım sorun çözülür.
Çeşme suyu mu kondu radyatöre nasıl oldu bu kireç ki hocam ? Aracın ilk sahibi misiniz ?

Aracınız
Civic FB7 2012
Çeşme suyu mu kondu radyatöre nasıl oldu bu kireç ki hocam ? Aracın ilk sahibi misiniz ?
2. Sahibiyim önceki arkadaş sanırım çeşme suyu koymuş ve antifriz kullanmamış. İnanılmaz kireç çıktı ve su çamur gibiydi ayriyeten. Radyatör şişlenecek temizlenecek sonra bir bakacağız. İnşallah contada sıkıntı yoktur hararet göstergesi yandıktan sonra kullanmadım sorun çıkmayacaktır herhalde.

Geri