NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[quote author=Wordls link=topic=41.msg11743#msg11743 date=1409986494]
Abi bu arabalar gitmiyo ya :(
Otomatikler.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Wordls hocama uzelerek katılıyor um bende yeni kasa otomatik elite var uzun yolda gitmiyor:( o dandik cliolar bile beni geciyordu. Sonra onlara yetişmek icin basiyorum olmuyor:( arkadaşlar face de opel ler ve citroenlerle 200 ibresini paylaşıyorlar:( benim maksimum hiz 180 oldu oda guvenmedigimden daha da basamamistim:([/QUOTE]
Ben 15 gün oldum 2012 model alalı. 208 bastım. Yol bitti. Hemde tüple bastım.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben 8 aydır kullanıyorum gitmiyor diyenlere gercekten şaşırıyorum arabanın gazına agresiv davranınca gayet iyi gidiyor. iki tane videom mevcut ;

https://www.youtube.com/user/ceya023

Bu linkten izleyebilirsiniz. Benim şirket aracımda clio sembol 1.5dci 2017model rampada falanda gecemez ikiside kaptırsın rampada clio imkan yok yetişemez clio da hele 4 kişi varsa bildigin eşşek oluyor gitmiyor maksimum 180kmh yapıyor inişse biraz 190 dik inişse 200 u zorlar tabi araba boş olacak.Tek şekilde geçer sembol rampada ; civic ile sen 2bin dd de gidiyorsundur oda yanındadır veya arkandan basmış geliyordur ,ikiniz aynı anda bassanız benzinli vites düşürüp devir yukseltip toparlayana kadar dizel düşük devirde ilk hızlanma ile geçer. uzun soluklu bir kapışmada sembol un şansı hiç yok zaten aynı kategoride bile degiller .

Ben sürekli otobanda civic ile yolculuk yapıyorum rampalara düşük viteste ve 4500dd üzeri girerseniz öle kolay kolay gecicek araç olmuyor sizi. Düzde ve iniş aşagı ise zaten kendi sınıfında 135bg kadar her araçla yarışır. 3.vitesi inanılmaz 173km saate kadar cıkıyor bu 3. vitesle rampada sizi geçiyorlarsa siz rampanın ortasında basmaya başlamışsınızdır. 200 üstüne müsait yol varsa rahatlıkla cıkıyor ve cıktıktan sonrada cok ciddi bir rampa değilse rampalarda bile düşmüyor. Minicooper la rampa yukarı ve aşagı 10km kadar yarıştım 1 boy arkamda kaldı gecemedi beni. rampa yukarı ve virajlı tunellerde 140-150 ile geçtik tünel çıkışı ikimizde bastık 170-180 arası 1 boy gerimde kaldı fark kapanmadı sonra benim şeridim doluydu bıraktım yarısı ve arabada 3kişi bagajda doluydu o yolda clio arkamıza bile gelemezdi savrulur giderdi . Ben performansından memnunum otobanda sürekli kullanıyorum. Bu araçtan performans isteyen devirli kullanacak kıyıcak basıcak tam gaz pedalına o zaman hakkını gayet iyi veriyor. rampada gaz pedalına yavas yavas basarak dizel performansı beklemeyin; kickdown yapacaksın performans istiyorsan. Ha derseniz turbo benzinli araçlar onlar 140bg üzerinde ciddi performanslılar rakibi olamaz civic 1.6.

Size bunun yanında bir iddia daha 4kişi sabit 120km ortamala hızla uzun yolda lpg tüketimi Dizel florino ve sembol den daha az. Florino ile bizzat denedik fulleyip depoları aynı yolu genel olarak 120yi geçmeden gidip geldik 20tl fazla yaktı 600km yolda. florino basmadı hiç oda bassaydı çok daha artardı fark ,civic gidişte 180leri de gördü genel olarak iftara yetişmek için bastık dönüşte birlikte döndük yavaş yavas. Sembol de ise 120-130 ve üzeri ve dolu kullanınca aşırı tüketim oluyor.

speed

0
Katılı yorum [MENTION=4998]ceya023[/MENTION] ben daha gecen 213 km hıza çıktım daha bassam çıkıyor ama çocuklar vatdı hanımda tesirgin olunca buraktım gazı videosunu da yüklerim.

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
valla 2 haftalık hondacıyım;bundan önce sırasıyla 132 beygir toyota auris - 110 beygir avensis ve son olarak 2000 model otomatik 1.6 corollam oldu; şu an ki 125 beygir otomatik civic kadar hiç birisi seri değil di ki auris ve avensis düz vitesti....

gitmiyor demek için 180 beygirlik araçlarla falan kıyaslamak lazım....yoksa C sınıfı hiç bir araca ezileceğini zannetmiyorum...otomatik F1 den vitesi küçültüp deviri 5000-6000 e dayayınca gayet atak oluyor...

Aracınız
Hocam öncelikle iyi akşamlar 1.6 ivtec 125 beygir otomatik vites eco mod açık iken kendim 211 km/h hızı gördüm ve yol yokuş aşağı değildi. Araç zaten 213 veya 214ten sonra zorlasanız bile kendi kendine fren yapıyor güvenlik için.

Fb7 Civic almayi düşünüyorum elegance paketlerin hepsinde geri görüş kamerası mi mevcut mudur? Bir de 40.yil ozel uretim olanlarda ne gibi bir donanım farkı vardır? 2012 özel üretim ya da 2013 modelden birini sececeğim... Yardiminizi bekliyorum

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Fb7 Civic almayi düşünüyorum elegance paketlerin hepsinde geri görüş kamerası mi mevcut mudur? Bir de 40.yil ozel uretim olanlarda ne gibi bir donanım farkı vardır? 2012 özel üretim ya da 2013 modelden birini sececeğim... Yardiminizi bekliyorum

Elegance ve premiumlar da kamera oluyor, 2012 modelde bulunan ekstralar linklerde anlatılıyor.

https://www.civictr.com/showthread.php/28-2013-Civiclerde-kısıtlanan-özellikler

https://www.civictr.com/showthread....-Arasında-ne-gibi-farklar-var-(premıum-paket)

Aracınız
uzun yolda eco da degil S modunda gidin,c.kontrola bagla tad alırsın bence,yakıt pekbişey degişmiyor,deneyin derim,az yaksın hızlı gitsin olmuyor,honda motor 1 milyon km kullanabilirsin,şanzıman en iyilerden,bakımlısı tabiki,varmı böyle clioda,başka dengi araçlarda saglamı,gayet memnunum,atmosferik motordan

Geri