Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Bulunduğum yerde özel honda servisi var. Bunları Rusyadan getirttiğini söyledi. 750 lira gibi fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam ön balatalar için.

Bir de fren hidrolik yağında marka fark eder mi ?

500 ml için 60 liraya da ürün var. 160 liraya da ürün var ?
Merhaba...

Fren yağında kalite olmalı. Mümkünse servisten alınmalı.

Balata konusu en muğlak konu.

Honda logolu ürünler hangi firmanın nerede üretildiği belli olmayan ve kalite konusunda sıkıntılı ürünler (20 yıldır öğrendiğim bu)

Ya servisten temin edeceksiniz.

Ya da Ferodo, Remsa gibi %100 direkt üreticisi tarafından üretilmiş, fason olmayan, distribütörü belli olan ve dünya çapında kalite standartlarına sahip ürünler kullanacaksınız.

(Marka adlRi çoğaltılabilir)

Ben uzun süre çakma Nissın kullandım. Yazık olmuş verdiğim paralara.

Sonrası Remsa... A kalite. Ancak temin sorunu oluştu pandemi süreciyle.

Son zamanlarda Ferodo disk balata aldım. 40 k da bitti. 2. Set 10 k oldu. Sorun yok.

Fren mesafesi çok iyi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Blueprint in disk ve balatasını bulabileceğim bir parçacı veya online kanal var mıdır?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Blueprint in disk ve balatasını bulabileceğim bir parçacı veya online kanal var mıdır?
Hepsiburada, n11 gibi platformlarda bulabilirsiniz diye düşünüyorum, iyi bir araştırma ile bulabileceğinizi düşünüyorum.

Aracınız
ön fren diskleri ve ön fren balatalarını; toplam yaklaşık 4500 TL ye serviste değiştirdim. Yaklaşık %15 de indirimli hali böyle dediler.
Aracım onarımdaydı; önceki balatalardan da hiç memnun kalmamıştım - ses - toz yapıyordu. Aracın onarımı şerefine diyeli ;kıydım paraya. KEsinlikle ses yok-Toz çok çok az var.

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Orjinal balataların piyasada satılma ihtimali bence çok çok düşük.
2 disk tornası için 1000 tl çok fahiş, oradan ayrılmakla iyi yapmışsınız.

Bence ses sorunu kaliper pimlerine bağlı olabilir, FB7de kaliper pimlerinde ses sorunu ile karşılaşan birçok kişi oldu hatta bununla ilgili açılmış konuda var diye hatırlıyorum. Biraz araştırma ile bulunabilir.

Kaliper pimi testi için özellikle parkeli yolda ses oluştuğunda hafif fren yaptığınızda ses kesiliyorsa pimlerden olmalı ihtimali çok yüksektir, aracınızı bir kontrol edin isterseniz.
Hocam kusura balmayın ben bu mesajı görmemişim. Geçen hafta arka salıncakları ve Z rotları değiştirdim, pimleri yağladılar, ön disler torna oldu ama o gıcırtı sesi hala var, sadece parkeli yollarda geliyor artık. Ben de bunu duymaktan bıktım gerçekten ve 2 gün önce TRW disk ve balata seti sipariş ettim, arka balatalar azalmış zaten önler iyi ama değiştirmişken hepsini komple değiştireyim dedim. Bu sefer kaliperi iyice temizleyip pimleri terar yağlatacağım, en son yağlandığında ses kesilmişti ama bir süre sonra geri başladı.

Bakalım bunlar değişince ses kesilecek mi :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam kusura balmayın ben bu mesajı görmemişim. Geçen hafta arka salıncakları ve Z rotları değiştirdim, pimleri yağladılar, ön disler torna oldu ama o gıcırtı sesi hala var, sadece parkeli yollarda geliyor artık. Ben de bunu duymaktan bıktım gerçekten ve 2 gün önce TRW disk ve balata seti sipariş ettim, arka balatalar azalmış zaten önler iyi ama değiştirmişken hepsini komple değiştireyim dedim. Bu sefer kaliperi iyice temizleyip pimleri terar yağlatacağım, en son yağlandığında ses kesilmişti ama bir süre sonra geri başladı.

Bakalım bunlar değişince ses kesilecek mi :)
Eğer kaliper pimleri yaglandiktan sonra ses kesiliyorsa muhtemelen pimler boşluk yapmış olabilir, yaglama sonrası tekrardan ses oluşursa bu hususla ilgili bir konu olduğunu da hatırlıyor gibiyim, forumda kısa bir araştırma ile bulabileceginizi düşünüyorum. Kolay gelsin :)

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Eğer kaliper pimleri yaglandiktan sonra ses kesiliyorsa muhtemelen pimler boşluk yapmış olabilir, yaglama sonrası tekrardan ses oluşursa bu hususla ilgili bir konu olduğunu da hatırlıyor gibiyim, forumda kısa bir araştırma ile bulabileceginizi düşünüyorum. Kolay gelsin :)
Boşluk benim de aklıma geldi, bayramdan sonra şu balata ve disk seti gelsin değişimi usta ile birlikte bizzat ben yapacağım, boşluğu kendim kontrol ederim ve kaliper parçalarını iyice temizlerim. Yeni pin alayım dedim ama piyasada bulamadım eğer boşluk yaptıysa torna mı gerekir yoksa pinler mi değişmeli sizce?

Hocam sağ olasın bir ara boşluk aklıma gelmişti sonra unutmuştum, sorunumun %90 bu olduğunu düşünüyorum. Çok da basit bir çözümü varmış.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Boşluk benim de aklıma geldi, bayramdan sonra şu balata ve disk seti gelsin değişimi usta ile birlikte bizzat ben yapacağım, boşluğu kendim kontrol ederim ve kaliper parçalarını iyice temizlerim. Yeni pin alayım dedim ama piyasada bulamadım eğer boşluk yaptıysa torna mı gerekir yoksa pinler mi değişmeli sizce?

Hocam sağ olasın bir ara boşluk aklıma gelmişti sonra unutmuştum, sorunumun %90 bu olduğunu düşünüyorum. Çok da basit bir çözümü varmış.

Estağfurullah, bence yeni pimle değişim en sağlıkli çözüm olacaktır ama yenisini bulmak bir sorun tabi. Mevcut pimlere modifiye ile oring yerlestirerek pimin titreşimini önleyecek bir modifiye düşünülebilir ama bu biraz teknik uğraşı gerektiren bir çözüm.
Forumda daha önce konuşulan konuyu buldum, bu konuyu mutlaka incelemenizi öneririm, kolay gelsin.

Geri