Civic FB7 Civic FB7 Otomatik Şanzıman yağ değişimi

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar. Servislerde değişim yapılan miktar 3lt ancak bu demek değil ki toplam yağ bu kadardır... Biz aslında yeni yağ ile eski yağı karıştırıyoruz. Yağın tamamen boşaltılıp, yenisinin konması bazı risklerin yanında ekstra masraf ve bir kaç risk barındırmakta.
Şu an şanzıman yağı ne kadar bilmiyorum ancak n11 gibi sitelerde 500tl civarlarına 3lt alınabiliyor. Şanzıman yağı filtresi nadiren değiştiği için yetkili servisten alınsa iyi olur kanaatindeyim.
Toplam yağı kast etmedim 3 litre yazarken. Değişim miktarıydı anlatmak istediğim. Eksik olmuş ifadem.
Ayrıca alttaki bilgilendirme için teşekkür ederim. Aracım 2013 Otomatik Fb7. Yakında 100 bin olacak. Değişim zamanı geldi. Sömestr tatilinde vaktim varken bakımları halletmek istiyorum.

Trabzon'dan Vtec 61 özel servisi ile konuştum. Onlar da normalde 3 litre, hortumlardan alınabilecek miktar ile 4 litre olur. Videodaki olayı çok uzun süre yağ değişimi olmayan araçlar için yapıyoruz dediler. Sanırım benim araç için komple değişime gerek yok. 1 ' den 2' ye geçerken hafif bir kasılma diye mi ifade edebilirim bilmiyorum, bir durum oluyor. Onun dışında memnunum şanzımandan genel olarak. Seviye kontrolü yaptığımda da olması gereken aralıkta.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Toplam yağı kast etmedim 3 litre yazarken. Değişim miktarıydı anlatmak istediğim. Eksik olmuş ifadem.
Ayrıca alttaki bilgilendirme için teşekkür ederim. Aracım 2013 Otomatik Fb7. Yakında 100 bin olacak. Değişim zamanı geldi. Sömestr tatilinde vaktim varken bakımları halletmek istiyorum.

Trabzon'dan Vtec 61 özel servisi ile konuştum. Onlar da normalde 3 litre, hortumlardan alınabilecek miktar ile 4 litre olur. Videodaki olayı çok uzun süre yağ değişimi olmayan araçlar için yapıyoruz dediler. Sanırım benim araç için komple değişime gerek yok. 1 ' den 2' ye geçerken hafif bir kasılma diye mi ifade edebilirim bilmiyorum, bir durum oluyor. Onun dışında memnunum şanzımandan genel olarak. Seviye kontrolü yaptığımda da olması gereken aralıkta.
Sorun yok "Hepimiz 3 litre olarak biliyoruz şanzıman yağını..." deyince aslında öyle bilinmediğini bilmenizi istedim. Öyle görünüyor belki tabi haklısınız. Eğer çok çok uzun süre hiç yağ değişimi yapılmadıysa o zaman bu tam değişim işine kalkışılabilir.

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar buradan alışveriş yapan var mı ? Ürün orjinal midir acaba ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Kardeşime müller fren balatası almıştım bi tek. Güvenilir yer.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar buradan alışveriş yapan var mı ? Ürün orjinal midir acaba ?

Orjinaldir demek tüketici olarak zor çünkü piyasada maalesef çok fazla orjinal görünümlü imitasyon parça var.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bu melanetliğe son versin artık yetkililer. Parça almaya korkar mı müşteri ?

m2hamid hocam rpglobal adlı n11 satıcısından şanzıman yağı almıştınız sanırım daha önce. Herhangi bir sorun yaşadınız mı aldığınız yağ ile ilgili ? Mesaj attığımda %100 orjinal Honda ürünüdür şeklinde cevap attı. Tabiki çakma satıyorum demez orası ayrı :)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

m2hamid hocam rpglobal adlı n11 satıcısından şanzıman yağı almıştınız sanırım daha önce. Herhangi bir sorun yaşadınız mı aldığınız yağ ile ilgili ? Mesaj attığımda %100 orjinal Honda ürünüdür şeklinde cevap attı. Tabiki çakma satıyorum demez orası ayrı :)
Honda dw-1(tıkla) bu yağ benim de sepette ekli.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Maalesef bilinçli tüketiciyi paranoyak hale getirdiler, yani o kadar iyi replikalar varki gerçekten anlamak zor oluyor :(
Bahsettiğiniz rpglobal adlı satıcıdan geçen yıl n11 üzerinden kuponla 250 liraya aldım ve değişim sonrası yaklaşık 20bin km. yaptım, şu aşamada bir sorunla karşılaşmadım.

Bana gelen üründe satıcı Ankara’da bir akaryakıt istasyonu olarak görünüyordu yani yağ ithal etme yetkisi var gibi görünüyordu. Gönderilen yağ Amerika ve Kanada’da ihracat için üretilen yağ olarak geçiyor, açıkçası yağın pek sahte olduğunu sanmıyorum.
Şu anki düşüncem fiyatı 300 lira civarı iken çok mantıklıydı ancak 420 lira iken değişim işçiliğini de katarsanız servislerin indirim kampanyalarındaki fiyatlara yaklaşıyor. Bunu gözönüne alarak hareket etmenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
m2hamid ürünü satın alan bir müşterinin " İçindeki jelatin yoktu. Sorduğumda böyle geliyor dediler " yorumundan sonra almaktan vazgeçtim diyebilirim. Sağda solda izlediğim videolarda hep kapak içi jelatin kullanılmadan önce açılıyor. Yani jelatin olmalı. Aracın tüm bakım/parça işlerini Trabzon' da Vtec 61 ' e emanet edeceğim sanırım.

Standart bakım = 650 TL
3 litre şanzıman yağı = 550 TL
Şanzıman filtresi = 200 TL olarak fiyat aldım. Ancak şanzıman yağı+filtrede fiyatlar servise yakın olursa servise bırakırım.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
m2hamid ürünü satın alan bir müşterinin " İçindeki jelatin yoktu. Sorduğumda böyle geliyor dediler " yorumundan sonra almaktan vazgeçtim diyebilirim. Sağda solda izlediğim videolarda hep kapak içi jelatin kullanılmadan önce açılıyor. Yani jelatin olmalı. Aracın tüm bakım/parça işlerini Trabzon' da Vtec 61 ' e emanet edeceğim sanırım.

Standart bakım = 650 TL
3 litre şanzıman yağı = 550 TL
Şanzıman filtresi = 200 TL olarak fiyat aldım. Ancak şanzıman yağı+filtrede fiyatlar servise yakın olursa servise bırakırım.
Bana gelen üründe de jelatin vardı diye hatırlıyorum :unsure: Belki 2020 yılında gelen ürünlerde kaldırılmış olabilir, şu anda net birşey demek zor.
Hangisi aklınıza en fazla yatıyorsa ona göre hareket edin :)

Geri