Civic FB7 Civic FB7 Otomatik Şanzıman yağ değişimi

Aracınız
Ekli dosyayı görüntüle 6258Ekli dosyayı görüntüle 6259 Hafta sonu 700 km uzun yol yaptım 21 binde aracım 14 binde servise girdi bu kadar yağ eksiltmesi normal mi ? Ve yağ durumu iyi mi bilemedim arkadaşım yarım litre kadar eksik dedi bu şekil 1000 km uzun yol şehir içi karışık idare edermi bide 120-130 arası titreme var sonrasında sıkıntı yok 150-60da o kadar titremiyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Alttaki fotoğrafa bakılarak bişey denilemez doğru bir ölçüm yapılmamış galiba yağ da sorun var mı diye çekilmiş. Ha üstteki fotoya göre eksik var gibi ama sınırlar çerçevesinde. Baştan beri böyledir bence yağ eksiltme olduğunu sanmıyorum. Yağ iyi gözüküyor. 120 130 da titreme varsa lastik balans ayarı sorunlu. O kesikli çizgi içinde olduğu sürece yağ seviyesinde sorun olmaz.

Merhabalar şubat ayında 2010 civic premium otomatik vites arac aldım. Arac 1. Vites-2. Vites ve 2. Vites- 3. Vites aralıklarında vuruntu yapıyor.gecenlerde Şanzıman çubuğunun bir sure tam oturmadığını fark ettim. Aracimi bu süreçte 2-3 kez yıkadım. Sizce şanzıman yağı su ile karışmış olabilir mi. 3bin kilometre önce aracın ağır bakımlarını sanayideki bir ustaya yaptırdım. Yetkili servise çok uzagim. Şanzıman yağını eneos atf almıştım değişimde internetten. İcime sinmedi hafta sonu hondanin orjinal yağı ile değiştireceğim.
Sizlere sorularim sunlar ustalarim.
1- Bu vuruntunun sebebi ne olabilir.
2 subap ayarları olabilir mi.
3 şanzıman takozundan olma ihtimali nedir? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Araba konusunda acemiyim lütfen kusura bakmayın.
Merhaba bendede vites gecislerinde vuruntu var ozellikle 1-2 ve 3-4 arasinda şanziman yagi degisti bir degisiklik olmadi. Eger bir cozum bulursan bana daha haber verirsen sevinirim. Bir kac kisi sensorler varmis onlar temjzlenmeli felan dediler. Ancak sanziman kulaginda bosluk varmi varsa burdan yaparmi bilmem . Servise gitmedim yakin zamanda.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Alttaki fotoğrafa bakılarak bişey denilemez doğru bir ölçüm yapılmamış galiba yağ da sorun var mı diye çekilmiş. Ha üstteki fotoya göre eksik var gibi ama sınırlar çerçevesinde. Baştan beri böyledir bence yağ eksiltme olduğunu sanmıyorum. Yağ iyi gözüküyor. 120 130 da titreme varsa lastik balans ayarı sorunlu. O kesikli çizgi içinde olduğu sürece yağ seviyesinde sorun olmaz.

Sağolun hocam bi tekrar ölçüm yapıyım aklıma takıldı geri döncem memlekette serviste yok aklıma takıldı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

irafi

0
Aracınız
Merhaba
2013 honda civic lpg li manuel vites araç kullanıorum aracım 80 000 kmde servise gitme durumum yok hangi marka şanzuman yağını kullanmalıyım?

Arkadaslar selamlar
Benim arac 2012 fb7 40.000 de. Bu hafta motor yagini degistircem. Sanziman yagi hic degismedi. Ne zaman degistirmem uygun olur.
Tesekurler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaslar selamlar
Benim arac 2012 fb7 40.000 de. Bu hafta motor yagini degistircem. Sanziman yagi hic degismedi. Ne zaman degistirmem uygun olur.
Tesekurler
Kitapçıktan ilgili yerler. _20181210_004713.jpeg_20181210_004746.jpeg

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri