Civic FB7 sunroof ses problemi.

Aracim 2014 elegance sunroof dan tıkır tıkır ses geliyor bu sorunla karsilasan varmi?

Merhaba arkadaşlar; 2015 fb7 sahibiyim. Benim benzer sorunum var o yüzden buradan devam edeyim dedim. Araçta cam filmi vardı malum zamanda söktürdüm. Bu tarihten sonra camlar çok çok az şekilde çapraz kalkmaya başladı ve tam kapanma anında bir gıcırtı sesi yapmaya başladı. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Teşekkürler..
Hocam tam anlayamadım sorununuzu. Camların hepsi mi ses yapıyor. Biri olsa belki film parçası sıkışmış olabilir diyecektim.

Aracınız
Civic FB7 2012
sag sol on camda benimde ayni sikintim.vardi icten camlarin civatalari gevsemis onlari sıktırdiktan sonra duzeldi camciya oraya baktirmanizi veya kendiniz kapi panzotlarini sokebilirseniz kendinizde bakmanizi tavsiye ederim ses ve camda one yatmalar duzeldi

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam çok sağol bilgi paylaşımı için. Çok mantıklı duruyor uygulaman. inşallah benim araçta da işe yarar. Peki sunroof camını tek seferde takabiliyor musunuz. Ben çok uğraştım da. Kolay bir yolu var mıdır. Tekrar teşekkürler.
Ben sunroof camini sokmedim yukariya kalkar pozisyona getirerek yaptım

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ugur86

0
Aracınız
Ben sunroof camini sokmedim yukariya kalkar pozisyona getirerek yaptım

Ben söküp yağlamaya çalıştığımda sunroof camını ve sizin de söktüğünüz tozluğu sökmüştüm. yukarı kalkar pozisyonda tozluk rahat sökülüp takılabiliyor mu hocam, eğer öyleyse çok beklememe gerek yok en azından sizinle aynı köşeye sünger yada plastik takoz sıkıştırıp bir süre denerim. aslında ray içine de komple sıvı gres geçmeyi düşünüyorum ben. çünkü o halata tornavida ile bastırıp sıkıştırınca ses tamamen kesiliyor. kare formunda rayın içine silindir halat koyulmuşi haliyle boşluk var ve tıkırtıyı bu yapıyor bana göre.

Ben söküp yağlamaya çalıştığımda sunroof camını ve sizin de söktüğünüz tozluğu sökmüştüm. yukarı kalkar pozisyonda tozluk rahat sökülüp takılabiliyor mu hocam, eğer öyleyse çok beklememe gerek yok en azından sizinle aynı köşeye sünger yada plastik takoz sıkıştırıp bir süre denerim. aslında ray içine de komple sıvı gres geçmeyi düşünüyorum ben. çünkü o halata tornavida ile bastırıp sıkıştırınca ses tamamen kesiliyor. kare formunda rayın içine silindir halat koyulmuşi haliyle boşluk var ve tıkırtıyı bu yapıyor bana göre.
Sunroofu yukarı kaldirinca kanal içinde sağ ve sol da iki tane klips var bunlari sıkıp kanali yukarı ittirince çok rahat çıkıyor. Ben rayları yaglamadim çünkü serviste defalarca yaglanmisti

Sunroofu yukarı kaldirinca kanal içinde sağ ve sol da iki tane klips var bunlari sıkıp kanali yukarı ittirince çok rahat çıkıyor. Ben rayları yaglamadim çünkü serviste defalarca yaglanmisti

Hocam rica etsem o klipslerin fotoğrafını çekmeniz mümkün müdür?

@tarumatsu teşhis doğru bende çok uğraştım. Sol tarafın rayı arabanın tavanı esnedikçe birbirine deyiyor ve araya toz da girince tıkır tıkır ses geliyor. Bu ses için 3 defa servise gittim yaptıkları fitili temizleyip mekanizmayı yağlamak tabi hiç bir işe yaramıyor ses yine devam ediyor. Ben sol tarafın rayı ile tavan sacı arasına küçük bir sünger koydum fotoğraftaki tarihten sonra hiç ses yapmadı. İsaretledigim yere ulaşmak için önce su gider oluğu var günesligi açtıktan sonra sol ve sağ tarafta tırnaklara basarak çıkardıktip süngeri koyabilirsiniz. Bu parçanın da fotoğrafını ekliyorum. Denemenizi tavsiye ederim. Ekli dosyayı görüntüle 250672Ekli dosyayı görüntüle 250673

Hocam allah razı olsun. Servisin yapamadığını sayenizde yaptım. Araba konusunda huzura erdim.

Geri