Civic FC5 Civic FC5 10.000 km bakımı

Aracınız
Civic FC5 2020
10000 olmadan gidebiliyormuyuz ki? Yani en erken kaç km de gidebilirim acaba? Maksat zam yemeyelim

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

akif

0
Aracınız
10000 olmadan gidebiliyormuyuz ki? Yani en erken kaç km de gidebilirim acaba? Maksat zam yemeyelim

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi
İstediğiniz zaman yağ değişimi yaparsınız hocam erken geldiniz 10 bin km olunca ya da 1 yıl dolunca gelin diyeceklerini sanmıyorum çünkü 8 bin km'de bir bakım yaptıran arkadaşlar da var.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
İstediğiniz zaman yağ değişimi yaparsınız hocam erken geldiniz 10 bin km olunca ya da 1 yıl dolunca gelin diyeceklerini sanmıyorum çünkü 8 bin km'de bir bakım yaptıran arkadaşlar da var.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bir öncekı bakım ı da 15 binde yapılmıs ben 22 binde yaptırmıstım şimdi 30 bine gidecem yani erken bakım oluyor

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar 10.000 bakımı ortalama ne kadar sürüyor ?

Eco Executive
disiplinli çalışan bir yetkili serviste bir ila bir buçuk saat arası sürer, servise gidildikten sonra motor soğuyana kadar aracın uzun süre yatması karter dibinde biriken tortuların yağ boşaltılırken temizlenmesi açısından hoş birşey değildir soğuyan motorda tortular donar ve yapışır kalır aşağıdan akmaz, bakıma gider gitmez aracınızın yağı motor sıcakken boşaltılması lazım. Bu olay CVT şanzıman yağında daha büyük önem arzeder.

Yıkama, rot ayarı lastik rotasyonu yapmalarını istemeyebilirsiniz, nasıl olsa bunlar işçilik ücretine dahildir ekstra para almazlarda indirim de yapmazlar, eğer direksiyonda çekme titreme gibi şikayetiniz yoksa rot ayarı ve balans gereksizdir iyi olan rot ayarını kurcalarlar ise kötü biçimde bozabilirler, lastik rotasyonu da dikkatle yapılmazsa lastik topuk ve yanak teli kırması ile sonuçlanabilir eğer lastikler rotasyonda düzgün çaprazlanmaz ise daha 15-20000km deki lastiğinizi düz şekilde ön arka yaparlarsa bu hareket lastiğin iç yapısını kısa sürede bozabilir, araç yıkama işi de yıkamacıların işidir, serviste araç yıkatmaya ben karşıyım, kullandıkları bez fırça sünger boyayı çizilebilir, kullandıkları deterjan vs. kimyasalları bilmiyoruz otomatik yıkama makinesi varsa hepten kötüdür işin kötüsü 1000km kontrol bakımına gelen de ufak bir aksesuar taktırmaya 10 dk lığına gelen de, 30000km bakıma gelen de yıkama yapılmasını ister, servisin en eğitimsiz ve en az sayıdaki personelinin sanki zorla yapar gibi yaptığı en amatör işlerden biri olan araç yıkama işinde kuyruk bir türlü bitmez genelde de çamur gibi yıkarlar illa sıkıntı çıkar o yıkamada, bakım bir saat sürerse iki saat yıkama kuyruğu beklersiniz, ancak güvenip yıkatırsanız da kendi kararınızdır.

Servise cam suyu dolu olarak girin, bazı servisler cam suyunu 30-40 lira gibi fahiş rakamlara satıyorlar, eğer dolu olan cam suyunu faturada dolduruldu ilave edildi vs. olarak ücret alınmış olarak görürseniz hesabını sormanız ve servisin ahlaki yapısını sorgulamanız için fırsat doğar,

üzerinden çıkan eski parçaları (özellikle yağ filtresi) isteyin ve aracınızdan çıkan 10000km yi tamamlamış hava filtresi yağ ve polen filtresi gibi parçaları servis danışmanının yanında inceleyip bunlar benim arabamdan çıkmış olamaz, bunları başka araçtan söküp hurdalığa kaldırdığınız parçalar arasından rastgele alıp getirmediniz değil mi? şeklinde sorgulayın, engine oil type 2.0 yada herhangi bir dış tedarik markalı bidon ambalajlı yağ kullanırlarsa boş bidonu isteyin, ne yapacaksınız derlese parasını verdiğim şeyi istiyorum sizden diyeceksiniz, bidonu aldıktan sonra bıçakla parçalayacağınızı söyleyin, bunu yapmanızın amacı bu boş bidonları çöpten yada servislerden geri dönüşüm safsatası adı altında toplayarak sahte yağ dolumu yapan sahte yağ satıcılarının eline geçmesine mani olmak. Bidonu delerseniz sahte yağ doldurmak için işlerine yaramayacaktır.

Serviste 10000km bakımı böyle yaptırılmalı.

Kolay gelsin.

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Arkadaşlar 10.000 bakımı ortalama ne kadar sürüyor ?

Eco Executive
Saat sabah 10:00'da randevuya gittim öğleden sonra 14:30-15:00 gibi çıktım :mad: Çay sigara içmekten dilim damağım kurudu ;) Araya öğlen ymk aradsı girdi sanırım. Bu arada ben aşağı inip aracımı sormasam daha da bekleyecektim büyük bir ihtimalle. Oto yıkama sırasında olduğunu söylediler ben de gerek yok verin gideyim dedim ve oradan ayrıldım.

Aracınız
Civic FC5 2019
Saat sabah 10:00'da randevuya gittim öğleden sonra 14:30-15:00 gibi çıktım :mad: Çay sigara içmekten dilim damağım kurudu ;) Araya öğlen ymk aradsı girdi sanırım. Bu arada ben aşağı inip aracımı sormasam daha da bekleyecektim büyük bir ihtimalle. Oto yıkama sırasında olduğunu söylediler ben de gerek yok verin gideyim dedim ve oradan ayrıldım.

Hangi servisti ? Ben aracı yıkatmayı düşünmüyorum başta söyleyim de ben de boşuna fazladan beklemeyeyim. Bir de randevuyu kaç gün öncesinden almıştınız?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hangi servisti ? Ben aracı yıkatmayı düşünmüyorum başta söyleyim de ben de boşuna fazladan beklemeyeyim. Bir de randevuyu kaç gün öncesinden almıştınız?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bir hafta 10 gün evvelinden randevu alırsanız servis kontenjanı rahat durumda oluyor

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Yıkama işin içinde olduğunda süre uzayabiliyor.

Geri