Civic FC5 Civic FC5 10.000 km bakımı

Hocam eline sağlık. Çok teşekkür ederim. Kendim götürmeme kararı aldım. Bir de bu servise ilk kez gidecem. Gaziantep Akcanlar. Ben de deneyimlerimi bakım sonrası yazarım.
Bu arada dediğiniz gibi en baştan +10 hesaplamak rahatlatirdi
Servisle telefon konuşması yapıp motor yağını kendim götürebildiğimi teyit ettikten sonra RS aracımı 10.000 km bakımına götürürken motor yağını da yanımda götürdüm. Motul 5w-30
Biz kendiniz getirebilirsiniz dedik ama 0w-20 olmalıydı dediler. Ben bunu tercih ettim dedim. O zaman not düşmemiz gerekiyor dediler. Bir sorun olacağını düşünsem kendi aracıma bir sürü de para verip bu yağı almazdım yapacak bir şey yok not düşecekseniz dedim. Yani servisin kullandığıyla aynı viskozite değerine sahip bir yağ alırsak not düşmeyecekler gibi... Emin değilim ve bu tür tutumlar servisten servise de değişebilir.... Örnek bakım öncesi aradığım başka bir servis dışarıdan malzeme getirilmesini kabul etmiyoruz deyip kestirip atmıştı.

Olası bir sorunda bu tür şeyleri kullanmak isteyebilirler... Garantiden faydalanamama riskini göze alacaksanız servisin kullanacağından daha kaliteli olduğuna emin olmadığınız bir yağ seçmezseniz makul olur diye düşünüyorum.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam Akcanlar detayını sabırsızlıkla bekliyorum
Hocam eline sağlık. Çok teşekkür ederim. Kendim götürmeme kararı aldım. Bir de bu servise ilk kez gidecem. Gaziantep Akcanlar. Ben de deneyimlerimi bakım sonrası yazarım.
Bu arada dediğiniz gibi en baştan +10 hesaplamak rahatlatirdi

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Mi MIX 2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
bakım için sizlere tavsiyem ilk iki bakımı serviste ve sonrasını özel de yaptırmanız. araçta üretim aşamasındaki sorunlar 20 bine kadar ortaya çıkar zaten. şanzıman bakımını ise servis dışı tavsiye etmem. ben motor ve filtre bakımını 300 tl ye mal ettim. servis ise 1200 tl istiyor. aracım 100 bin km olduğunda 8*900= 7200 tl cebimde kalmış olacak. şimdi soruyorum, hangimizin aracında ilk 100 bin km ye kadar arıza meydana geldi? dün sbop ayarı için özel servis 150,yetkili 400 tl istedi, hak mı bu? 7 bini cebime koysam motoru baştan yaptırırım. ayrıca yetkili servisin arıza durumunda kullanıcı hatası diyerek arızayı onarmaması ihtimali de var.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
bakım için sizlere tavsiyem ilk iki bakımı serviste ve sonrasını özel de yaptırmanız. araçta üretim aşamasındaki sorunlar 20 bine kadar ortaya çıkar zaten. şanzıman bakımını ise servis dışı tavsiye etmem. ben motor ve filtre bakımını 300 tl ye mal ettim. servis ise 1200 tl istiyor. aracım 100 bin km olduğunda 8*900= 7200 tl cebimde kalmış olacak. şimdi soruyorum, hangimizin aracında ilk 100 bin km ye kadar arıza meydana geldi? dün sbop ayarı için özel servis 150,yetkili 400 tl istedi, hak mı bu? 7 bini cebime koysam motoru baştan yaptırırım. ayrıca yetkili servisin arıza durumunda kullanıcı hatası diyerek arızayı onarmaması ihtimali de var.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yüksek kilometre yapan bir kullanıcı için öneriniz mantıklı (y)

Aracınız
Civic FD6 2010
Ben bunu eski FD6 aracımda yapabildim ve inanın çok keyif ve zevk ile 2 yıl dolmadan 50bin km yaptım :) özellikle aracı bilmediğim bir muhitte park ederken kafam çok rahattı :D geçmişini bildiğim ve bol boya-değişeni olan bir Civic'i uyguna bulursam yine alırım muhtemelen :)

Bende, kesinlikle alırım..

Aracınız
Civic FC5 2020
Geri