Civic FC5 Civic FC5 40.000 km bakımı

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba araç lpg li ise zamanı gelen subap ayarını yaptırın zaten aracın garantisinin devamı için şart koşuluyor, araçta arasırada olsa çok hafif teklemeler ortadan kalkar bir miktarda yakıt tasarrufu sağlarsın çok elzem bir durum gözükmezse ileride muhtemel arızaların önüne geçmiş olursun Araçlarımız stabil rahat ve konforlu fc5 aracım için ben böyle düşünüyorum özellikle uzun yolda beni mest ediyor bir de lpg konusunda sağladığı tasarruf bir başka güzel bu durumun devamı için periyodik bakım aralıkları bize çok kısa zamanmış gibi gelsede japon araçlarında ve diğer bilindik iyi marka model araçlarda aşağı yukarı aynı döneme denk geliyor aracın kullanım klavuzuna dikkat etmeliyiz, ben Honda Marmarada 40 bin bakımı yaptırdım kampanyalı fiyat dediler 2250 tl ödemiştim Şunuda söylemeden geçemiyeceğim engelli aracı olduğu için 5 yılını dolduran araçlarımı sıfır km araç hakkımı kullanmak için satıyorum araçlarımı sattığım kişilerden hiç bir şikayet almadım memnuniyetle kullanıyorlar kazasız belasız sürüşler dilerim.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkür ederim değerlendirmeniz için, sanırım bende kaçmayacam masraftan.

Oguz6

0
Aracınız
Arkadaşlar dün yaptırdım serviste 40 bin bakımını Civic Forum indirimi ile birlikte 2230 subab ayarı fren hidrolik rutin bakım faturaya baktığım da conta değişmiş olarak yazıyor ama subab ayarında yapılması gerekenmidir sizce

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar dün yaptırdım serviste 40 bin bakımını Civic Forum indirimi ile birlikte 2330 subab ayarı fren hidrolik rutin bakım faturaya baktığım da conta değişmiş olarak yazıyor ama subab ayarında yapılması gerekenmidir sizce
Subap ayarıyla görevli personel gerekli görürse külbütör kapağının contası değiştirilir, normal bir durum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar dün yaptırdım serviste 40 bin bakımını Civic Forum indirimi ile birlikte 2230 subab ayarı fren hidrolik rutin bakım faturaya baktığım da conta değişmiş olarak yazıyor ama subab ayarında yapılması gerekenmidir sizce
Şanzıman yağı dahil mi acaba? Önceki aracımda düzgün takmamislardi, 50 bin bakımında değiştiler.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar, bu hafta aracimin 40000 bakimini yaptirdim bende. Üsküdar Ayışığına ilk defa verdim aracaı fakat kafama takilan bir nokta oldu sizlerin görüşünü almak istiyorum. Faturaları ekte paylaşıyorum. İşaretlediğim alana bakarsanız burada "LPG BAKIM KİTİ" diye bir gider girilmiş, fakat LPG FİLTRE malzeme olarak girilmemiş, faturanın ikinci sayfasında ise en altta "Müşterinin talebi ile LPG Filtre Değişimi Çıkarıldı" yazılmış.

Bunu sonradan fark ettim ve servise ben böyle bir talepte bulunmadığımı belirttim, sadece CVT ve POLEN FİLTERSİni çıkarttırdım ki onları daha önceden değişimi olmuştu, fakat bana ısrarla şunu söylüyorlar, LPG BAKIM KİTİ demek lpg filtre değişimi demekmiş, e o zaman neden müşteri talebi ile cıkarılıdı veya değişim yapılan parcalar arasında neden filtre yok dediğimde faturada az gözüksün diye böyle yapıyoruz gibi saçma bir cevap verdiler. İstediğiniz servis sorabilirsiniz sorun olmayacaktır vs. dediler.

Siz değerli arkadaşların yorumlarını alabilir miyim ? Ayrı konu açmak istemedim buraya yazıyorum.

Ekli dosyalar

• fatura1.jpg
    fatura1.jpg
    240.9 KB · Görüntüleme: 85
  • fatura2.jpg
    fatura2.jpg
    249 KB · Görüntüleme: 85

Oguz6

0
Aracınız
Arkadaşlar subab ayarında sıvı contayı bu şekilde taşırmışlar sanki kasıtlı yapılmış gibi sizce bir problem olurmu

Ekli dosyalar

• IMG_20210822_121307.jpg
    IMG_20210822_121307.jpg
    128 KB · Görüntüleme: 86
Aracınız
Civic FC5 2018
İyi günler arkadaşlar,
Bugün eco elegance araç için 40.000 bakımına İstanbul'da farklı bayilerden fiyat aldım. Aldığım fiyat 2.200 - 2.300 arası. Normal bakımın dışında fren hidroliği ve subap ayarı yapılacağı söylendi. 30.000 bakımında şanzıman yağı, yıl dolduğundan değiştirildiği için şanzıman yağı hariç fiyatı.
Açıkçası fiyat bana biraz yüksek geldi. Garanti dışı kalmaması için yetkili servise mecbur kaldığımız için şişirilen fiyatlar.

Aracınız
Civic FC5 2018
İyi günler arkadaşlar,
Bugün eco elegance araç için 40.000 bakımına İstanbul'da farklı bayilerden fiyat aldım. Aldığım fiyat 2.200 - 2.300 arası. Normal bakımın dışında fren hidroliği ve subap ayarı yapılacağı söylendi. 30.000 bakımında şanzıman yağı, yıl dolduğundan değiştirildiği için şanzıman yağı hariç fiyatı.
Açıkçası fiyat bana biraz yüksek geldi. Garanti dışı kalmaması için yetkili servise mecbur kaldığımız için şişirilen fiyatlar.

Selamlar,

31 Temmuz’da İzmit Haldız Honda servisinde 40 bin bakımını yaptırdım. Bir önceki sayfada da paylaştığım üzere subap ayarı dahil toplam 1.715 TL tuttu. Fren hidroliği ve şanzıman yağı hariç bu fiyatta. Eğer Anadolu yakasında iseniz buralardan da fiyat almanızı öneririm.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Selamlar,

31 Temmuz’da İzmit Haldız Honda servisinde 40 bin bakımını yaptırdım. Bir önceki sayfada da paylaştığım üzere subap ayarı dahil toplam 1.715 TL tuttu. Fren hidroliği ve şanzıman yağı hariç bu fiyatta. Eğer Anadolu yakasında iseniz buralardan da fiyat almanızı öneririm.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Gördüm mesajınızı. Mesajlardaki ücretleri görünce bende bugün aldığım güncel fiyatları paylaşayım dedim. Maalesef avrupa yakasındayım. Aradığım servislerden biri fren hidroliğine 300 tl gibi fiyat söyledi. Servisler arası bu kadar fark olması can sıkıcı.

Geri