Civic FC5 Civic FC5 40.000 km bakımı

Aracınız
arkadaşlar deneme yanılmayla fiyat farkını buldum sanırım servisler 40bin bakımı başka bişey cıkmassa 840 lira civarına yapıyor. ancak benim aracın bujilerinin de değişmesi yönünde bir uyarı veriyormuş kayıtlarında bu yüzden fiyat yaklasık 1500-1600 liralara cıkıyor şanzıman yagıda dahil edilirse dahada artıyor ancak benim araçda öyle bi uyarı yokmuş henüz servis bakımlarında. merak ettiğim 4 buji olsun olsun 300 lira olsun geriye kalan 500 lira buji değişim işciliği için çok fazla değilmi yani normal bakımı 800 lira olan araçdan farklı olarak bujiler değişiyor ve fiyat 2ye katlanıyor. Orjinal bujileri hakkında bilgisi olan varmı acaba fc5 lerin

40 bin bakımını yaptırdım arkadaşlar. Bujiler ve şanzıman yağı değişti subap ayarı da yapıldı. 1950 TL tuttu hepsi. Garantiden de bi parçanın değişimi için sipariş verdiler. Garanti devam ediyo yani bi sorun yok.

Aracınız
Bana gerek yok diyorlar sizin sanzıman yağını değiştiriyorlar... Modele göre mi farklılık gösteriyor anlamıs değilim bakımları

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
40 bin bakımını yaptırdım arkadaşlar. Bujiler ve şanzıman yağı değişti subap ayarı da yapıldı. 1950 TL tuttu hepsi. Garantiden de bi parçanın değişimi için sipariş verdiler. Garanti devam ediyo yani bi sorun yok.

Hocam faturayi paylasabilirmisin kalem kalem ne fiyat cikarmislar birde hangi bayiide yaptirdin?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
40bin bakımında otomatik FC5lerde şanzıman yağı değişimi kullanım klavuzunda belirtilmiş. Önceki kasalarda 60bin kmde ilk değişim oluyor.

zero

0
dostlar.. ayrıntılarda boğulmaya fiyatları karşılaştırmaya gerek yok :) Honda servis fiyatları olabildiğine fahiş!
burada "aracım garantide kalsın mı, kalmasın mı" yönünde bir tercih yapmaktan başka çaremiz yok. 2 yol var özetle yani..
gerek yüzlerine, gerek lafı geçen her ortamda bunu söylemek -ki her türlü hakkımızdır- ve tercihimiz yönünde davranmak..
canımızı tüketmeyelim. her iki ihtimal de kendince tutarlı ve mantıklı..

Aracınız
arkadaşlar sonunda 40bin bakımını yaptırdım eskişehir ufuk da 1324 lira tuttu standartların yanında bujileri değişti bilgisayarlarında şanzıman yağıyla alakalı bir uyarı olmadığından değiştirmiyeceğiz dediler subaplar kontrol edildi ayarlarında bir sorun olmadığı söylendi. birde bonus olarak soför tarafındaki koltuğun sol sırtlığında deforme vardı onuda garantiden değiştircekler. fiyat olarak tuzlu ama deri koltuk kılıfını değiştirmeleri iyi ki garanti var dedirtti bana.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar kullanım kitapçığında bujilerin değişim periyodu 120.000 km olarak belirtilmekte. Fakat dikkat ediyorum da yetkili servisler 40.000de değiştirmiş hep. Bunun nedenini bilen var mı? Yoksa servisler müşterileri öpmek için yeni bir yöntem mi geliştirdiler?

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
arkadaşlar sonunda 40bin bakımını yaptırdım eskişehir ufuk da 1324 lira tuttu standartların yanında bujileri değişti bilgisayarlarında şanzıman yağıyla alakalı bir uyarı olmadığından değiştirmiyeceğiz dediler subaplar kontrol edildi ayarlarında bir sorun olmadığı söylendi. birde bonus olarak soför tarafındaki koltuğun sol sırtlığında deforme vardı onuda garantiden değiştircekler. fiyat olarak tuzlu ama deri koltuk kılıfını değiştirmeleri iyi ki garanti var dedirtti bana.
Bence şanzıman yağını değiştirseniz iyi olur. Kitapçığında 40bin kmde değişim gösteriyor. Bilgisayarla yağın özelliğini yitirdiğini anlayabiliyorlar mı? Riske girmeyin derim.

artuc

0
Aracınız
Arkadaşlar kullanım kitapçığında bujilerin değişim periyodu 120.000 km olarak belirtilmekte. Fakat dikkat ediyorum da yetkili servisler 40.000de değiştirmiş hep. Bunun nedenini bilen var mı? Yoksa servisler müşterileri öpmek için yeni bir yöntem mi geliştirdiler?

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

LPG li olan araçlarda 40.000 km de değiştirme durumları olabilir. Kuru yakıt olması nedeniyle bujiler daha erken zarar görme durumunu düşünürsek mantıklı. Benzinli olanlarında 40.000 kmde değişiyorsa o zaman dediğin gibi öpme operasyonu vardır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri