Civic FC5 Civic FC5 40.000 km bakımı

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FC5 2017
arabam 2016 LPGli manuel civic exe. Ankara Şaşmaz sanayide ( servis adı vereibliyor muyum bilmiyorum moderatör arakdaşlar bilgilendirirse adres ve isimde veririm ) subap ayarı ve rutin bakımı 550 tl ye yaptırdım . Ankara'daki 2 bayide 3000 lira civarı fiyatlar çıkardılar. Garanti bozulmasın diye (arabayı alırken tüpe fazladan verdiğim para dahil )5000 tl zaten fazladan para ödedim. aynı şekilde yılda 2 kere bakıma gidiyorum 4 yıl daha garantim var. garanti bitene kadar sandık motor ve 0 şanzuman parası kadar fazladan vereceğimi düşündüm. kaldı ki Bu süre zarfı içinde oluşabilecek ciddi bir arızada servisin arkamda durmayacağını kullanıcı hatası diyeceğini düşündüğüm için garantiyi bozdurdum. garantiden şimdiye kadar mekanik anlamda 3 kere (2500-4000 devir arasında ıslık/uğultu geldiği için) klima kompresörü değişti fakat ustama gittiğimde. kompresörün boşa değiştiğini sesin ordan gelmediğini söyleyerek bana sesin geldiği yeride gösterdi. 0 parçalarda da bu sesin oluşabileceğini söyleyerek değiştirmeye lüzum görmediğini ifade etti . sözün özü servisteki ustaların ustalığına, servisin samimiyetine ve bir problemde garantinin işime yaracağına inanmadığım için altı da biri fiyatına 40000 bakımımı yaptırarak garantimi bozdum.

Hangi özel servise gittiniz?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FC5 2018
Konuya usenmeden cevap yazan tum arkadaslara cok teşekkür ederim. Daha once Renault Vw Citroen sahibi biri olarak FC5 2018 Eco Executive paket Civic almayi düşündüğüm bu günlerde belirtmiş olduğunuz bakim ucretlerini dahasi uygulanan politikayi gorunce araçtan cok sogudum. Ben bu aracı lpg li az yakiyor, 6 yil garantisi var diye almayı hayal ederken megerse servisler bunu bizden nasil çıkaracağının yolunu cok iyi bulmuşlar gibi görünüyor. Honda maceram başlamadan bitmiş görünüyor. Tekrar konuya yazan tüm arkadaşlara ayri ayri teşekkür ederim. Sizler olmasaniz bu değerli bilgilerden mahrum gözü kapali bir Honda sahibi olacaktim..

kayhanbozkus

0
Yönetici
Konuya usenmeden cevap yazan tum arkadaslara cok teşekkür ederim. Daha once Renault Vw Citroen sahibi biri olarak FC5 2018 Eco Executive paket Civic almayi düşündüğüm bu günlerde belirtmiş olduğunuz bakim ucretlerini dahasi uygulanan politikayi gorunce araçtan cok sogudum. Ben bu aracı lpg li az yakiyor, 6 yil garantisi var diye almayı hayal ederken megerse servisler bunu bizden nasil çıkaracağının yolunu cok iyi bulmuşlar gibi görünüyor. Honda maceram başlamadan bitmiş görünüyor. Tekrar konuya yazan tüm arkadaşlara ayri ayri teşekkür ederim. Sizler olmasaniz bu değerli bilgilerden mahrum gözü kapali bir Honda sahibi olacaktim..
Diger markalarin servislerinde uygulamanin nasil oldugu hakkinda bilgi edinebildiniz mi ?

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Geri