Civic Fc5 çakmak sigortası nerede?

Fc5 elegans aracım var cakmak calısmıyor sigortasının yerını bilen varmı acaba

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çözüm
Bi çakmak sigortası için fazla gerilmiş burası :)
Arkadaşlar artık araçlarda sigara içilmiyor varsayılıyor hatta kimi markalarda küllükler aksesuar olarak geçiyordu sanırım (opsiyonel yani). Bizim bildiğimiz çakmak soketi ise araçlarda 12Vdc aksesuar güç kaynağı olarak sunuluyor, yani sigara yakmak için değil. Hatta aşağıda özellikle belirtmiş " DİKKAT Otomotiv tipi çakmak sokmayınız. Güç prizi aşırı ısınabilir "

1571422829964.png1571422900839.png1571423019201.png1571423487359.png

Alıntı ; https://honda.com.tr/App_Assets/Guides/11032019/Civic-Sedan-Kullanım-Kitapçığı-2018.pdf
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar artık araçlarda sigara içilmiyor varsayılıyor hatta kimi markalarda küllükler aksesuar olarak geçiyordu sanırım (opsiyonel yani). Bizim bildiğimiz çakmak soketi ise araçlarda 12Vdc aksesuar güç kaynağı olarak sunuluyor, yani sigara yakmak için değil. Hatta aşağıda özellikle belirtmiş " DİKKAT Otomotiv tipi çakmak sokmayınız. Güç prizi aşırı ısınabilir "

1571422829964.png1571422900839.png1571423019201.png1571423487359.png

Alıntı ; https://honda.com.tr/App_Assets/Guides/11032019/Civic-Sedan-Kullanım-Kitapçığı-2018.pdf

Çözüm

Ekli dosyayı görüntüle 254884Ekli dosyayı görüntüle 254885Ekli dosyayı görüntüle 254887Ekli dosyayı görüntüle 254888

Tesekkur ederim arkadasım bu forum sayfasının sızın gibi arkadaslara ihtiyacı var...

Aracınız
Civic FD6 2010
Tesekkur ederim arkadasım bu forum sayfasının sızın gibi arkadaslara ihtiyacı var...

Şimdi arkadaşların hakkını yemeyelim, cidden ilgili , bilgili arkadaşlar da var burada. Bazen konular gözden kaçıp cevap verilmiyordur, bazen de müsait olmayabilirler. Misal ben cep telden yazmaya erinirim, ivedi görmüyorsam yazacağımı bilgisayar başına geçtiğimde yazmaya ertelerim. Ha bir de insan her zaman aynı havada olmuyor, yazmak için bana bir bilgisayar lazım bir de havamda olmam lazım :ROFLMAO:. Eminim herkes için de böyledir.

Allah var başlığı görünce "sigorta prim fiyatı sandım" , içeriğine baktım çakmak sigortası çıktı :) , ilk başta erindim nasılsa benden önce başka bir arkadaş cevabı verir düşündüm ( benim araç FD6 olduğu için). Konu daha da uzayınca, merak ettim nesi zor. Anladım tanımlama meselesi. "çakmak soketi" olmuş "aksesuar güç kaynağı" .

Zamanla şunu öğrendim, forumda cevap alabilmek için ya da en azından konuya ilgi duyulması için sorunu kısaca tanımlayan başlık gerekli ve sorunu anlatan mümkünse sezilerden ziyade veriler içeren açıklamalar... Ve en önemlisi forumda arama yapıp cevap bulunamadığı da açıklamada belirtilmeli. Misal "hangi motor yağı" diye yeni bir konu açılsa ben konuya ilgisiz kalırım.

Şimdi arkadaşların hakkını yemeyelim, cidden ilgili , bilgili arkadaşlar da var burada. Bazen konular gözden kaçıp cevap verilmiyordur, bazen de müsait olmayabilirler. Misal ben cep telden yazmaya erinirim, ivedi görmüyorsam yazacağımı bilgisayar başına geçtiğimde yazmaya ertelerim. Ha bir de insan her zaman aynı havada olmuyor, yazmak için bana bir bilgisayar lazım bir de havamda olmam lazım . Eminim herkes için de böyledir.

Allah var başlığı görünce "sigorta prim fiyatı sandım" , içeriğine baktım çakmak sigortası çıktı :) , ilk başta erindim nasılsa benden önce başka bir arkadaş cevabı verir düşündüm ( benim araç FD6 olduğu için). Konu daha da uzayınca, merak ettim nesi zor. Anladım tanımlama meselesi. "çakmak soketi" olmuş "aksesuar güç kaynağı" .

Zamanla şunu öğrendim, forumda cevap alabilmek için ya da en azından konuya ilgi duyulması için sorunu kısaca tanımlayan başlık gerekli ve sorunu anlatan mümkünse sezilerden ziyade veriler içeren açıklamalar... Ve en önemlisi forumda arama yapıp cevap bulunamadığı da açıklamada belirtilmeli. Misal "hangi motor yağı" diye yeni bir konu açılsa ben konuya ilgisiz kalırım.
Cok tesekkurler elinize saglık ısın ılgınc tarafı aksesuar guc kaynagı nın sigortası saglam :) aksesuar guc kaynağının kendisi arızalanmıs olabilirmı acaba...

Aracınız
Civic FD6 2010
Cok tesekkurler elinize saglık ısın ılgınc tarafı aksesuar guc kaynagı nın sigortası saglam :) aksesuar guc kaynağının kendisi arızalanmıs olabilirmı acaba...

Arızalı olduğu yorumunu nasıl yapıyorsunuz. Bağladığınız cihazda sorun olabilir mi? "Aksesuar güç kaynağı" tahminimce arada sigorta olmak koşulu ile direk aküye bağlı ( akü de 12Vdc)
Ayrıca bu sokete berlili şartlarda (kontak durumu) enerji geliyor olabilir.

Arızalı olduğu yorumunu nasıl yapıyorsunuz. Bağladığınız cihazda sorun olabilir mi? "Aksesuar güç kaynağı" tahminimce arada sigorta olmak koşulu ile direk aküye bağlı ( akü de 12Vdc)
Ayrıca bu sokete berlili şartlarda (kontak durumu) enerji geliyor olabilir.
Aksesuar guc kaynagı sigortası ve sag on cam sigortasını birbiri ile degıstırdım arabayı calıstırdım cam calısıyor cakmak calısmıyor... Cakmak aparatında yada sigorta ile arasındaki devrede sıkıntı var sanırım veyahut tam bilmiyorum ama cakmagın arkasındaki baglantı soketınde sorun olabilir oraları sokup arkasına bakmak lazım

Aradan oldukça zaman geçmiş ama belki başına sonradan gelen biri olur yazayım. Bugun çakmak girişine süpürge taktım birden durdu, sigortadır dedik baktık sigorta sağlam, içime bir korku düşmedi değil ama sonra yolcu tarafından elimi çakmaklık arkasına soktum. Elime çakmaklık kablosu takıldı azıcık sağ sol oynatınca elektrik geldi. İlk fırsatta servise göstereceğim yalnız en azından sorunu böylelikle bulmuş oldum. Umarım birilerine faydası dokunur

Geri