Civic FD6 Civic FD6 Otomatik şanzıman yağı ve fitresi

Aracınız
Civic ES7 2003
2 hafta once vtec 2 şanzıman yağını servisten aldım dışarda değiştirdim. 1 litresi 118 tl idi. 15 tl ye de tapa pulu almıştım.
Vtec 2 lerde de şanzımanın dış kısmında filtre var mıdır?

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Ben avatarımdaki FB7de geçen yıl kullandım, geçen yıl n11 kuponları ile 250 civarına almıştım.
Aldığım zamanda ürünün fotosunu çekmiştim, linki burada,

Bu yağı koyduktan sonra 10bin km.den fazla yol yaptım, aracın tepkilerinde bir değişme söz konusu değil, ilk koyduğum zaman 1-2 vites geçişini hiç hissetmez olmuştum ama sonradan tekrar hafiften hisseder oldum :) Onun dışında bir fark yok diyebilirim, ben şahsen yağın orjinal olduğunu düşünüyorum, araçtan çıkan yağ ile konulan yağ renk olarak birebir aynıydı.
Aslında şu anki 370 liralık fiyatı bile bence pahalı, çünkü Amazon.com'dan parekende olarak bile 12lik paketi 110 dolara yani 700 liraya alınabiliyor, yani tanesi 60 lira aslında, kargo maliyetini de katarsanız tanesinin maliyeti en fazla 70 tl.dir. Yani satıcıya 3 lt.lik ürünün maliyeti tahminimce en fazla 200 liradır, gerisi kar :cautious:

Şu anda servisler lt.sine 200 lira istiyorlarsa diyecek söz bulamıyorum, farklı servislerden talep edin diyecem ama yağ gibi sıvı-kimyasal ürünleri birçok kargo firması ticari anlaşma yoksa taşımak istemiyor maalesef, yine de yakın çevredeki servislerden değişim dahil fiyat almanızı tavsiye ederim. Eğer 450 liraya değişim yapıyorlarsa servisle dışardan temin arasında çok fark kalmıyor diyebilirim.

Ankara, Konya ve Kayseri bayilerinden fiyat alayım ne diyecekler. Geçen yaz Kayseri İnciroğlu 500-TL demişti 3 litre için, abim de Ankara'dan 330-TL ye aldırmıştı arkadaşına, uygun olursa ben de öyle aldırıp otobüs veya kargo ile göndertirim.

Geri