Civic FD6 Civic FD6 Otomatik şanzıman yağı ve fitresi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkür ederim değiştirmek şartsa bunları düşüneyim yinede
Kullanan varmı acaba ona göre yazsalar da daha iyi bilgi sahibi olsak paylaşsak
Ben eski aracımda gergiyi ina ile, kayışı da bando ile değiştirmiştim ve arada soğuk çalıştırmada olan gıcırdama sesleri tamamen gitmişti. Bence öncelikle kayışı değiştirin, kayış değişimi sonrası da ses geliyorsa gergiyi değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şu an servistede ortalama aynı fiyatlar az önce fiyat aldım yap ve filtreye 540₺ dediler tabi bilmiyorum işçilik ne kadar alırlar
150 tlden aşağı olmayacaktır bence. Sadece yağı dışarda 30-40 liraya değiştirirsiniz ama yağ filtresini yerini dışardaki ustalar pek bilmiyor, bilende 75-100den aşağı işçilik istemez çünkü hava fliltre kutusunu sökmek gerekiyor.

Aracınız
Civic FD6 2007
Ben eski aracımda gergiyi ina ile, kayışı da bando ile değiştirmiştim ve arada soğuk çalıştırmada olan gıcırdama sesleri tamamen gitmişti. Bence öncelikle kayışı değiştirin, kayış değişimi sonrası da ses geliyorsa gergiyi değiştirmeyi düşünebilirsiniz.
Kodları varmı nerden aldınız ne kadar tutar yazarmısınız lütfen

Aracınız
Civic FD6 2007
150 tlden aşağı olmayacaktır bence. Sadece yağı dışarda 30-40 liraya değiştirirsiniz ama yağ filtresini yerini dışardaki ustalar pek bilmiyor, bilende 75-100den aşağı işçilik istemez çünkü hava fliltre kutusunu sökmek gerekiyor.
Dışarıdan gelen civatayı bile takmayız diyor elimde yağ ve filtre var ne yapayım şimdi ben

Aracınız
Civic FD6 2007
Servisle görüştüm zincirli olduğu için zincir arıza yapmadığı sürece değiştirmeye gerek yok v kayışı değiştirilebilir 400 artı 200 işçilikle
Şanzıman yağı 350+süzgeci 350 birde pulu dedi ama ona ayrı ücret unuttum sormayı onuda değişiyolarmış 200 işçilikle kafam rahat etsin diye değiştireyim dedim kafayı yiyeceğim şöyle işin erbabı İstanbul Avrupa yakasında ustada bulamıyorum Volkswagen Özel servisi ustası ben 100 liraya yapayım dedi periyodik bakımlarını da aynı ustaya yaptırmıştım artık filtresi kalsın yağı değilin diyeceğim gibi filtreyi bidahaki e artık daha 129 binde değiştiririm derse değiştirttireyimmi sonradan sorun olur mu bak yine kafamda deli senaryolar malzemeyi almasaydım giderdim servise ama dokuz yüz tutuyor şanzıman yağı değişimi özelde hepsi 600 malzemeyi almasaydım üç yüz daha verip giderdim aslında orjinal aldım daha kutusundalar işte

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dışarıdan gelen civatayı bile takmayız diyor elimde yağ ve filtre var ne yapayım şimdi ben
Servis dışardan parça kabul etmez, ama bakım işlemleri için parçanız var ise servisin çok önemi yok, önemli olan işi düzgün yapacak doğru ustayı bulabilmek, servise esasen orjinal parça için mecburuz biraz.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Servisle görüştüm zincirli olduğu için zincir arıza yapmadığı sürece değiştirmeye gerek yok v kayışı değiştirilebilir 400 artı 200 işçilikle
Şanzıman yağı 350+süzgeci 350 birde pulu dedi ama ona ayrı ücret unuttum sormayı onuda değişiyolarmış 200 işçilikle kafam rahat etsin diye değiştireyim dedim kafayı yiyeceğim şöyle işin erbabı İstanbul Avrupa yakasında ustada bulamıyorum Volkswagen Özel servisi ustası ben 100 liraya yapayım dedi periyodik bakımlarını da aynı ustaya yaptırmıştım artık filtresi kalsın yağı değilin diyeceğim gibi filtreyi bidahaki e artık daha 129 binde değiştiririm derse değiştirttireyimmi sonradan sorun olur mu bak yine kafamda deli senaryolar malzemeyi almasaydım giderdim servise ama dokuz yüz tutuyor şanzıman yağı değişimi özelde hepsi 600 malzemeyi almasaydım üç yüz daha verip giderdim aslında orjinal aldım daha kutusundalar işte
Siz triger kayışı ile karıştırmışsınız, Civiclerde FD6 sonrasında zincirin ömrü nerdeyse motor ömrü kadardır ve kolay kolay arıza vermez.
Şanzıman yağı içinde eğer vites geçişlerinde bariz bir titreşim yok ise sadece yağı değiştirin, bir sonraki yağ değişiminde filtre ile birlikte değiştirtirsiniz. Şanzıman yağ tapa pulu da 15 lira gibi birşeydi yanlış hatırlamıyorsam, sonra da servisten alırsınız.
Usta olarak eğer daha önceki tamiratlarından memnunsanız bakım yaptırdığınız ustaya sadece yağı değiştirtin.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
O ladar tutmuyor ben sordum %20 yağ indirimi var 650 ye halloluyor işçilik filtre yağ hepsi

Geri