Civic FE1 Civic FE Direksiyon problemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MaSHrAbA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2023
Selamlar 2024 Honda Civic sıfır almayı düşünüyorum. Bu direksiyon sorunu bu yıldaki sıfır Civic'lerde de devam ediyor mu bilgisi olan var mı? Yeni kasayı mı beklemeliyim. Kararsız kaldım herkes direksiyondan şikayetçi olunca

direksiyon kutusu sorunun temel sebebi,çözümü ve aksiyonu artık oldukça belli ve değil 2024 araç alacak kişilere 2021-2022 ve 2023 ilk ayları bile gönül rahatlığıyla alabilirler derim sorun çıkarsa korkmayın sizi ansızın tarlaya sürmeyecek araç :) hepsi biraz tırnaklarını belli ederekten (hafifçe oda) dönecek siz servise gideceksiniz parçası stok ise hemen değil ise sipariş verilerek 2 ayda takılacak yani kalkıp sizi yakacak,üzecek bu kadar abartılacak bir durum yok ortada.

2023 son aylarda zaten sorunlu direksiyon kutusu takılmadı diye biliyorum 2024 modelde gayet rahat bir şekilde alım yapabilirsiniz sıfır sorun çıkacaktır.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Selamlar 2024 Honda Civic sıfır almayı düşünüyorum. Bu direksiyon sorunu bu yıldaki sıfır Civic'lerde de devam ediyor mu bilgisi olan var mı? Yeni kasayı mı beklemeliyim. Kararsız kaldım herkes direksiyondan şikayetçi olunca
Merhaba, 2023 Ağustos çıkışlı aracımda herhangi bir problem yok. Zaten problem olursa, servis değişimini sağlıyor. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Beklenen haber geldi arkadaşlar.Hayırlı olsun.Ben kaç aydır bekliyorum bilmiyorum bazı arkadaşlarımız ayar ile düzeleceğini belirtmişlerdi.Benim anladığım artık bu parça güncellendi ve yenisi takılacak.Bugün servisten gelen mesajı ekliyorum.Ekran Resmi 2024-07-10 - 12.34.37.jpeg

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Son güncellenen direksiyon kutu değişimi yapıldı ve yaklaşık 1000 km oldu kullanıyorum bir tık sert diyebilirim fakat önceki kutudan daha iyi hissettiriyor. Araç üzerindeki kutu en azından benim aracımda özellikle virajlarda belirli hıza çıkınca ciddi sertleşiyordu her ne kadar takılma durumu yaşamasamda geri çağırma ilk başladığında değişim yaptırmıştım herşey şuan kusursuz umarım böyle devam eder herkese kazasız sürüşler dilerim

DGN

Ad Soyad
Doğan Koçak
Aracınız
Civic FE1 2021
Beklenen haber geldi arkadaşlar.Hayırlı olsun.Ben kaç aydır bekliyorum bilmiyorum bazı arkadaşlarımız ayar ile düzeleceğini belirtmişlerdi.Benim anladığım artık bu parça güncellendi ve yenisi takılacak.Bugün servisten gelen mesajı ekliyorum.Ekli dosyayı görüntüle 272270
Bana da geldi bu mesaj. Servisi aradım randevu için. Direkt parça siparişi verdiler, 2 ay sonra parça geldiğinde arayacaklarını söylediler. Başka arayan var mı acaba ?

Geri