Civic FE1 Araçlardaki Ufak Sorunlar

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
MERHABA 1 AY ÖNCE 1.5 EXE CIVIC FE1 ALDIM.1 AYLIK SÜREDE İKİ TANE UFAK SORUN FARKETTİM..BİRİNCİSİ SAĞ VE SOL KAPI İLE TAVAN DÖŞEMESİ ARASINDA TRİM SESLERİ GELİYORDU..SERVİSE GÖTÜRDÜM BUNLARIN İÇİNE YALITIM MALZEMESİ KOYULDU SES KESİLDİ.İKİNCİSİ 20-30 KM HIZLARDA ARADA TİTREŞİM SESİ GİBİ BİR SES GELİYOR HAYALETİN ÜSTÜNDEN GALİBA ONU ÇÖZEMEDİM..ONUN İÇİNDE SERVİSE GİDECEĞİM..BAŞKA PROBLEM FARKEDEN ARKADAŞLAR YAZAR İSE SEVİNİRİM..BU ARADA KONU DIŞI AMA KULLANDIĞIM İLK HONDA ARACIM BİLGİM OLMADIĞI İÇİN SORUYORUM DİĞER BAZI MARKALARDA Kİ GİBİ GİZLİ ÖZELLİK AÇTIRMA DURUMU OLUYORMU...

Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Başka bir konuda görmüştüm serviste panjur değiştirilince sorun ortadan kalkıyormuş sanırım ücretsiz değiştiriliyormuş panjur kronik bi sorun olabilir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu her arabada olabilen bir durum, zira ön veya ön yan tarafta dizel araç varsa onun egzozundan çıkan partiküller sizin tampondaki sensörlere çarpınca öter sonra kesilir hareket etmeseniz bile. Rüzgarın yönüne de bağlı. Malum artık pek çok eski model dizel araç sahipleri partikül filtreleri tıkanınca söktürüp düz boru kaynatıyor maliyetten kaçmak için.

Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021

DGN

Ad Soyad
Doğan Koçak
Aracınız
Civic FE1 2021
AZ ÖNCE BİR KAÇ SORUNDAN DOLAYI SERVİSE GİTTİM ;

1-20 KM HIZLARDA GAZA DOKUNUNCA İNCEDEN GELEN BİR TİTREŞİM SESİ VARDI DİREKSİYON-HAYALET TARAFINDAN TAHMİN EDİYORDUM.BAŞINDAN BERİ BU SORUN VARDI.TEST SÜRÜŞÜNE ÇIKTIK O SESİ 1 KERE AZ YAPTIĞI İÇİN BİRŞEY YAPAMAYIZ DEDİLER.MOTOR SICAK OLDUĞU İÇİN SESİ YAPMAMIŞ OLABİLİR.SOĞUK İKEN MOTOR GELİN DEDİLER AMA EVİM İLE SERVİS ARASI 20 KM HERNEYSE BİRŞEY YAPMADILAR.

2-ARKA SAĞ VE SOL KAPILAR ÇOK SERT VE ZOR AÇILIP KAPANIYORDU..BUNU SORDUM NORMAL DEDİLER DAHA İYİ DEDİLER BİR İŞLEM YAPILMADI

3-CAMLAR YARIYA KADAR AÇIK İKEN KAPIYI KAPATTIĞIMDA BAYA BİR SALLANMA OLUYORDU CAMLARDA...BUNADA NORMAL DEDİLER SALLANMA OLMAZ İSE SIKINTIYMIŞ..KULLANDIĞIM 8.ARABA İLK KEZ BU KADAR SALLANAN CAM GÖRDÜM....

4-CAMI TUŞLA AÇIYORKEN ACAYİP BİR SES ÇIKIYORDU CAMIN İÇİNDEN BU KENDİLİĞİNDEN KESİLDİ BİR SÜRE SONRA . BUNU SORDUM NEDENDİR DİYE TATMİN EDİCİ BİR CEVAP ALAMADIM...

5-YALITIM OLMADIĞINDAN ARAÇTA YALITIM İLE İLGİLİ NE YAPILABİLİR DİYE SORDUM ÖZELLİKLE DAVLUMBAZLARA BİZ BİRŞEY YAPMIYORUZ DENİLDİ .

6-YİNEDE BİRŞEYLER YAPTILAR BENİ BOŞ GÖNDERMEMEK İÇİN,SERVİSTEN ÇIKTIM İŞE GİDİYORUM SANKİ YENİ TRİM SESİ EKLENDİ ARACA EMNİYET KEMERİNİN ORADAN...NORMALDE YOKTU...SERVİSE GİTTİĞİME PİŞMAN OLDUM
3. ve 4. Maddede belirtilenleri ben de farkettim. Sormayı düşünüyorum servise gidince.

CPH2109 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020

1-20 KM HIZLARDA GAZA DOKUNUNCA İNCEDEN GELEN BİR TİTREŞİM SESİ VARDI DİREKSİYON-HAYALET TARAFINDAN TAHMİN EDİYORDUM.BAŞINDAN BERİ BU SORUN VARDI.TEST SÜRÜŞÜNE ÇIKTIK O SESİ 1 KERE AZ YAPTIĞI İÇİN BİRŞEY YAPAMAYIZ DEDİLER.MOTOR SICAK OLDUĞU İÇİN SESİ YAPMAMIŞ OLABİLİR.SOĞUK İKEN MOTOR GELİN DEDİLER AMA EVİM İLE SERVİS ARASI 20 KM HERNEYSE BİRŞEY YAPMADILAR.

2-ARKA SAĞ VE SOL KAPILAR ÇOK SERT VE ZOR AÇILIP KAPANIYORDU..BUNU SORDUM NORMAL DEDİLER DAHA İYİ DEDİLER BİR İŞLEM YAPILMADI

3-CAMLAR YARIYA KADAR AÇIK İKEN KAPIYI KAPATTIĞIMDA BAYA BİR SALLANMA OLUYORDU CAMLARDA...BUNADA NORMAL DEDİLER SALLANMA OLMAZ İSE SIKINTIYMIŞ..KULLANDIĞIM 8.ARABA İLK KEZ BU KADAR SALLANAN CAM GÖRDÜM....

4-CAMI TUŞLA AÇIYORKEN ACAYİP BİR SES ÇIKIYORDU CAMIN İÇİNDEN BU KENDİLİĞİNDEN KESİLDİ BİR SÜRE SONRA . BUNU SORDUM NEDENDİR DİYE TATMİN EDİCİ BİR CEVAP ALAMADIM...

5-YALITIM OLMADIĞINDAN ARAÇTA YALITIM İLE İLGİLİ NE YAPILABİLİR DİYE SORDUM ÖZELLİKLE DAVLUMBAZLARA BİZ BİRŞEY YAPMIYORUZ DENİLDİ .

6-YİNEDE BİRŞEYLER YAPTILAR BENİ BOŞ GÖNDERMEMEK İÇİN,SERVİSTEN ÇIKTIM İŞE GİDİYORUM SANKİ YENİ TRİM SESİ EKLENDİ ARACA EMNİYET KEMERİNİN ORADAN...NORMALDE YOKTU...SERVİSE GİTTİĞİME PİŞMAN OLDUM

Merhaba

1. Madde için direksiyon altından be orta tablet ekrandan gelen trim sesi damla servis te halledildi
2. Maddeye aercise gerek duymadan WD40 Vardı sıktım güzelce şimdi normal bir problem yok sizde yapabilirsiniz
3. Madde yarıya kadar hiç kapatmadım yarın deneyeceğim
4. Madde bende de var biraz daha gideceğim 10k bakımda söyleyeceğim belki biraz alışması gerekir mataryelleri

5 ve 6 yorumsuz bende

Saygılar

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021

3. maddeye ilişkin bir 2018 octaviam vardı ful paket. camlar biraz açıkken kapatınca hondanınkinden daha kötü şangırtı geliyordu. bu yine idare eder ona göre. yalıtım konusunda ise taban yalıtımı çok başarısız hondanın. kapı fitilleri de kapının dış kenarından dolaşmadığı için oralardan toz, su giriyor. girip çıkarken üstünüzü kirletiyor.

Ad Soyad
Kürşat Yıldırım Küçük
Aracınız
Civic FE1 2021
Bende başımdan geçen birşeyi anlatıyım. Arabayı ilk çalıştırmada benzinde çalışıyor. Tüpe geçtiği esnada gaza dokunur dokunmaz gaz kesip motoru kapatıyor. Bi 15 20 sn çalışmıyor. 4 5 defa başıma geldi. Servisi aradım akü kaynaklıdır dediler ama inandırıcı gelmedi. Akü kaynaklı olsa çalıştırırkende sıkıntı olur diye düşünüyorum. Bilgisi olan var mı acaba

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Bende başımdan geçen birşeyi anlatıyım. Arabayı ilk çalıştırmada benzinde çalışıyor. Tüpe geçtiği esnada gaza dokunur dokunmaz gaz kesip motoru kapatıyor. Bi 15 20 sn çalışmıyor. 4 5 defa başıma geldi. Servisi aradım akü kaynaklıdır dediler ama inandırıcı gelmedi. Akü kaynaklı olsa çalıştırırkende sıkıntı olur diye düşünüyorum. Bilgisi olan var mı acaba
Hocam motor soğukken LPG ye ne kadar sürede geçiyor. Ona dikkat ettiniz mi

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Kürşat Yıldırım Küçük
Aracınız
Civic FE1 2021
Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021

Aynı durum benim de başıma geldi. Araç lpgye geçerken hızınız 1-2km gibi çok düşükse ve o esnada gaz vermezseniz (mesela park manevraları sırasında) rölantide devir kaybedip stop ediyor. Vitesi n’ye veya p’ye alıp tekrar start tuşuyla aracı çalıştırmak gerekiyor. Bunun için bir kere servise gittim, yazılım güncellemesi yapıldığını ve rölanti devir ayarı öğretildiğini söylediler. Fakat aradan 1 hafta geçmeden aynı sorun tekrar etti. 1000km bakımında sorunu tekrar gündeme getirmeye düşünüyorum. Anladığım kadarıyla yaygın görünen bir sorun.

Geri