Civic Fe1 modelinde alt devirlerde motor gücünün düşmesi.

Ad Soyad
Kutay Mehmet Dönmez
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese iyi günler. Aracım 2021 civic fe1 182bg model. Aracımda bazen düşük devirlerde gücün düştüğünü hissediyorum. Her zaman olmuyor bazen gercekten tatmin ediyor fakat bazı durumlarda gaza daha fazla basmak durumunda kaliyorum. Cvt sanziman yuzunden mi yoksa baske sebepleri mi var. Yazılım atsam ya da gaz tepkisini arttiran bir mekanizma kullansam gecer mi? Beni aydınlatirsaniz çok sevinirim. Aracımda herhangi bir modifiye ekstra parça yok. Şimdiden teşekkür ederim.

2020 modeli var bende, aynı motor, şanzıman. Benimde dikkatimi çeken bir durum o, uzun süre sakin kullandığınızda araba devir çevirmek istemiyor, sanırım sürüş tarzına göre gaz tepkilerini ayarlıyor. Sürekli devirli kullanınca da tam tersi olup, gaz tepkisi çok hassaslaşıyor. 4 yıldır kullanıyorum, 70k oldu. Bir de vtec motor olduğu için 4000 devir üstü motor tam gücünü verebiliyor diye düşünüyorum.

SM-S926B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Herkese iyi günler. Aracım 2021 civic fe1 182bg model. Aracımda bazen düşük devirlerde gücün düştüğünü hissediyorum. Her zaman olmuyor bazen gercekten tatmin ediyor fakat bazı durumlarda gaza daha fazla basmak durumunda kaliyorum. Cvt sanziman yuzunden mi yoksa baske sebepleri mi var. Yazılım atsam ya da gaz tepkisini arttiran bir mekanizma kullansam gecer mi? Beni aydınlatirsaniz çok sevinirim. Aracımda herhangi bir modifiye ekstra parça yok. Şimdiden teşekkür ederim.
Hocam hiç gerek yok dediğinizi bizzat yaşıyorum. Aynı model araç kullanıyorum bazen ortalama biz hızda giderken örneğin şehir içi 45-50 gibi hızlarda iken gaza yüklenince birden tepki vermiyor sanki bir tutulma var gibi hissettiriyor fakat sonrasında devrini alıyor. Bende ilk kullanıma başlayınca tuhaf gelmişti ama bu şekilde çalıyor şanzıman motor sanırım

Ad Soyad
Kutay Mehmet Dönmez
Aracınız
Civic FE1 2021
2020 modeli var bende, aynı motor, şanzıman. Benimde dikkatimi çeken bir durum o, uzun süre sakin kullandığınızda araba devir çevirmek istemiyor, sanırım sürüş tarzına göre gaz tepkilerini ayarlıyor. Sürekli devirli kullanınca da tam tersi olup, gaz tepkisi çok hassaslaşıyor. 4 yıldır kullanıyorum, 70k oldu. Bir de vtec motor olduğu için 4000 devir üstü motor tam gücünü verebiliyor diye düşünüyorum.

SM-S926B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bir çözümü yok vtec cvt boyle birsey diyorsunuz

Ad Soyad
Kutay Mehmet Dönmez
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam hiç gerek yok dediğinizi bizzat yaşıyorum. Aynı model araç kullanıyorum bazen ortalama biz hızda giderken örneğin şehir içi 45-50 gibi hızlarda iken gaza yüklenince birden tepki vermiyor sanki bir tutulma var gibi hissettiriyor fakat sonrasında devrini alıyor. Bende ilk kullanıma başlayınca tuhaf gelmişti ama bu şekilde çalıyor şanzıman motor sanırım
Bazi tuningcilerde gaz tepkisini ayarlayan bir cihaz varmis bilginiz var mi onerir misiniz?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Bazi tuningcilerde gaz tepkisini ayarlayan bir cihaz varmis bilginiz var mi onerir misiniz?
Pedalbox gibi bişeyden bahsediyorsunuz sanırım fakat aracınız garantili iken yapmayın derim garanti dışı kalıyor. Direksiyon kutu değişimi yaptığım gün serviste beklerken garantili fc5 gelmişti ve pedal box vardı orda tartışma yaşadılar garanti dışı bırakıldığı için

Ad Soyad
Kutay Mehmet Dönmez
Aracınız
Civic FE1 2021
Pedalbox gibi bişeyden bahsediyorsunuz sanırım fakat aracınız garantili iken yapmayın derim garanti dışı kalıyor. Direksiyon kutu değişimi yaptığım gün serviste beklerken garantili fc5 gelmişti ve pedal box vardı orda tartışma yaşadılar garanti dışı bırakıldığı için
Hocam cok tesekkur ederim bu garanti olayini sizden ogrendim ki beni direksiyon kutusu icin cagirmislardi.

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam cok tesekkur ederim bu garanti olayini sizden ogrendim ki beni direksiyon kutusu icin cagirmislardi.
Rica ederim hocam yinede direksiyon değişimi için gittinizde servis ile pedalbox işini bir sorun belki ben yanlış biliyorumdur net bilgiyi almış olursunuz

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2023
arkadaşlar sadece bir ihtimal ama olası sebeblerden birisi oktan olabilir her ne sebebtense türkiyede shell süperdir, x y kötüdür diye bir algı var oysa henüz güncel bir türkiye araştırmasınada bir arkadaş youtube videosunda Shell istasyonunda dehşet verici derecede düşük 84 oktan ölçtü.

95oktan isteyen bir motorda 84 gibi kabul edilemeyecek derecede düşük oktan alırsa motor knock sensörü motorun avans,turbo basıncını vs çok düşürür= tepkisiz,güçsüz bir motor.

şahsen bence yakıt markadan çok istasyondan istasyona değişken aynı X markanın A istasyonunda süper bir benzin Y istasyonunda berbat bir benzin alıyor olabilirsiniz bunu aşmak için

1) istasyonun çok güncel bir tarihte kurulduğunu yada en azından deposunun yenilendiğini biliyor olmanız lazım
2) istasyonun o ilde sıkça kullanılan sirkülasyonu bolca olan bir istasyon olduğuna emin olmanız lazım bu beraberinde sıkça tazelenen yakıt,daha iyi denetim demek
3) aracınızı gözlemlemeniz lazım atıyorum çeyrek kadar dolu bir hafta X markanın iyi yakıtını bir sonraki hafta Z markanın yakıtını alıp gözlemleyin araç hangisinde iyi ise onda devam.

şahsen kendim için konuşuyorum ben BP ve BP'nin otoban gibi sıkça kullanılan istasyonlarında Ultimate (+95=97 civarı oktan) kullanıyorum ve diğer markalardan daha sağlıklı çalıştığını gözlemliyorum.

Geri