Civic Fk7 yol sesi sorunu

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Nokian Wetproof 2019 yaz lastiği testi: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Auto-Bild-Summer-Tyre-Test.htm
En sessiz lastik olarak öne çıkıyor. Performans lastikleri mevcut testte 7. olmuş ama değerleri hiç de fena değil. Alınabilir bir lastik.

Michelin Pilotsport 4'te en sessiz lastikler arasında, performans - komfor dengesi en iyi lastik gibi duruyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim arabam Civic 2018 RS.Lastikleri ER33 ve çok yol sesi alıyor.Düz ve temiz yolda ses oldukça azalıyor.İzolasyondan önce sessiz bir lastik alıp denemek istiyorum.Tavsiye edebileceğiniz sessiz bir lastik seti var mı?Ölçüler 215 50 17.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Benim arabam Civic 2018 RS.Lastikleri ER33 ve çok yol sesi alıyor.Düz ve temiz yolda ses oldukça azalıyor.İzolasyondan önce sessiz bir lastik alıp denemek istiyorum.Tavsiye edebileceğiniz sessiz bir lastik seti var mı?Ölçüler 215 50 17.
Nokian wetproof, michelin primacy 4, Goodyear efficientgrip performance.

Aracınız
Civic FC5 2018
Serviste arac altina izolasyon yapildi. Dun aldim araci biraz fark var gibi. Lastigi de degisirsek tamamdir o zaman.
İzolasyonu nerede yaptırdınız?Davlumbazlar sökülüp keçe kaplanıyor veya bir kimyasal sıkılıyor mu?Yoksa direk alt kısımlara pütür mü atılıyor.
Sizin araç izolasyondan sonra olan değişiklik fark edilir düzeyde ise lastik değişikliği ile sonuç alabilirseniz bende sizin yolu izleyeceğim.Arabada tek şikayet ettiğim konu lastik sesi.Minimize etmek için çareler arıyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Eser01

0
Aracınız
Adana honda servisinde yaptirdim. Ne yaptiklarini bilmiyorum. Sordum ama yapan arkadaslar yokmus o arada benim de acelem vardi bekleyemedim. Sanirim çamurluk içine bi işlem yapmislar. İlk bindiğimde çok iyi gibi geldi. Bana clio symbol vermişlerdi yedek arac olarak heralde ondan. Sonradan bozuk yollarda yine yol sesi geldigini farkettim. Sanirim az miktarda fayda etmiş. Belirgin fark yok. Arac daha 25000 de lastigi hemen degismek istemiyorum. Gerçi gaza yüklendiğim zaman hemen patiye düşüp canimi sikiyor ama masraf yapmak da istemiyorum.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eser01

0
Aracınız
İstanbulda ses izolasyonu yapan iyi yerler var. İstanbulda olsam neat car ya da subigarage gibi yerlerde izolasyon yaptirirdim. Servisin yaptiğinda hafif bir etki oluyor. Arac tabani ve kapi iclerine de yapmak lazim. Müzik kalitesi de artar. Ben de bu izolasyon dışinda cok memnunum araçtan. Arkadaşlarimda golf bmw 1 gibi araçlar var binip karşilaştiriyorum sık sık. Motor ve süspansiyonda bizim araçlar rahat 1 -2 gömlek ustun. Ama izolasyona gelince zayif kaliyor. Ayrica güya 8 hoparlör var ev arladaşimin golf allstar belirgin sessiz ve müzik sistemi daha iyi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İstanbulda ses izolasyonu yapan iyi yerler var. İstanbulda olsam neat car ya da subigarage gibi yerlerde izolasyon yaptirirdim. Servisin yaptiğinda hafif bir etki oluyor. Arac tabani ve kapi iclerine de yapmak lazim. Müzik kalitesi de artar. Ben de bu izolasyon dışinda cok memnunum araçtan. Arkadaşlarimda golf bmw 1 gibi araçlar var binip karşilaştiriyorum sık sık. Motor ve süspansiyonda bizim araçlar rahat 1 -2 gömlek ustun. Ama izolasyona gelince zayif kaliyor. Ayrica güya 8 hoparlör var ev arladaşimin golf allstar belirgin sessiz ve müzik sistemi daha iyi.

Subigarage üst düzey ama fiyat olarakta 7000 civarına full paket mal oluyor :unsure:

Aracınız
Civic FC5 2018
Anladığım kadarıyla sessiz bir lastik,iyi bir alt izolasyon ile bir ilerleme olabiliyor.Ancak garanti bozulmasın diye biryerleri söküp takmak doğru değil.

Geri