Civic hb Fk7 2018 2 ay boyunca karşılaştığım problemler.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Honda root ile sensörler çalıştığında muzik sesi otomatik olarak kisilabiliyor. Multimedyaya böyle bir ozellik geliyor ama once root etmek lazim. Ben ettim o sekilde kullaniyorum.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Bu işlem ile ilgili detaylı bilgi nerden alabiliriz. Bu durum benim en cok canımı sıkan durum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Valla kolay bir islem ben kendi kendime yaptim ama biraz teknolojiden anlamak lazim, forumda multimedya başlığında detayli aciklamalar var. Yanlış birsey yaparsaniz ama ekranin yazilimi bozulabilir, az da olsa bir risk var. Şu siteden yapılıyor ama oncesinde dedigim postları okuyun derim:

Www.autohack.org

Aracınız
Civic FC5 2018
bazen araçlarda DİREKSİYON YATIKLIĞI sıfır da olsa hatalı olabiliyor.Sİmetri takıntısı bende de vardır ve hemen fark ederim. Demek ki direksiyonu logouyu ortalayarak sabitlediğinizde düz gitmiyor ve sağa gidiyordur. hafif sola yatıkken düz gidiyordur.YANİ DİREKSİYON SAĞA YATIK.Her sıfır araçta olabilir atlanabilir fabrikasyon olarak.İYİ BİR ROTÇUYA GİDİN 5 DAKİKADA ARACIN ALTINDAN AYARLAR DİREKSİYON YATIKLIĞINI.Hatta gitmişken rot ayarına da bakılsın cihazda, neden demeyin birçok sıfır aracımda bile rot ayarı fabrikasyon bozuk çıktı. Direksiyondaki olayınız çok basit takmayın kafaya 5 dakikada halleder rot ustası.
bu sorun bende de vardı uyuz oldum ,rot ayarına soktum düzeltti,hatta rot ayarı bozukmus,1400 km de ,öyle bozuk yolda veya çukura filanda girmedim ,aldigimdan beri bir tuhaflık vardı ,sıfır araçta rot bozulur mu diye gitmedim,en sonunda uyuz oldum rot ayarına soktum duzeldi

FC5_ELEGANCE

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Valla kolay bir islem ben kendi kendime yaptim ama biraz teknolojiden anlamak lazim, forumda multimedya başlığında detayli aciklamalar var. Yanlış birsey yaparsaniz ama ekranin yazilimi bozulabilir, az da olsa bir risk var. Şu siteden yapılıyor ama oncesinde dedigim postları okuyun derim:

Www.autohack.org

Ücretli sanırım biraz araştırıp sırf şu geri vitese takınca sesi kısma olayı için yüklemek istiyorum. Garantide sorun çıkarabilir honda bu işlem sonrası iyi düşünmek lazım

Aracınız
Civic FC5 2018
Ücretli sanırım biraz araştırıp sırf şu geri vitese takınca sesi kısma olayı için yüklemek istiyorum. Garantide sorun çıkarabilir honda bu işlem sonrası iyi düşünmek lazım
Öyle de artıları eksilerinden fazla geldi bana şu an iyi ki yapmışım diyorum. Sonuçta kişisel tercih.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Evet ama paypal Türkiye'de kapandığı için ödeme ekranına gelemedim. Neyse bir kaç gün araştırıp sonra bakayım bu işleme.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
bu sorun bende de vardı uyuz oldum ,rot ayarına soktum düzeltti,hatta rot ayarı bozukmus,1400 km de ,öyle bozuk yolda veya çukura filanda girmedim ,aldigimdan beri bir tuhaflık vardı ,sıfır araçta rot bozulur mu diye gitmedim,en sonunda uyuz oldum rot ayarına soktum duzeldi

FC5_ELEGANCE
En kısa zamanda götüreceğim benide çok rahatsız ediyor bu durum.

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bende tereddutteydim gitsemmi gitmesemmi rot ayari için baktirayim hemen çok teşekkür ederim.

Ayna cam modülü var arac hareket ettiğinde kapıları kitlemiyordu sirf o yüzden taktirmistim evet bundan olabilir ama ön kapılar içerden direk açılıyor. @ywzckr
Bende tereddutteydim gitsemmi gitmesemmi rot ayari için baktirayim hemen çok teşekkür ederim.

Ayna cam modülü var arac hareket ettiğinde kapıları kitlemiyordu sirf o yüzden taktirmistim evet bundan olabilir ama ön kapılar içerden direk açılıyor. @ywzckr

Mutlaka götürün rot ayarına.Rica ederim...

Aracınız
Beni rahatsiz eden bir nokta da kapilarin otomatik kilitlenmemesi ve otomatik acilmamasi. Sunu cok yasiyorum. İsyerinin onune park ediyorum. Arka koltukta cantam var. İnip arka koltuktan cantami almak istedigimde ya anahtardan tum kapilari acmam gerekiyor ya da kapidaki dugmeden acmam gerekiyor. Eski aractan alismisim hic aklima gelmiyor o dugmeye basmak. O yuzden hemen her sabah once bir sovup sonra anahtardan ya da kapidan aciyorum tum kapilari :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Multimedia ekranından ayarlara giriyorsun. Orada araç ayarları var. Biraz kurcalarsan tek tuşla tüm kapıları açmayı bulabilirsin.

İkinci bahsedilen arka kapıların içeriden açılmaması olayı. Eğer kapıları kilitlersen sadece kapı kolunu çekerek açamazsın. Kilit tuşunu geri doğru çekince kapı kilidi açılır. Bir nevi güvenlik önlemi.

Üçüncü bahsedilen yağmur sensörü; kaç tane araba değiştirdiysem hepsinde aynı sıkıntı var. Kafasına göre çalışıyor. Yağmur sensörü biz takıntılılar için güzel birşey değil. Ben manuel kullanıyorum hep.

Ön park sensörlerin üzerine ayda bir kere su kaydırıcı uygularsanız hiçbir problem olmuyor.

Geri