CIVIC HB YAĞ SIZINTI PROBLEMİ

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Şu an çok can sıkıcı bir problemle karşılaştım arkadaşlar :

Geçen ay 1000 km bakımı için Ereğli Honda Ersavaş'a getirmiştim aracımı. Kontroller esnasında aracın alt tarafında bir yağ sızıntısı tespit etmişlerdi. Sızıntıyı temizleyip kontrol için 1000 km sonra tekrar çağırmışlardı. İlginç olan, arabada herhangi bir yağ eksiltmesi durumu da söz konusu değildi.
Neyse bugün aracı tekrar servise getirdim kontrol için. Aracı teslim edip bekleme salonuna geçtim, kafam ne de olsa rahat hiçbir şey çıkmayacağından eminim. Yarım saat sonra aşağı indim, ne de olsa teslim etmek üzeredirler diye.
Usta arabanın başında, beni görür görmez "problem devam ediyor, sizi bu halde bu araçla göndermemiz mümkün değil, aracı Honda Türkiye'ye göndermemiz gerek problemin tespiti için" diyince beynimden vurulmuşa döndüm!
"Yapmayın etmeyin ben Kastamonu'dan geliyorum, ailemle geldim başka aracımız yok" dedim. "Siz bilirsiniz ama aracı burdan çıkartırsak, yolda başınıza bir şey geldiği takdirde mesuliyet kabul edemeyiz" dediler.
Hanımla ufak bir müzakereden sonra bırakmaya karar verdik arabayı, riske girmeyelim dedik.
Velhasıl şu an arabasız ortada kalmış durumdayım, Aracın Honda Türkiye'de işlemi pazartesi başlayacak, problemin ne olduğu, aracın kaç gün kalacağı vs hiçbir şey belli değil. 10 iş gününden önce ikame araç da vermiyorlar!
Ve hepsinden beteri 0 aracımda akla hayale gelmeyecek bir problemle başbaşayım!

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şanzımanın dış kısmı temelde 2 ana parçadan olur, iki parçanın arasındaki sızdırmazlığı sağlayan özel contası vardır ve @OnurHas hocamın durumunda o contada sızıntı tespit edilmiş, eğer sızdırma farkedilmeseydi şanzıman zamanla yağsız kalacak ve muhtemelen zarar görecekti.
1000 km kontrolü bu yönden şanzımanı kurtarmış diyebiliriz, zaten fabrikasyon bir sorun var mı tespiti için bu kontrol yapılıyor.
Genel alışkanlık olarak arada motor yağını kontrol ediyorum ama şanzıman yağına hiç bakmadım diyebilirim, arada seviyesini kontrol etmekte gerekli galiba :unsure:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@OnurHas Hocam tekrar geçmiş olsun, umarım bu ilk ve son arızanız olur

Geri