Civic LPG (fabrika çıkışlı) kapalı otaparka girebilir mi ?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar honda civic bakıyorum lpgli almak istiyorum ama bu otopark işi kafamı karıştırıyor . Evimde kapalı otapark var. Avm vs de sıkça giriyorum o yüzden merak ettim .Sonucda bagaj acıldıgında tüp yok gözükmüyor ve fabrika çıkışlı LPG li olması bir ayrıcalık tanıyor mu ? Yoksa diger tüplü araçlar gibi fabrikasyonlara da yasak mı ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kanunen özel havalandırma tertibatı yoksa yasak, çünkü olası LPG sızıntısında gazın birikmesi durumu söz konusu.
Evinizde kapalı otoparkın havalandırma sistemini bi inceleyin bence, havalandırması uygunsa olabilir.

Aracınız
Hiç sıkıntı çıkmadı ama çıkarsa eski çalıştığım yerin kartını gösterir arabadan inip kavga ederim nasıl havalandirma koymazsiniz diye.. Dolu tank patlamaz arkadaşlar, her zaman boş tankın basıncı daha fazladır. LPG tankı en az benzin tanki kadar tehlikelidir. Ben 2 yıldır -3 de garajda tutuyorum kulaktan dolma şeyler bunlar inanmayın. IMG_20181108_211454.jpeg

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
İstanbul'da avm ye göre ve Anadolu'nun çeşitli şehirlerine göre durum değişiyor. Kimi alıyor kimi almıyor öyle bi standart uygulama yok. Bi kaç defa bana da depo kapağını açtırdılar. Mecbur geri geri çıkıyorsun açık otoparka giriyorsun. Yada gelip soruyor lpg var mı diye? Yok da diyemiyorsun.

Kün feyekün..

Aracınız
İstanbul'da avm ye göre ve Anadolu'nun çeşitli şehirlerine göre durum değişiyor. Kimi alıyor kimi almıyor öyle bi standart uygulama yok. Bi kaç defa bana da depo kapağını açtırdılar. Mecbur geri geri çıkıyorsun açık otoparka giriyorsun. Yada gelip soruyor lpg var mı diye? Yok da diyemiyorsun.

Kün feyekün..
Havalandırma koymak zorundalar hocam öyle şey mi olur gerçi ülkede o kadar çok problem varken bunlar devede kulak bile olamıyor.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar honda civic bakıyorum lpgli almak istiyorum ama bu otopark işi kafamı karıştırıyor . Evimde kapalı otapark var. Avm vs de sıkça giriyorum o yüzden merak ettim .Sonucda bagaj acıldıgında tüp yok gözükmüyor ve fabrika çıkışlı LPG li olması bir ayrıcalık tanıyor mu ? Yoksa diger tüplü araçlar gibi fabrikasyonlara da yasak mı ?
Lpg'nin fabrikasyon veya dışarıda takılmış olması hiçbir şey değiştirmiyor. Avm yönetimi yasaklamışsa, her türlü almıyorlar.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
2007 yılından bugüne kadar ankarada sürekli lpg li araç kullandım. bugüne kadar bir defa bile aracın lpg li giremezssin dedikleri kapalı otopark olmadı. tüm avm otoparklarına rahat rahat giriyorum. kapalı otoparklardaki havalandırma sadece lpg li araçlar için gerekli bir şey değil. tüm içten yanmalı motoru olan araçlar için gereklidir. kapalı otoparka giren benzinli veya dizel aracın egzoz dumanını ne yapacağız ozaman. kaldıki lpg li araçların egzozundan çıkan duman bana göre daha temiz.

Geri