Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kurus olarak belki yaniltici olabilir(sehirlere gore fiyat cok degisiyor malum), arac km de kac lt harciyor acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Prins vsi2 di. Karma sistem ancak benzini diger karma sistemlere gore cok cok az harciyor. Lpg yi 10.5 litre harciyormus 100 km de.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bence 1. öncelik taktırmayı kafanıza koyduysanız LDI sistem taktırmalısınız diye düşünüyorum. Sıvı sistem. Buda 2400 € gibi bir fiyat.

2. konu da amortisman. yıllık en az 15bin km den fazla yapmalısınız.15 bin yaptığınızı farzedersek en az 5 yılda amorti ediyor sistem.

Aracın ömrü yettiğince binerim ben bu arabaya kıyıda köşede de bunu karşılayacak param var derseniz mantıklı.

Ama 3-4 sene sonra satarım D sekmente geçerim SUV a geçerim derseniz değmez.

bunun yerine arabayı nasıl daha az yaktırarak kullanırım, bunu araştırmalısınız bence.

Bence 1. öncelik taktırmayı kafanıza koyduysanız LDI sistem taktırmalısınız diye düşünüyorum. Sıvı sistem. Buda 2400 € gibi bir fiyat.

2. konu da amortisman. yıllık en az 15bin km den fazla yapmalısınız.15 bin yaptığınızı farzedersek en az 5 yılda amorti ediyor sistem.

Aracın ömrü yettiğince binerim ben bu arabaya kıyıda köşede de bunu karşılayacak param var derseniz mantıklı.

Ama 3-4 sene sonra satarım D sekmente geçerim SUV a geçerim derseniz değmez.

bunun yerine arabayı nasıl daha az yaktırarak kullanırım, bunu araştırmalısınız bence.

Aslan besleyen yemini dusunmez, devam

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Şu an rs ortalama 70 kuruş yaktığını sayarsak lpg ile 35 40 kuruşa iner 1km deki yakıt maliyeti. 1 km de 30 kuruş kar demek. Ortalama 30 binde amortisman maliyetlerini çıkarır. Senede 15bin yaparsanız 2 yıldan sonraki her km size kar olacaktıe.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda Jazz
Gereksız bır hareketolacak hocam cunku TSI motorlardan bılıyorum cok kısı taktırmak ıstedı 6 bın ıle 8 bın tlmasrafı oluyordu taktıranların cogu pısmandı en azından cevremden bence RS bınmenın keyfını cıkartın..

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Konuyu inceledim fakat yıllık ortalama kaç km. yaptığınızı yazmamışsınız ya da ben mi göremedim. Tsi, turbolu motorlarda yakit tasarrufunda %20 gibi bir orandan bahsediyor lpgciler. Aracı ne kadar kullanacaksınız satmam 8-10 yil kullanirim derseniz belki amorti edebilir ama şunu da unutmayın lpg bakımları ayar vs. ve lpg kaynaklı araçta meydana gelebilecek arızalar. Bir de araç nasılsa lpgli diyerekten yeri geldiğinde daha devirli kullanacaksınız. Subap ayarı yeni hondalarda var mi bilmiyorum varsa subap ayarı yaptıracaksınız. Bujilerinizi erken değiştirmek zorunda kalacaksınız. Lpg sistemi de ömürlük değil yeri gelecek enjektör bozulacak yeri gelecek regülatör bozulacak. Ruhsata işlettirme ek masraf. Araç sıralı sistem olduğu için yine benzin alacaksınız ilk çalısmalar benzinle olacak. gibi gibi. Yılda çok fazla km. yapıyorsanız taktırdığınıza değebilir. Ben yıllık ortalama 8 bin km.yapıyorum ve ileriye dönük düşündüğümde lpgnin mantıksız olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Geri