Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhaba 260 tl LPG ile 1450 km yol yaptığınızı yazmışsınız 2018 Kasım’da sıfır alındı 22 bin km dir exe eco kullanıyorum ben bu rakamları ne TL Bazında nede LT bazında yakalayamadım bir yanlışlık olmasın yada sonradan takılan LPG kitleriyle mi alakalı acaba
Merhaba;
Sizin aracınız 1.6 atmosferik motorlu diğeri 1.5 turbo motora sahip.
Üreticinin belirttiği benzin tüketim verilerine bakılırsa 1.6 atmosferik daha fazla benzin tüketiyor.
Buna bağlı olarak LPG ‘de aynı koşullarda ve aynı tarzda kullanımda yine 1.5 turbo olanın az tüketmesi olağan bir durum.

Bunun dışında LPG ‘nin montajı, ayarları, marka/modele bağlı olarak değişen teknik özellikleri ve aracın motorunun bakım durumu gibi etkenler de yakıt tüketimini etkileyebilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba 260 tl LPG ile 1450 km yol yaptığınızı yazmışsınız 2018 Kasım’da sıfır alındı 22 bin km dir exe eco kullanıyorum ben bu rakamları ne TL Bazında nede LT bazında yakalayamadım bir yanlışlık olmasın yada sonradan takılan LPG kitleriyle mi alakalı acaba

valla hocam sonradan takılanda kullandım şuan fabrika çıkışlı kullanıyorum bende göremiyorum bu değerleri kii ikisi arasında çok bir farkta olduğunu düşünmüyorum..en son okadar dikkat ederek 110 tl lik gaz ile 440 km gittim ankaraya 15 gün oluyo işte

Aracınız
Civic FC5 2020
valla hocam sonradan takılanda kullandım şuan fabrika çıkışlı kullanıyorum bende göremiyorum bu değerleri kii ikisi arasında çok bir farkta olduğunu düşünmüyorum..en son okadar dikkat ederek 110 tl lik gaz ile 440 km gittim ankaraya 15 gün oluyo işte
1450 km bu kadar fark olacağını düşünüyorum bir yanlışlık olsa gerek 100 cc fark etmez bence bu kadar

1450 km bu kadar fark olacağını düşünüyorum bir yanlışlık olsa gerek 100 cc fark etmez bence bu kadar
Aradaki fark sadece 100 cc degil bu motor tamamen farkli meteryal farkli teknoloji farkli subaplar farkli basinc farkli avans farkli. Lpg yi de benzinide cok daha yuksek verimle yakacak bir teknoloji yani daha az yakittan daha cok enerji alabilecek bir teknoloji. Hepsini gectim sizin aractaki lpg kiti ile bu aracta kit arasinda enjektorler arasinda dahi muazzam bir fark var. Size 2000 tl lik kiti 7000 tl ye satiyorlar fabrika cikisli diye bizim kitler bayide 8500 tl. Enjektorler dunyanin en lineer ve en iyi enjektoru keihin. Yani atmosferik econlar ile 1.5 turbo lpg li arac arasinda ayni birsey yok desek yalan olmaz.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aradaki fark sadece 100 cc degil bu motor tamamen farkli meteryal farkli teknoloji farkli subaplar farkli basinc farkli avans farkli. Lpg yi de benzinide cok daha yuksek verimle yakacak bir teknoloji yani daha az yakittan daha cok enerji alabilecek bir teknoloji. Hepsini gectim sizin aractaki lpg kiti ile bu aracta kit arasinda enjektorler arasinda dahi muazzam bir fark var. Size 2000 tl lik kiti 7000 tl ye satiyorlar fabrika cikisli diye bizim kitler bayide 8500 tl. Enjektorler dunyanin en lineer ve en iyi enjektoru keihin. Yani atmosferik econlar ile 1.5 turbo lpg li arac arasinda ayni birsey yok desek yalan olmaz.
Açıklama içim teşekkür ederim
Bunu en başından beri bilseydim ben de rs alır o şekilde yaptırdım Hala düşünmüyor değilim işin gerçeği bunu öğrendikten sonra

Şehir içi rs lpgde benzinden yüzde kaç fazla yakıyor,ölçtünüz mu hiç?

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hayırlı olsun. Resimdeki kırmızı kısımda işlem mi yapıldı?
Merhabalar
Çıkıntılı alanları çekişleyerek ezildi ve sprey boya ile kapatıldı. Böyle yapılmazsa ise depo bagaj derinliği bagaj kapağı ile sıfır olur ve bagaj küçülür
Ayrıca tüp ortada kalacağından dolayı sağ sol kısmı boş kalacak
Yarın yeni resimler ekleyerek bagaj da tüp olup olmadığı anlaşılmıyor

Merhabalar
Çıkıntılı alanları çekişleyerek ezildi ve sprey boya ile kapatıldı. Böyle yapılmazsa ise depo bagaj derinliği bagaj kapağı ile sıfır olur ve bagaj küçülür
Ayrıca tüp ortada kalacağından dolayı sağ sol kısmı boş kalacak
Yarın yeni resimler ekleyerek bagaj da tüp olup olmadığı anlaşılmıyor
Tüketim değerlerini de bekliyoruz

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ümraniye den gebzeye olması gerektiği gibi makas sollayarak bağırttırarak anı hızlanma ile yaklaşık 50 km yol geldim ne benzin indi ne ışık bir kademe indi
Benzin ile bu sürüş şeklinde benzini emmiş olurdu
Yakıt olarak tasarruf var fakat benzine göre tepkileri daha yavaş ama rahatsız edici boyutta değil çünkü zevk alıyorsunuz düşünmeden hareket ediyorsunuz
Araç yazılımı kite göre uyarlanmış motor yarış arabası gibi çalışıyor sanki önde 1.5 motor değil 3.0 motor varmış gibi yüksek devirlerde çalışıp vitesleri değiştiriyor

Geri