Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim aracım 2020 1.5 manuel. 3 ayda 10bin km yaptım. Yarısını tatil ve aile ziyaretlerinde yaptım. Günlük de işe gidiş geliş, çocuğu kreşe bırak hanımı servise bırak derken günlük 120 km yapıyorum. Izmit gebze arasında 5 lt civarı, gebze izmit arasinda 4.3 ile 4.5 arası yakıyor fix. Temden gidip geliyorum minimum süratim genelde 130 oluyor. Geri kalan şehir içi kısa mesafeler ve çok dik yokuşlar çıkıyorum. Bu şekilde kullanıma 10.000 km ortalamam 5.6 litre. Benzini şirket indirimi ile 6.1 den alıyorum. Hesabıma göre km 34 kuruş yakıyor. Lpg taktirmayi düşünmedim ki zaten araç garanti dışı kalıyor. Bugün 10.000 bakımı vardı. 860 lira ödedim. Öğrendiğime göre 1.5 turbolarda ağır bakım diye bir durum yokmuş. Yani bakım maliyetleri diğerlerine göre yaklaşık %30 40 arası daha düşük. Hem yakıt hem bakım maliyetleri açısından çok ekonomik bir araç. Zaten performans olarak konuşmaya gerek yok.

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hesapladım 13 krş km ye ucuza biniyorum.. Benzinde binsem daha iyi..
İşte tasarruf %40 sa bizim fiyatlarda bu sizde %20 ye belki biraz altına düşüyor. Yani 5 liradan benzin tüketimi gibi düşünebilirsiniz. Benzinin güncel fiyatı - 5tl = sizin lpg kullanımından ettiğiniz kar oluyor litre başına.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Benim aracım 2020 1.5 manuel. 3 ayda 10bin km yaptım. Yarısını tatil ve aile ziyaretlerinde yaptım. Günlük de işe gidiş geliş, çocuğu kreşe bırak hanımı servise bırak derken günlük 120 km yapıyorum. Izmit gebze arasında 5 lt civarı, gebze izmit arasinda 4.3 ile 4.5 arası yakıyor fix. Temden gidip geliyorum minimum süratim genelde 130 oluyor. Geri kalan şehir içi kısa mesafeler ve çok dik yokuşlar çıkıyorum. Bu şekilde kullanıma 10.000 km ortalamam 5.6 litre. Benzini şirket indirimi ile 6.1 den alıyorum. Hesabıma göre km 34 kuruş yakıyor. Lpg taktirmayi düşünmedim ki zaten araç garanti dışı kalıyor. Bugün 10.000 bakımı vardı. 860 lira ödedim. Öğrendiğime göre 1.5 turbolarda ağır bakım diye bir durum yokmuş. Yani bakım maliyetleri diğerlerine göre yaklaşık %30 40 arası daha düşük. Hem yakıt hem bakım maliyetleri açısından çok ekonomik bir araç. Zaten performans olarak konuşmaya gerek yok.

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Honda da cvt yag bakımı fazla tutar senın manuel oldugu ıcın sıkıntı yok

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

o zaman rs neden alıon kı

Arkadaşım sana ne milletin hangi arabayi niye aldığından? Bu konudaki mesajlarını baştan sona takip ediyorum en ufak bir katkın olmadığı gibi katkısı olanları tiye alır gibi mesajlar yazıyorsun surekli. Asagilsmaktan başka yaptığın bir iş yok. Ne yani LPG li ve seri bir araç olamaz mı? LPG li ve seri bir araç kullanmak suç mu? Almışsın eco civic eyvallah güle güle kullan rs almadığına pismansan acısını çıkartma yeri burası değil git kim engel olduysa ona çat.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşım sana ne milletin hangi arabayi niye aldığından? Bu konudaki mesajlarını baştan sona takip ediyorum en ufak bir katkın olmadığı gibi katkısı olanları tiye alır gibi mesajlar yazıyorsun surekli. Asagilsmaktan başka yaptığın bir iş yok. Ne yani LPG li ve seri bir araç olamaz mı? LPG li ve seri bir araç kullanmak suç mu? Almışsın eco civic eyvallah güle güle kullan rs almadığına pismansan acısını çıkartma yeri burası değil git kim engel olduysa ona çat.
aslana ot yedirilmez ben bundan bahsediyorum yoksa Kim naparsa yapsın
ekonomi için arkadas yazmış zaten manuel vs tercih edılebılır insanları yanlış yönlendirme sini istemem

aslana ot yedirilmez ben bundan bahsediyorum yoksa Kim naparsa yapsın
ekonomi için arkadas yazmış zaten manuel vs tercih edılebılır insanları yanlış yönlendirme sini istemem
Ne aslanı ne otu altındaki arabayı veyron falan mı sanıyorsun? Şuanda aynı sistem masseratiye dahi takılıyor bu araba aslan değil LPG de ot değil. Şuan türkiyedeki benzin kalitesi belkide LPG den bin beter. Geçenlerde arkadaşın sıfır aracı hileli benzinden bozuldu depo resmen kolonya kokuyordu haftalarca uğraştı hakkını alana kadar. LPG nin sistem düzgün olursa fakire geçmezse çok daha zararsız ve temiz bir yakıt olduğuna inanıyorum. Eski aracımin aynısını kullanan arkadaşlarım benzinle 300k km ye gelene kadar oksijen sensörü katalitik sorunları vb birçok sorun yaşarken ben hiçbirini yaşamadım. Subap sorunuda yaşamadım. 500 k LPG ile yapmış binlerce Şahin var o eski sistemlere rağmen. LPG kötü değil en temiz yakıt tir oktani yüksektir kötü olan ayarı bozuk sistemle gezmektir bizdeki sistemde de o ihtimal yok.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sıkıntı etme onlar sadece kağıt üzerinde bunun maliyet hesaplamasını yapıyorlar 120 130 km hız ile gittikten sonra bu araca binme. Lpg nin keyfi özelllikle TÜRKİYE de bir başka bu anlatılmaz yaşanır

Aracınız
Civic FB7 2013
Dün şehir dışı karşılaştırma yazısını yazarken RS sahiplerinin yazılarından aldığım verilerle bir hesap yapmıştım, bugün de yine lpg'li RS sahibi @ugurozer arkadaşımızın yazdığı verilerle şehir içi hesaplaması yapacağım.

Kendisi istanbul ş.içi benzinde 70 kr, LPG'de ise 40 kr (38 kr LPG + 2 kr BENZİN) yaktığını aradaki farkın 30 kr olduğunu yazmış.
Ayrıca daha önce taktırdığı yeri arayıp kullandığı LPG sisteminin 1200 euro olduğunu öğrenmiş. Bugün 1 euro 8.8 TL yani 1200 euro= 10 560 TL

Atmosferik ise ş. içi 10 LT benzin, 12 LT lpg yaktığını baz alıyorum.
Yani benzinde 70 kr diyelim, 3.3 TL'den LPG'de ise 39 kr aradaki fark 31 kr. kit fiyatı ise 5000 TL

Amortisman km'leri;

RS; 10560/0,3= 35 200 km
Atmosferik; 5000/0,31= 16 129 km

Yıllık 15 000-20 000 km yapan atmosferik sahipleri 1 sene önceden kâra geçmiş oluyor. Burada yazan arkadaşlara verilerini, düşüncelerini paylaştıkları için teşekkür ederim. Kafasında soru işareti olan arkadaşların buradan değerli bilgiler öğreneceğine eminim.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIYOR.

Saygılarımla.

Geri