Civic Rs vs 1.6ivtec

Arkadaşlar rs almaya niyetlendim ama kafam inanılmaz karıştı. Nasıl olur da 1.6 i vtec 2018 civic ile boyasız değişensiz RS lerin fiyatı kafa kafaya olur. Rs almaya korkar oldum bir problem mi var diye

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar rs almaya niyetlendim ama kafam inanılmaz karıştı. Nasıl olur da 1.6 i vtec 2018 civic ile boyasız değişensiz RS lerin fiyatı kafa kafaya olur. Rs almaya korkar oldum bir problem mi var diye

Kullanıcıların %90' ı ekonomi odaklı düşünüyor. 1.6 i-vtec yakıt ekonomisi olarak geniş bir kitleye hitap ediyor. Fakat 1.5 turbo ise biraz daha işin fantezi boyutunda. Performans arayan biraz da bütçesi yetene hitap ediyor. 1.5 turbonun satış oranı 1.6 i-vtec' e göre çok daha düşüktür diye tahmin ediyorum. Fiyatların aynı seviyede olması bana göre bu sebepten kaynaklanıyor.

Kullanıcıların %90' ı ekonomi odaklı düşünüyor. 1.6 i-vtec yakıt ekonomisi olarak geniş bir kitleye hitap ediyor. Fakat 1.5 turbo ise biraz daha işin fantezi boyutunda. Performans arayan biraz da bütçesi yetene hitap ediyor. 1.5 turbonun satış oranı 1.6 i-vtec' e göre çok daha düşüktür diye tahmin ediyorum. Fiyatların aynı seviyede olması bana göre bu sebepten kaynaklanıyor.

Mantıklı hocam, aynı parayı gidip 1.6 motora vermek bana koyar açıkcası, halihazırdaki aracım zaten fd6 1.6 ivtec. RS’i gözüme kestirdim. Belirgin, can sıkan bir kroniği yoktur umarım

ywzckr

0

Hocam ben 2018 de aldığımda exe eco 1.6 nın liste fiyatı 124000 iken rs in liste fiyatı 125000 idi aralarında 1000-1500 lira fark vardı o yüzden fiyatlarının aynı olması da normal bence.

Hocam ben 2018 de aldığımda exe eco 1.6 nın liste fiyatı 124000 iken rs in liste fiyatı 125000 idi aralarında 1000-1500 lira fark vardı o yüzden fiyatlarının aynı olması da normal bence.

Hadi ya, sıfır fiyatları da mı aynıydı neredeyse

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Su an bile tüplü ile turbolu arasında fark var. Tüplü yanlış değilsem daha pahalı. Bana da mantıksız gelen bu. Hem güçten törpüle hem daha çok öde. Yanlis anlaşılma olmasın tamamen kendi düşüncem.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Bana arz talep meselesi gibi geliyor. Türkiye'de genel olarak baktığımda bu piyasa ve yakıt şartlarında insanlar lpg'li araç tercih ediyor. Bazı araçlar tutulduğu için normalden daha pahalı oluyor. Ama farklı marka daha dolu her yönüyle daha iyi olan bir araç satılmadığı için fiyatı daha düşük olur. Mesela Konya'da 1.6 litre hacme sahip araçları peynir ekmek gibi satarsın fakat 1.8-2.0 litre bir aracın var ise aynı tarz satamazsın. Ya çok beklersin veya fiyat düşürmelisin. İnsanların beklentileri ile alakalı bir durum. Benim fikrim ise imkanım olsa hiç acımam manuel 1.5 turbo alır. Gider prins marka lpg taktırırım. Senelerce binerim.
Alacağınız aracın piyasasını öğrenin piyasa altı şüpheli, daha iyiler ise üstünde bir fiyata sahip olur. Bakımları ve tek elden kullanılması önemlidir.

Geri