Civic Sedan Dizel aldık

bugün bayiye gittim %50 dedi bana ondan hazır alan birisi varken sorayım dedim. bazı bayiler hata yapabiliyormuş.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Yaklaşık 15 dk dır konuyu okuyorum. İnanın sayenizde teknik bilgi de edindim. Ancak arkadaşlarımızın da dediği gibi bireysel atışma bizi bir noktadan diğer noktaya taşımaz. Burada yazışırken yaş şartı gözetmeksizin nezaket gösterisinde bulunuruz. Bizi bir çok platformdan ayırt eden en büyük özellik de budur. Yazdıklarınıza bakınca aslında ikiniz de haklısınız. Burada tek ayırt edici özellik trafik durumu. Bunu econ modu için de çok yatırdık masaya. Hiç trafik yok iken daha fazla yaktığını ama trafikte econ un can olduğunu da kendi tecrübemle burada tartıştık. Paylaşımlarınız için teşekkürler.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Alan arkadaşa hayırlı olsun, şehir içi ağır trafik 7.2 normal bence, rodaj bitsin Civic Dizellerin yakıtı komedi gibi gelecek bence herkese.

Start Stop'un tüketimi arttırması konusuna gelince, her marşın bir yakıt tüketimi var, eğer ki ışık 15-20 sn den uzun değilse ben kapatıyorum. Ama uzun ışıklarda elbet faydalı bir özellik.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Sadece mantikla soyluyorum. Start stopta yakit ekonomisi olmaz az gaz salinir iddiasi ile ilgili. 1 dk durdun isikta ve motor stop ettigi icin yakit tuketmedi gaz cikarmadi. Araba calisirken durdugundan fazla yakit tuketerek yeniden calisiyor denilmis anladigim kadariyla. Ee durdugundan fazla yakit tuketiyorsa bu tuketilen fazla yakit dumansiz yakitmi ki ? Bir yerde fazla yakit tuketiliyorsa fazla duman cikmasi lazim. Start stopla fazla yakit tuketeceksin ama az gaz cikacak cevreyi az kirletecek. Mantikli mi ? Hayir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

esaret

0
Start stop ile normal marşın aynı olmadığı kanaatindeyim. Vites d de iken start yapabiliyor. Bir de bmw lerde devir göstergesinde ready konumunda durur stop ettiğinde.

D6503 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
120 bg motora sahip araç şehiriçi ortalaması 6.5 ile 7.5 litre arasında yakıt tüketimi olur. Bu değerlerin altına inmesi için fazla sıkışık trafikde kullanım yapmamanız gerekir. Farklı marka araç satan bayiiler bizim araçlarımızda rodaja gerek yok gibi laflar kullanırlar. Ne kadar doğru tartışılır. Ama benim tavsiyem en az 1000-2000 km kadar fazla hor kullanmayın derim. Daha sonra ise manuel versiyon kullanan kullanıcılar araçlarını devirli kullanmaya çalışmaları .Honda 'nın bana göre satış taktiği yanlış geldi. Bu fiyatlarla 2018 yılında otomatik vitesli araç üretip satış yapması gerekiyordu. Zaten c sutunundan dolayı baya ayıplı araç sattı.

Aracınız
Kizilcahamam ankara arasi 160 altina pek dusmeden ortalama 5.6 litre tuketim oldu dizel aracim gayet iyi gibi geldi degerler

Aracınız
Civic FC5 2018
Bence de gayet iyi değerler. Çok dikkat edilirse 4 litreye düşer rahatlıkla. Haftasonu bende uzun yola çıkacağım ilk defa.gerçi Ordu-Trabzon arası çok uzun sayılmaz ama yakıt tüketimini paylaşırım.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bekliyoruz bakalim ama performansli kullanimda boyleyse sakin kullanimda cok rahat 4 gorulur gibi. 190 da bi on kaportada sallanti oluyor gibi geldi ama dikkat ettim sedef dalgalanmasiymis isiktan

Geri