Civic turbo tork değeri ve hız limiti hak

Arkadaslar merhaba
Bugun merak ettiğim bir soru hakkında bilgisi olanlarin bilgilerini rica ediyorum. Honda rs veya yeni modellerde farkli gecen 182 beygirlik turbo motorunda 220 nm tork sunmakta. Vag grubu dedigimiz volkswagen , seat gibi araclar 150-160 beygirlerde daha fazla tork degeri sunuyor. Keza bugun 1.6 litre 170 beygir bmw 250 tork degeri sunuyor.
Civic tork degerinin dusuklugu ve 205 olan hiz limiti cvt sanzuman ilemi alakali. Cvt sanzumanin performansi torpiledigi herkesce biliniyor. Goruslerinizi merak esiyorum.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Stok da 25 sn yani arada uçurum yok fiyat farkı ile kiyaslayacak. Kolay pabuç bırakmaz 3de 1 fiyat diye belki 1 boy fark olur oda her seferinde olmaz

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Civic hb virajda çok başarılı ama lastikte çok önemli benim michellin lerle kabiliyetim daha da artıyor bana sadece viraj içinde arabanin tutunma oranını artırmak kalıyor viraj ortasinda uygun gazi verince herkesin firene bastığı yerde Civic dönüşü tamamlıyor

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ne var araç üstünde? Primacy 3 mü?
Bizdeki Hb Primacy 3, sedan Rs’e yeni pilot 4 taktık, pilot 4 sabit virajlarda biraz daha iyi ama sedanda 235 18 40 olduğu için tam da anlayamıyorum fark nereden geliyor, düşük profil mi yoksa daha sportif lastik mi bilemedim.

Ad Soyad
Hasan
Aracınız
Civic FC5 2020
Selam herkese arkadaşlar, 1.5Vtec turbo elegance sahibiyim ben de, astradan geçtim Hondaya çok araştırdım bu kısmet oldu yalıtım için korkmuştum ama benim ihtiyaçlarımı 2020 model karşılıyor, değerli bilgilerinizi takip ediyorum teşekkürler herkese...

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Selam herkese arkadaşlar, 1.5Vtec turbo elegance sahibiyim ben de, astradan geçtim Hondaya çok araştırdım bu kısmet oldu yalıtım için korkmuştum ama benim ihtiyaçlarımı 2020 model karşılıyor, değerli bilgilerinizi takip ediyorum teşekkürler herkese...
Hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın

2020 modelde yalıtım ve donanım iyileştirildi makyajlanan kasada multimedya ve gösterge panelinde birçok güzellik var, 2017 ve 2016 modeller az biraz sesli çalışıyor, yol ve rüzgar sesi olarak, rüzgar sesinin en büyük kaynağı bence aerodimanik yapı, 2016 ve 2018 modele kadar ön tampon hatları ve panjur daha sivri hatlı biçimde idi, bu özellik arkaya gidecek olan hava akımını sağa sola daha çok itekler ve bu yüzden arka gövde daha az hava akımıyla karşılaştığı için yüksek hızda daha stabil sürüş sağlar ancak keskin sivri köşeli yapı hava akımına daha çok müdahale ettiği için her durumda rüzgar hışırtısını arttırır, sonraki makyajlanan kasada özellikle ön tampon ve panjur daha yuvarlak hatlı yapılmış, bu durumda rüzgar sesi azalacaktır, hava sürtünmesi de azalacaktır ki çok az da olsa düzlük hızı ve yakıt tasarrufuna olumlu etki eder, makyajsız kasada özellikle HB modelde ön tampon sis farı altında vortex yaratan tampon köşeleri ve yanlardan sarkan tampon lipi var hava akımı daha burada sağ ve sola doğru dağılıp gidiyor aracın arkası nerdeyse üstten hiç hava akımı yemiyor çünki ön taraf hava akımını şamarlıyor lakin bu da gürültü yapıyor, makyajlı kasada farların alt bölümü yuvarlak hatlı ve hava akımı daha aşağıdan kapı ile marşpiye arasından düz biçimde geçiyor makyajlı sedan kasanın sis farı yuvaları da değiştirilmiş bunlar da hava akımını sessizleştiriyor.

izolasyon ve yalıtımdan öte aerodinamik yapı Renault Megane ve Volkswagen modellerinin daha az kabin sesi almasının fazla dikkat çekmeyen hilesi burada saklı.

Bunlar bendeki teorik gözlemler, 10. nesil bütün Civic modellerinin rüzgar tüneli testine dair video yada bir veri bulamadım halen arıyorum

Ad Soyad
Hasan
Aracınız
Civic FC5 2020
Çok teşekkür ederim, hepimize kazasız belasız kullanmak olsun inşallah ??? bilgiler için de teşekkürler ?

207 km/h hız limitini iptal ettirip sorun yaşayan ya da ben yaptım bir şey olmadı diyen var mı?

Ad Soyad
Hasan
Aracınız
Civic FC5 2020
Sonuna kadar katılıyorum kısa mesafede tokatlamayacağı araba yok ancak uzun hızlanmada cvt koruma smacıyla sabitleme var 207 km onuda aşabiliyorsunuz araca herhangi bir müdahale yaptırmadan 240 km yapıyor ancak cvt konusunda riskli kopma vs olabilir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynen ben de 182 ps vtec turbo cvt sahibiyim, kısa mesafede 150'lik golf'ün içinden geçtim öyle söylim, ben de çok araştırıp aldım özellikle yalıtımdan dolayı korkularım vardı ama 2020 modelde benim ihtiyacım olan herşeyi karşılıyor...iyiki Honda almışım diyorum.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
207 km/h hız limitini iptal ettirip sorun yaşayan ya da ben yaptım bir şey olmadı diyen var mı?
Uzun km lerdir limitsiz ve yazılımlı kullanan arkadaşlar var. Bakımını ve kullanımı düzgün yapıldıktan sonra bir sorun yaşanmıyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Şahsi görüşüm: sorun yaşanmaması yaşanmayacağı anlamına gelmiyor. Cvt yapısı gereği aşırı yüke ve aşırı ısınmaya uygun bir şanzuman yapısı değil. Her ne kadar çelik karbon kayışı bulunsada belli bir torkun üstünde yüklenmeler ve aşırı süratta ısınmalar kayışı zamanla yıpratmakta. Teknik bilgisi daha iyi olanlar daha iyi açıklar ama her zaman stok halde kalmak daha sağlıklı olacaktır.

Geri