Civic FC5 Değer Kaybı Hakkında Bilgilendirme

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Benim duran aracima vurdukları zaman değer kaybını servis biz yaparız siz uğraşmayın dedi.Fatura tutarı 6500 TL idi.servis 2000 TL değer kaybı alirsiniz dedi.bize noterden vekalet verin yeterli dedi.Sonra benim kaskocu arkadaşı aradım,oda kazaya bakan ekspere yönlendirdi. 240 TL dosya bedeli verdim.Bana 25 sayfa ya yakın bir rapor hazırladı ve bunu sundum.4950 TL para aldım.Kendimiz uğraşırsak daha güzel olur.Aradaki farkı servis kendi alıyor.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Öncelikle paylaşım için çok teşekkürler. Çok önemli konu
Benim sormak istediğim bir iki husus var.
Benimde 2020 ekim ayında benzer bir kaza (ışıklarda arka tamponuma vurma) başıma geldi. Tüm evraklar tutuldu. Ehliyet, kaza tutanağı, ruhsat fotokopileri (karşı tarafın sigorta evrağı hariç). Aracımın arka tampon demiri yamuldu ve tamponda çok az bir kırıklık ve göçük meydana geldi. Açıkcası tramera işlemesin diye sanayide göçüğü düzelttim ancak tamponda bazı çizikler ve tampon demiri kaza anındaki gibi duruyor.
Bu anlamda şuan herhangi bir değer kaybı için başvurma imkanım var mıdır? İzlyeceğim yol hakkında tavsiyeleriniz olur mu?

Geçmiş olsun öncelikle. Geriye dönük değer kaybı alabiliyorsun fakat işi resmiyete dökmüş olman lazimdi yani tramer de gözükecekti, tramer de ki hasar miktarı çarpanlardan biri senin ki 0 TL olduğundan 0 tl üzerinden değer kaybı hesaplanınca gene 0 çikiyor :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim duran aracima vurdukları zaman değer kaybını servis biz yaparız siz uğraşmayın dedi.Fatura tutarı 6500 TL idi.servis 2000 TL değer kaybı alirsiniz dedi.bize noterden vekalet verin yeterli dedi.Sonra benim kaskocu arkadaşı aradım,oda kazaya bakan ekspere yönlendirdi. 240 TL dosya bedeli verdim.Bana 25 sayfa ya yakın bir rapor hazırladı ve bunu sundum.4950 TL para aldım.Kendimiz uğraşırsak daha güzel olur.Aradaki farkı servis kendi alıyor.
Benim merak ettiğim bir konu var. Aracınızin onarımdan doğan hasar kaydı dışında aldığınız değer kaybının da bedeli tramere islendimi. Aynı durum ben dede var zaten hasar kaydı yüksek iyice yükselecek mi çok merak içindeyim.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
mustafa akgül
Aracınız
Civic FC5 2021
EMEĞİNE SAĞLIK BİLGİLENDİRMEN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Aracınız
Civic FB7 2015
Benim merak ettiğim bir konu var. Aracınızin onarımdan doğan hasar kaydı dışında aldığınız değer kaybının da bedeli tramere islendimi. Aynı durum ben dede var zaten hasar kaydı yüksek iyice yükselecek mi çok merak içindeyim.

Değer kaybı ödemesi tramere işlenmez. Zaten hasar bilgisi işleniyor, değer kaybı da işlense aynı şey için iki kez hasar işleniyor gibi olur.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Değer kaybı tramere işlenmedi.Zaten bir önceki aracımda işlendiği kadar işlenmişti.Camı orjinal olarak değiştirmiştim o da tramerde çıkmıyordu.

Aracınız
Civic FD6 2010
Aklımı bulandirdilar. internette de bakındım biraz isleniyo gibi gördüm.ama tecrübe eden kişilerin bilgi vermesi daha iyi. Çok teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Eski arabamda değer kaybı almıştım karşı tarafın kasgosu yaptırdı benim aracı anlaşmalı servis ile trimer bende hata olmamasına rağmen çıkmıştı o zaman 650 tl çıktı değer kaybı için servise 150 tl vermiştim dosya takibi için en son sigorta şirketi beni aradı iban istedi 1900 tl değer kaybı almıştım bu anlattıklarım 2017 veya 2018 yılında idi yani değer kaybı trimer işlenmez

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

tgybtmn

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Aklımı bulandirdilar. internette de bakındım biraz isleniyo gibi gördüm.ama tecrübe eden kişilerin bilgi vermesi daha iyi. Çok teşekkür ederim.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi
Hocam değer kaybı tramere işlenmez kesin bilgi. Işıklarda aracıma arkadan çarptılar, serviste yaptırdım 24bin fatura çıktı(tramer faturanın bir tık altında gelir her zaman) ve karşı taraftan 20bin değer kaybı aldım. Tramer gördüğümüz gibi sadece aracın parça masraflarından. Eğer yetkili değil özel serviste yaptırsaydım muhtemelen tramer bunun yarısı çıkardı.

Ekli dosyalar

• 9C9073AA-0CFB-41F2-BE03-89E289E0C391.jpeg
    9C9073AA-0CFB-41F2-BE03-89E289E0C391.jpeg
    149.8 KB · Görüntüleme: 72
Geri