direksiyon / kadran bolgesi trim sesi

Ad Soyad
emrah
Aracınız
Civic FE1 2021
herkese selam,

gaza hafif yuklenirken direksiyon bolgesinden hafif bir zırıltı trim sesi yoluyor.
cok rahatsiz etmiyor fakat merak ettim baska yasayan var mi bu sorunu, bir cozum bulan oldu mu?

tesekkurler.

Aracınız
Civic aracım yok
bende de aynı zırıltı vardı, direksiyonun altındaki ayağa hava üfleyen çıkıştan geliyor, tırnağınızla iki tıklayın benzer sesi alacaksınız. servis yalıtım yaptı, çözüldü.

Ad Soyad
mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba benim araç 2023 bende de kandran bölgesinden tılırtı tarzında bir ses geliyor. Sadece kalkışta oluyor ve zaman çoğalıyor. Bunu durumu cözen oldumu?

Ad Soyad
enis koç
Aracınız
Civic FC5 2017
Sadece kalkış durumlarında gaza az basarken olan bir zırıltı vardı 2021 civic
İzmit haldızda komple torpido sökecez dediler
Beylikdüzü marmara da motor kısmında bir alimünyum parçayı sabitlediler geçti

Ad Soyad
mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Sadece kalkış durumlarında gaza az basarken olan bir zırıltı vardı 2021 civic
İzmit haldızda komple torpido sökecez dediler
Beylikdüzü marmara da motor kısmında bir alimünyum parçayı sabitlediler geçti
hocam işleme ilişkin resim vb. birşey var mı görebileceğimiz?

Ad Soyad
Erkut K.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arabayı alalı 3 ay oldu. Bu cızırtı yüzünden dün arabayı satmaya karar verdim. Aslında araba harika bir araba ama bu ses beni deli ediyor. Çözebilecek bir usta varsa Ankara'da parasını fazla fazla vermeye razıyım.

Bozuk yolda ve hızlanma sırasında orta konsoldan cızırtı geliyor. Bilen, çözen varsa ve anlatırsa çok sevinirim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar tavandaki gözlük kabına dikkat edin. Araçtaki zırıltıyı bulmak için yarım saat yol yaptım. Sonra gözlüğü tavan kabına koyduğum aklıma geldi. Gözlüğü çıkardım ve ses gitti. 🙂 500 kmdeki araçta böyle bir ses olamaz diye çok sinirlenmiştim. Aklınızda bulunsun.

Ad Soyad
mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar tavandaki gözlük kabına dikkat edin. Araçtaki zırıltıyı bulmak için yarım saat yol yaptım. Sonra gözlüğü tavan kabına koyduğum aklıma geldi. Gözlüğü çıkardım ve ses gitti. 🙂 500 kmdeki araçta böyle bir ses olamaz diye çok sinirlenmiştim. Aklınızda bulunsun.
Benimki öyle birşey değil katran bölgesinden geliyor. Lakurtu takurtu ve çoğalmaya başladı. Sinir bozucu araç daha 4000 km de

Ad Soyad
enis koç
Aracınız
Civic FC5 2017
hocam işleme ilişkin resim vb. birşey var mı görebileceğimiz?
Hocam dedğim ses sadece yavaş yavaş hızlanırken oluyor trim sesi vs değil. Yarın unutmazsam çeker atarım.
Önceleri ben direksiyon vs sisteminden zannettim hatta kocaeli fabrikasında kalite kontrolcü birini buldum eski çalışan o bile çözemedi. Sorunu hep trimde aradılar ama cahil aklımla ben bile trimde olmadığını düşünüyordum. Çünkü sadece hızlanırken yapıyordu. Sağolsun marmarada çözdüler satma aşamasına gelecektim az daha çözülmeseydi

Ad Soyad
Erkut K.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam dedğim ses sadece yavaş yavaş hızlanırken oluyor trim sesi vs değil. Yarın unutmazsam çeker atarım.
Önceleri ben direksiyon vs sisteminden zannettim hatta kocaeli fabrikasında kalite kontrolcü birini buldum eski çalışan o bile çözemedi. Sorunu hep trimde aradılar ama cahil aklımla ben bile trimde olmadığını düşünüyordum. Çünkü sadece hızlanırken yapıyordu. Sağolsun marmarada çözdüler satma aşamasına gelecektim az daha çözülmeseydi
Hocam bir iyilik yapmak isterseniz, o gün bu gündür :) Resim gönderirseniz burada herkesi çok mutlu edeceksiniz :)

Geri