Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Sanayide parçayı eline alıp, parcacilarda ona uyan bir parçayı alıp takıyorlar.Mesela benim FK3 dizelin arka balatalarına yok dediler,getirin bakıp uyanini verelim dediler.Bende internetten sipariş verdim.Gelen parçada yarıs balatasi yaziyordu.Ayrica disk tornalamaya ve takmaya 350 tl aldılar.Site içindeki esnafa belki biraz daha indirimli yapabilirler.

Ugr60

0
Merhaba.Dizel araçlarımızda 70000 km bakımında motor soğutma sıvısı değiştiren oldu mu ? Sistem soğutma sıvısı değişimi olarak atıyor ama değiştirmek gerekli midir acaba?

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Benim eski FC5 dizelin 70 bin bakımında öyle bir şey yapmadılar hatta ben sanziman yağını değiştirmek istedim.Sistemde gözükmüyor dediler.

Ugr60

0
Ben değiştirdim . Mazot filtresi ve antifiriz maliyetli oldu ama aklımda kalmasın dedim

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Aracınız
Civic FC5 2018
piyasada filtre çeşitliliği çok çok az bu arabanın dısardakı ustalar nerden buluyorda yapıyor bakımları hiç bilemiyorum...
Ankaradaki sanayide bakım yaptırdığım yer orjinal honda filtreleri kullanıyordu. Nerden tedarik ediyor bilemedim.Sonuçta bunu ülkeye getiren sadece honda olmayabilir diye düşünüyorum,veya honda bakım malzemeleriini toptan olarak ucuza veriyor olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ankaradaki sanayide bakım yaptırdığım yer orjinal honda filtreleri kullanıyordu. Nerden tedarik ediyor bilemedim.Sonuçta bunu ülkeye getiren sadece honda olmayabilir diye düşünüyorum,veya honda bakım malzemeleriini toptan olarak ucuza veriyor olabilir.
Valla bi ay once serviste filtre sordum.Alıp kendim bakım yapacaktım.Orj acık mavı yag filtresi 270 tl Orj sarımtırak kagıt hava fıltresi 620 tl idi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar dizel otomatik 2018 fc5 kullanıyorum. 2 bakımdan sonra yetkili servise gitmedim. Şu an 50 binde araç. Şanzıman yağını değiştirmem gerekiyormu yada kaç km de değiştirmeliyiz

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar dizel otomatik 2018 fc5 kullanıyorum. 2 bakımdan sonra yetkili servise gitmedim. Şu an 50 binde araç. Şanzıman yağını değiştirmem gerekiyormu yada kaç km de değiştirmeliyiz

Aracınız
Civic FC5 2018
mrb arkadaşlar. daha önce yaya koruma sistemi hakkında çok konuşuldu ama bu sensörler tampon demirine mi bağlı. tampın demirini değiştirmem gerekiyo ve şu anda sensörlerden kaynaklı bir ikaz yok. bu işlemi herhangi bir kapırtacı halledebilir mi o kafamı yoruyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
mrb arkadaşlar. daha önce yaya koruma sistemi hakkında çok konuşuldu ama bu sensörler tampon demirine mi bağlı. tampın demirini değiştirmem gerekiyo ve şu anda sensörlerden kaynaklı bir ikaz yok. bu işlemi herhangi bir kapırtacı halledebilir mi o kafamı yoruyor
Çıkan sensörü aynı şekilde tekrar takması lazım. Takılan parça orijinal olur ise üzmez. CivicTR%20Forum1975698853.jpgCivicTR%20Forum770237420.jpg

Geri