Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

2bin km'ye yaklaştım.
Genel ort. 7,3 (yarısı uzun yol)
Şu ana kadar depo hesabı ile 43 kuruş yakmış km başına.
Ben geçenlerde bir deneme yapmaya karar verdim. resmen gaza deydim sadece. Hiç fren kullanmamaya yönelik kendimce süper ekonomik bir sürüş yapmak istedim. Esenler Belediyesinden Balata kadar gittim. Ortalama 5 yaktı. Demek ki hiç gaza dokunmamak gerekiyor. Uzun yolda keza hız sabitleme ile 100 ile falan gitmek gerekiyor. Yani o fabrika değerlerine trafikte ya da ara ara gazlamalarla ulaşabilmek çok çok zor. Hele trafikli bir güzergahta imkansız. İstanbul içi ortalama 7-8 arası yakıyor. Ben 5-6 arası yakıyorum diyenler ya gazlamıyor ya yolları müsait.

Bir de merak ettiğim bir husus bu start stop bazen sık sık devreye giriyor. Emniyet kemeri takılı değilken ne hold tuşu ne de start stop, asla devreye girmiyorlar. Start Stop ile aracı dakika başı durdurup yeniden çalıştırmak mantıklı mı ya da herhangi bir zararı var mı bilmiyorum.

Bursa Şehir İçi yakıt tüketim değerlerim genel olarak dikkat ettim yeri geldiginde bastim.Start stop kısa mesafelerde kullanmadım genel olarak kullanmıyorum.Değerler ve ortalama resimde.Yakaladığım en düşük değerler aldigimdan beri.

Ekli dosyalar

• IMG_20190310_085157.jpg
    IMG_20190310_085157.jpg
    84.9 KB · Görüntüleme: 79
Bursa Şehir İçi yakıt tüketim değerlerim genel olarak dikkat ettim yeri geldiginde bastim.Start stop kısa mesafelerde kullanmadım genel olarak kullanmıyorum.Değerler ve ortalama resimde.Yakaladığım en düşük değerler aldigimdan beri.
Benim de şuan 3000 de 4.9 gösteriyor ortalamada...

MI 5s Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar lastik basınç uyarısını nasıl kalibre edeceğiz, bizim araçta kalibre tuşu yok. Ben bulamadım.
Buldum menü kısmında ayarlar simgesinden halloldu.
Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araç otomatik mi

Merhabalar motor günden güne oturuyor havaların ısınmasının da yakıt değişiminde payı büyük ben Ankara trafiğinde 5.2 civarında kullanıyorum aşırı sakin sürüyorum ama ışık yokuş vs çok etkiliyor.

Valla arkadaşlar facede rs kullanıcısı 260tl benzinle şehir içi 550 km yol yaptığını söylüyor. Ben bir depo mazota 38litre ile 250 ye doluyor aynı kilometreyi ya gidiyorum ya gitmiyorum hatta shel den aldığım zaman 512 kilometre gitti totalde 570 bakıma girdim geçen hafta şimdi tekrar fulledim ekonuda açtım bakalın kaç gidecek. Böyle olursa satıp rs ye gelebilirim bir cazipliği avantajı kalmıyor benim için. Agresif kullanan birisiyim fakat neticede dizel araç bukadar çok yakması normal gelmiyor bana.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Valla arkadaşlar facede rs kullanıcısı 260tl benzinle şehir içi 550 km yol yaptığını söylüyor. Ben bir depo mazota 38litre ile 250 ye doluyor aynı kilometreyi ya gidiyorum ya gitmiyorum hatta shel den aldığım zaman 512 kilometre gitti totalde 570 bakıma girdim geçen hafta şimdi tekrar fulledim ekonuda açtım bakalın kaç gidecek. Böyle olursa satıp rs ye gelebilirim bir cazipliği avantajı kalmıyor benim için. Agresif kullanan birisiyim fakat neticede dizel araç bukadar çok yakması normal gelmiyor bana.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam şehir içi büyük bir kısas değil, sen marşa basarsın daha motorun harareti yükselmeden alışveriş yapacağım diye 30 adım ilerideki markete gidersin gidersin. Diğer gidiş güzergahlarında aile, Avm konu komşu bu şekildedir sen haliyle çok yakarsın. Diğer arkadaşın şehir içi mesafelidir adam bir çıktımı 10 15 belki 20 km yol yapıyordur bu adamın yakıt tüketimi ile haliyle bizimki bir olmaz. Acaba uzun yolda şöyle 120 130 km hızla gidilen bir mesafede yakıt tüketimi ne olur birazda ona bakmak lazım. Bizim araçlar gerçekten ağır araçlar dur kalk çok yakıyor. Ayrıca Dizeli soğuk havalarda ki dezavantajı kesinlikle var.

Geri