Civic FD6 Dream cruise control

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar youtube ta gezinirken dream kasa fd6 araca cruise control takıldığını ve aktif olarak kullanıldığını gördüm. Çok ta maaliyetli değilmiş. Biz dream kullanıcılarının neden cruise controlü olmasın ? :)
Yorumlarınızı alabilir miyim.

Aracınız
Civic FD6 2006
@NoFeaR @m2hamid @h.k_ahmet @RS23 @w0lkan @seckins33 Bugun bu işlemi yapan arkadaşla görüştüm. Otomatik araçlarda tuş takımına ilaveten fren müşürü değişimi ile gösterge saati, frenler ve beyin arasında bağlantı yapıldığını sorunsuz olarak işlemin tamamlandığını işlem maliyetinin otomatik araç için yaklaşık olarak 650 TL olduğunu, manuel araçlarda fren müşürüne ilaveten debriyaj müşürünün değişerek aynı işlemlerin yapıldığını ve fiyatın ilave parça gerektirmesi nedeniyle yaklaşık 850-900 TL olduğunu, fren müşürü yerine role yaparak fiyatı yaklaşık 100-150 TL aşağıya çekebileceğini söyledi. Kendisine forumumuzdan bahsettim. Yaptıracak arkadaşlara özelden irtibat numarası paylaşırım.
bana irtibat numarasını atar mısınız?ben de yapmak istiyorum

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba. Fd6 dream otomatik aracım için otomatik vites premium paket gösterge aldım. Fakat sorun benim aracım 96 bin km.de aldığım gösterge 300 bin km.civarinda. km.ayarlama yapan bildiğiniz bir yer var mıdır?

Aracınız
Arkadaşlar merhaba. Fd6 dream otomatik aracım için otomatik vites premium paket gösterge aldım. Fakat sorun benim aracım 96 bin km.de aldığım gösterge 300 bin km.civarinda. km.ayarlama yapan bildiğiniz bir yer var mıdır?
Hocam sizin iş ters olmuş:) Genelde km`yi düşürürler sizin ki yükselmiş:) eksperde km ile oynanmış diye çıkmaz mı?

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam sizin iş ters olmuş:) Genelde km`yi düşürürler sizin ki yükselmiş:) eksperde km ile oynanmış diye çıkmaz mı?

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Orjinal gostergedeki km. Neyse aynısını premium göstergeye aktaracağım icin sorun olacağını sanmıyorum. Aracın motor beyni ve şanzımandan mukayese edilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam bu işlemler için özel cihazlar var, Honda özelinde bu cihazlara sahip yerleri sordurmak lazım.

Diğer türlü km. bilgisini tutan çip üzerinden işlem yapanlarda var, belki eski göstergenin çipi ile yeni göstergenin ilgili çipini değiştirip, istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam bu işlemler için özel cihazlar var, Honda özelinde bu cihazlara sahip yerleri sordurmak lazım.

Diğer türlü km. bilgisini tutan çip üzerinden işlem yapanlarda var, belki eski göstergenin çipi ile yeni göstergenin ilgili çipini değiştirip, istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.
Hocam yine Hızır gibi yetiştin. Yer değiştirerek çözebiliriz diye tahmin ediyorum ;) km.yi düzeltmek için 300 TL istediler. Bu bana çok abartı geldi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam yine Hızır gibi yetiştin. Yer değiştirerek çözebiliriz diye tahmin ediyorum ;) km.yi düzeltmek için 300 TL istediler. Bu bana çok abartı geldi.
Estağfirullah, inş yer değiştirme ile hallolur (y) kolay gelsin :)

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

Hondalarda km göstergede mi tutuluyor? Benim önceki corsada motor ecusünde tutuyordu. İlk yıl garantiden gösterge değişmişti, sorduğumda motor ecusü tutuyor demişlerdi ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hondalarda km göstergede mi tutuluyor? Benim önceki corsada motor ecusünde tutuyordu. İlk yıl garantiden gösterge değişmişti, sorduğumda motor ecusü tutuyor demişlerdi ?
FD6larda göstergede diye biliyorum hocam, ama aracın ECUsunda da ayrı bir kaydı olabilir net bir bilgim yok :unsure:

Geri