Dunlop LM705 Vs. Falken Ziex Ze310

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar,

Lastiklerin ömrü doldu değiştirmeyi planlıyorum, araca 2 yıl daha binerim diye düşünüyorum, bu yüzden ekonomik ve kaliteli bir tercih yapmaya çalışıyorum. Başlıktaki lastikler dikkatimi çekti, bu lastikler ile ilgili yorumunuz ve varsa alternatif önerilerinizi paylaşır mısınız?

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Dunlop lm 705 tavsiye ediyorum

Dunlop lm705 sıkıntılı bir lastik olduğu yazılmış Yağmurlu havalarda. Falken ise özellikle yağmurlu havada iyi bir lastik. Ben eşimin aracında hali hazırda kullanıyorum, kız kardeşimin fc5 te de bir ay kullandım. Epey memnun oldum.

Dunlop olarak fm800 iyi bir lastik.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Lastiklerin ömrü doldu değiştirmeyi planlıyorum, araca 2 yıl daha binerim diye düşünüyorum, bu yüzden ekonomik ve kaliteli bir tercih yapmaya çalışıyorum. Başlıktaki lastikler dikkatimi çekti, bu lastikler ile ilgili yorumunuz ve varsa alternatif önerilerinizi paylaşır mısınız?

Ziex'in karşısına Dunlop Fm800 denk gelir. Falken ziex'i kendi aracımda 2 senedir kullanıyorum. Sessiz olduğu gerçek, taş atma bende yaşadım çok problem etmiyorum, balans probleminden bahsetmişler bu tarz bir problem ile karşılaşmadım. Performans sürüş yere tutuş fren şuana kadar memnun kaldım. Asıl soru ömrü ne kadar gider onu zamanla göreceğim. Fm800 ise yorumlardan gördüğüm sesli lastik, yakıt miktarını arttırıyor, yere tutunma ve konfor iyi deniyor. Ayrıntılar linkte mevcut:

Screenshot_20211108-233926.jpgScreenshot_20211108-233955.jpg

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Tavsiyelerinize göre Falken önde görünüyor, şikayet sitelerinde ki şikayetleri incelediğimde sorun yaşayanlar sanki muhatap bulamıyor gibi görünüyor. Falken Türkiye gibi bir oluşumda yok galiba.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Tavsiyelerinize göre Falken önde görünüyor, şikayet sitelerinde ki şikayetleri incelediğimde sorun yaşayanlar sanki muhatap bulamıyor gibi görünüyor. Falken Türkiye gibi bir oluşumda yok galiba.

Diğer markalarla (Michelin, Goodyear, continenral) arasında ne kadar fiyat var hocam? Bilmediğim için soruyorum, katiteye göre illaki fark eder ama marka payını da unutmamak gerekir.

Falken kullanıyorum 2 yıldır gayet güzel tavsiye ederim fiyat performans.

Diğer markalarla (Michelin, Goodyear, continenral) arasında ne kadar fiyat var hocam? Bilmediğim için soruyorum, katiteye göre illaki fark eder ama marka payını da unutmamak gerekir.
Fiyatı en yakın olan marka ile aralarında tek lastikte 300 TL gibi fark var.

Geri