Eco modu ve spor mod yakıt karşılaştırma

Herkese kolay gelsin. Belki daha önce yapan olmuştur bilmiyorum. Araç 2016 model atiker gold kitli fc5. Eco Modu ve d ile sürüş ile eco mod kapalı ve s sürüş arasında yakıt kıyaslaması yapacağım.
Öncelikle guzergah aynı çok fark olmayacak. Hatta hiç fark olmayacak diyebilirim.
İstasyon shell. Lpg fiyatı 3.09. Son üç full depo ile ilk bip sesine kadar 340 km civarında gidiyor araç. Genelde depo da 3, 4 litre de yakıt kalıyor. Bugun aracı fulledim eco modu kapattım ve s modunda kullanıp kaç km gittiğini hesaplayacagim. Buradaki tek değişken sanırım bugün itibari ile ankarada havanın - derecelere inmesi olacak. Oda ne kadar etkiler bilemiyorum.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hava sıcaklığı etkiliyor ama deneyin bakalım sonuç ne çıkacak ;)

Araç yaklaşık 34 litre lpg alıyor. Ama ilk bip sesini duyduğumda dolduruyorum. Bu da yaklaşık 30 ya da 31 litre civarına denk gelmiş oluyor. Yani 30 31 litre 340 km gidiyor. Bu değer son 10 15 depodur aynı.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınız
Civic FC5 2017
Araç yaklaşık 34 litre lpg alıyor. Ama ilk bip sesini duyduğumda dolduruyorum. Bu da yaklaşık 30 ya da 31 litre civarına denk gelmiş oluyor. Yani 30 31 litre 340 km gidiyor. Bu değer son 10 15 depodur aynı.
sanırım kullandığınız yerde pek trafik yok. nasıl bir güzergahta elde ediyorsunuz bu değeri. ankaranın neresinde kullanıyorsunuz aracınızı. ben 260 km nin üstüne çakamıyorum malesef.

sanırım kullandığınız yerde pek trafik yok. nasıl bir güzergahta elde ediyorsunuz bu değeri. ankaranın neresinde kullanıyorsunuz aracınızı. ben 260 km nin üstüne çakamıyorum malesef.
Hocam her sabah Mamak bölgesinden ibni sina hastanesine gidiyorum. Normalde 15 dk lik bir yol olsa da trafik sebebiyle 30 bazen 40 dk bulabiliyor. Belki bir İstanbul trafiği olmayabilir ama yine de şehirici kullanım oluyor.

Ayrıca benim aracım da bir ara 240 km lere düşmüştü. Aracın gaz ayarını yaptırdım ve gaz fltresini değiştirdim. Ondan sonra standart 340 km lere dayadı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Fabrika çıkışli Lpg ler çok yakıyor deyince cok tepki gösteren arkadaşlar oluyor. Ama benim bu forumdaki tecrübelerden çıkardığım sonuc şu: fabrika çıkış Lpg ler sonradan takilanlara gore sehir içi 2-3lt fazla takıyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Banada fabrika çıkışlı lpgli Hondalarda performans esas alınıyor gibi geliyor. Çünkü benzin ve lpg performansında fark yok diye tanıtım yapıyorlar. Bunun için ise ayarın hafif zengin olması gerek!
Fabrika çıkışli Lpg ler çok yakıyor deyince cok tepki gösteren arkadaşlar oluyor. Ama benim bu forumdaki tecrübelerden çıkardığım sonuc şu: fabrika çıkış Lpg ler sonradan takilanlara gore sehir içi 2-3lt fazla takıyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri