Elektrik problemi

Aracınız
İyi günler arkadaşlar aracim 2013 model fb7 civic lpg li. aracımda 20gün önce akü degistirdim ancak bu surede akü bitti hatta oyleki arabada cikmayan hata yoktu ve arabam calismiyordu. Yani tamamen bitmis . Takviye ile sarj edip calistirdik ve tekrar yeni aku taktik yine 2 gunde aku zayifladi ve arac zor calisiyor. Teyp havalandirma ic aydinlatma kapali, farlar ve silecekler dahil kapali yani autoda birakmiyorum. Neyin akuyu harcadigini bulamadim. Benzer problem yasayan varsa yardimci olabilir mi. Yada elektrik harcayan şeyi nasıl bulabilirim. Servislere hic güvenmiyorum tek dertleri biri düşsede yolsak. Bu arada istanbuldayım

Şarj dinamosunda arıza olabilir sağlam bir elektrikciye gitmek lazim benim fikrim araba aküyu şarj etmiyor

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
O.t.o elektrikciye gitmeniz lazim. Sarj dinamosu arizalandiysa ondan olabilir veya aracta aku yiyecek bir kacak olabilir. Yakin zamanda elektrik tesisatiyla alakali tadilat yapilmadiysa sarj dinamosunda problem olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Elektrikten biraz anlıyorsanız ve elinizde kontrol lambanız varsa akünün eksi kutup başını sökün, kontrol lambasının bir ucunu akünün eksi kutbuna, diğer ucunu da söktüğünüz tesisatın eksi kutup başına temas ettirin. Eğer lamba yanarsa aracınızda kaçak var. Yanmazsa kaçak yok, şarj dinamonuza baktırın.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Elektrikten biraz anlıyorsanız ve elinizde kontrol lambanız varsa akünün eksi kutup başını sökün, kontrol lambasının bir ucunu akünün eksi kutbuna, diğer ucunu da söktüğünüz tesisatın eksi kutup başına temas ettirin. Eğer lamba yanarsa aracınızda kaçak var. Yanmazsa kaçak yok, şarj dinamonuza baktırın.

Hocam ben dediğinizi yaptım eksi kutup başına bir ucunu taktım diğer ucunu da akü eksi ye bağladım ışık yandı . Araba da herhangi bir sorun yok ama ışık yandı deneme amaçlı yapmıştım

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam ben dediğinizi yaptım eksi kutup başına bir ucunu taktım diğer ucunu da akü eksi ye bağladım ışık yandı . Araba da herhangi bir sorun yok ama ışık yandı deneme amaçlı yapmıştım
Aracınızda kesinlikle kaçak var. Son zamanlarda aracınıza ekstra bir işlem yaptırdınız mı? Led, double ekran, kamera vs gibi?

Kapı eşik ledi var 2 yıldır @seckins33 içerdeki sigortaları tek tek sokup taksan anlaşılır mı kaçak birde sigortaları ne ile sokebilirim cımbızla gelmiyor

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Kapı eşik ledi var 2 yıldır @seckins33 içerdeki sigortaları tek tek sokup taksan anlaşılır mı kaçak birde sigortaları ne ile sokebilirim cımbızla gelmiyor
Bir yerde kablo sıkışmış olabilir veya sıyrılmış bir kablo kaportaya temas ediyor olabilir. Sigorta cımbızı ile biraz zorlayarak sökebilirsiniz.

Geri