Elektrik problemi

Aracınız
İyi günler arkadaşlar aracim 2013 model fb7 civic lpg li. aracımda 20gün önce akü degistirdim ancak bu surede akü bitti hatta oyleki arabada cikmayan hata yoktu ve arabam calismiyordu. Yani tamamen bitmis . Takviye ile sarj edip calistirdik ve tekrar yeni aku taktik yine 2 gunde aku zayifladi ve arac zor calisiyor. Teyp havalandirma ic aydinlatma kapali, farlar ve silecekler dahil kapali yani autoda birakmiyorum. Neyin akuyu harcadigini bulamadim. Benzer problem yasayan varsa yardimci olabilir mi. Yada elektrik harcayan şeyi nasıl bulabilirim. Servislere hic güvenmiyorum tek dertleri biri düşsede yolsak. Bu arada istanbuldayım

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Öncelikle geçmiş olsun. Dediğiniz şey için komple bir gün harcayıp problemin kaynağını bulmak gerekir. Bunun için bir çok sebep sayılabilir. Tahminim ısınan bir şey kısa devre yapıyor ve ecu korumaya geçiyor olabilir. Bu sebeple iyi bir oto elektrikçinin elinden geçmesi gerekir.
Sorusturdum. Uzun yolda gittikten sonra aracı hemen stop etmek yanlismis. Beyin kendini kitliyormus hangi araç olursa olsun uzun km sonrası da stop etmeden önce aracı en az 1 dk rolantide çalıştırmak gerekiyormuş.

Try the impossible maybe not..

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Sorusturdum. Uzun yolda gittikten sonra aracı hemen stop etmek yanlismis. Beyin kendini kitliyormus hangi araç olursa olsun uzun km sonrası da stop etmeden önce aracı en az 1 dk rolantide çalıştırmak gerekiyormuş.

Bu bir motor kuralıdır eyvallah ama bu sebeple araç korumaya geçmez düşüncesindeyim.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Aynı sorun bugün yine iş yerinde stop ettiğimde tekrar oldu araç elektriği kesti 5 dk sonra kendi kapıları kitledi. Birde iş yerine giderken müzik sistemi kısa süreli kapandı açıldı bir sebepten dolayı elektrik kesiyor araç

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı sorun bugün yine iş yerinde stop ettiğimde tekrar oldu araç elektriği kesti 5 dk sonra kendi kapıları kitledi. Birde iş yerine giderken müzik sistemi kısa süreli kapandı açıldı bir sebepten dolayı elektrik kesiyor araç

Sizin aracınızda, muhtemelen bir noktada temassızlık var ve bunu ısınınca yapıyor. Bu sorun, ısınınca gevşeyen bir soket, terminal, belkide bir lehim.

Aracınız
Civic FB7 2015
Sürüş güvenliği açısından en kısa sürede servise göstermenizi tavsiye ederim. Sürüş esnasında elektronik kontrollü sistemlerde oluşabilecek bir hata çok ciddi sıkıntılar doğurabilir.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Bugün oto elektrikciye gittim. İlk baktığı yer akü kutup başları. Usta nokta atışı yaptı + kutup komple gevşemiş elle çektiğinde kablo akuden ayrıldı. Güzelce sıktı. Biraz kullan yine yaparsa başka bir yol izleyelim dedi. Birkaç gün kullanicaz bakalım yine olacakmi

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bugün oto elektrikciye gittim. İlk baktığı yer akü kutup başları. Usta nokta atışı yaptı + kutup komple gevşemiş elle çektiğinde kablo akuden ayrıldı. Güzelce sıktı. Biraz kullan yine yaparsa başka bir yol izleyelim dedi. Birkaç gün kullanicaz bakalım yine olacakmi

Dediğim gibi olmuş. Ustanın tecrübesi çok önemli. Sıcak motoru kapattın diye kendini hiç bir araba korumaya almaz. Sadece dizellerde kızdırma bujisini bekler basar gidersin. o da 3-4 sn ki çok soğuk olmayan havalarda kızdırmadan bassan bile alır. Bu arada kutup başında sonradan çekilen tesisatlarınız varsa kontrol edin. Aracın kendi kablosu kolay kolay yapmaz bunu. gevşek bağlanmış krimpli veya halka terminal bu ısınmayı yapar. Gerekiyorsa yeniden çaktırın. Kablo kesiti çekilen akımla uygunsuzdur (ince kablo kullanılması) varsa sonradan çekilen tesisatlarda o zaman daha büyük problem. Geçmiş olsun.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar çok tuhaf bir durum yaşadım. Antalya'dan Bursa'ya dönerken araç hizim ortalama 130 140 ile mola vermek için bir benzinliğe girdim. Araci stop ettim. Baktım çok meydanda kaldı araç dedim biraz kenara alayim. Bir baktım araçta göstergeler yok hiç elektrik gelmiyor anahtar marş konumuna kadar boşa donuyor. Araçtan indim kapıları kitleniyormu diye kumandaya basıyorum araçta tık yok. Şaştım kaldım. Her neyse bi wc gittim geldim bir baktım araç kendini kitlemis. Kumandadan kapıları açtım göstergeler yandı. Normal bir şekilde araç marş aldı. Yola devam ettim. 2. Mola yerinde de aynı şeyi yaptı. Ama eve geldim evin önünde yapmadı tuhaf bir durum. Sebebini bilen varmı?

Bu sorun bir daha tekrar etmedi değil mi?
Sorun sadece kutup başının gevşemesimiymiş?

feKA

0
Elektrikten biraz anlıyorsanız ve elinizde kontrol lambanız varsa akünün eksi kutup başını sökün, kontrol lambasının bir ucunu akünün eksi kutbuna, diğer ucunu da söktüğünüz tesisatın eksi kutup başına temas ettirin. Eğer lamba yanarsa aracınızda kaçak var. Yanmazsa kaçak yok, şarj dinamonuza baktırın.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam benzer durum oldu, yardım eder misiniz?;araç çalışmadı ateşleme yapmadı,sonrasında bağlantı kablosuyla şarj ederek çalıştırdık, iç lambaları açık unuttuğumun zannettim ama sonrasında ,stoptan sonra tekrar aynı durumlar .yani bir senelik akü kendini boşaltıyor sürekli . Bayii kontrol yaptı garantiyle 0akü taktı tam ayrılacam cihazla kontrol yaptı ki şarj etmiyo düşük devirlerde ..ve şarj dinamosunun sorunlu olduğunu belirtti. 1yıllık akümü geri taktı şimdi şarj dinamosunu tamir ettirecem maliyet ortalama ne çıkar ve kronik bir sorun musur ,sevebi nedir sizce? ( 2012 fb7 elegance LPGli)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri