Civic FC5 Elektronik park freni(acil durum fren desteği)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=12902]Alp92[/MENTION] [MENTION=964]maksu[/MENTION] Bilgilendirme için teşekkürler :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Yahu böyle bir şey olabilir mi ?

Acil fren destek sistemi siz fren pedalına aniden ne şiddetle bastığınızı algılayıp siz %50 güçte uygulasanız araç ekstra fren gücü uygular ve daha çabuk durmanızı sağlar hepsi bu.

Yok öyle el freni çekme felan ya hangi arabada gördünüz siz böyle bir şey yapıldığını ? :) Tüm arabalarda bu sistem var. :)

Gece gece güldürdünüz ya :)

Sakın ama SAKIN hareket halindeyken durmak için park freni tuşunu felan kaldırmayın SAKIN.

Aracınız
Ben de boyle birsey olabilecegine ihtimal vermiyorum. Panik fren halinde fren pedalina aniden tum gunuzle bastiginizda arac zaten en kisa mesafede durmak icin gereken reaksiyonu gosterir. Bu sirada elleriniz de direksiyonda olmaliki gerekirse manevra yapabileseniz.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
2 gün önce başıma geldi istanbuldan ikinci el bir fc5 alıp kayseriye geliyordum hız sabitleyici açık 130km hızla ilerlerken sağ şeritteki otobüz birden önüme çıktı tam yanından geçerken ayağımı frene attım ama önceki aracım fb7 idi onda abs devreye giriyordu o yüzden alışkanlık çok sert basmadım ama birden dörtlüler yandı araç zıpgın gibi 70km ye düştü 1-2 saniyede oldu bu olay arabanın içindekiler öne doğru geldi baya hissettirdi yani ama enteresan bir şekilde ben frene çok sert basmadığımı hatırlıyorum ama araba sanki freni köklemişim gibi davrandı acaba dedim ön yakınlık sensöründen dolayımı kendi yavaşladı diye düşünüyorum

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@fx2006 Sensörlerin böyle bir özelliği yok, fc5 in fren sistemi fb7 den daha iyi bu bir gerçek.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
peki şu el freni olayı kafama takıldı, bu elfreni aracı durdurduğumuzda otomatik olarak devreye girmesi gerekmiyormu? yani aracı çalıştırıp giderken indiririz mesele değilde aracı durdurunca bazen unutuyorum ama kendinin otomatik girmesi gerekiyor diye düşünüyorum, sitede kullanım klavuzunda emniyet kemeri felanla ilgili bişeyler yazıyor ama tam anlayamadım bana kullanım şeklinden bahsedebilirmisiniz.

S

Silinen üye 11736

Guest
Merhaba, eğer brakehold fonksiyonunu aktif kullanıyorsanız, emniyet kemerini çıkarınca aracı otomatik olarak el freni pozisyonuna almaktadır.

ASUS_Z00AD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
peki bu brakehold her aracı çalıştırdığımızda devreye girmiyormu illa biz mi basacağız

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
peki şu el freni olayı kafama takıldı, bu elfreni aracı durdurduğumuzda otomatik olarak devreye girmesi gerekmiyormu? yani aracı çalıştırıp giderken indiririz mesele değilde aracı durdurunca bazen unutuyorum ama kendinin otomatik girmesi gerekiyor diye düşünüyorum, sitede kullanım klavuzunda emniyet kemeri felanla ilgili bişeyler yazıyor ama tam anlayamadım bana kullanım şeklinden bahsedebilirmisiniz.
Aracı durdurunca kendi el freni çekmiyor fakat eğer el freni çekilmişse emniyet kemerini taktiğinizda düğmeye basmadan gaza basınca otomatik indirip ilerliyor araç. Kemer takılı olmalı yalnız.

COR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri