En Iyi Sigorta-Kasko Şirketi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İMM miktarı 100 bin az mı hocam ?? sigortada 36 bin veriyor, üstüne kaskodan 100 bin 136 bin eder. karşı tarafa böyle bir hasar açmak demek zaten karşı taraftaki aracında kaskosuz binilemeyeceğinin göstergesi değil mi ?? İMM benim hasarımın sınırı değil.
Şu anki araç fiyatlarına göre bence az.
Kaza zaten istenmeden oluşan hasardır. Bir ara yolda farkında olmadan dalgınlık anında 50 km gibi bir hızla gidipte frensiz olarak yandan bir mercedes-bmw tarzı bir araca vursanız %90 o aracı pert edersiniz. Böyle bir ihtimal çok uzak değil maalesef, anlık dikkatsizliğe bakar.
Biraz araştırınca sizde farkedersinizki lüks segmentin parça fiyatları bizimkilere rahmet okutur :)
Bu açıdan İMM‘nin fazla olması her zaman faydalıdır.

@kayhanbozkus İMM sizin kusur oranına göre hasar verdiğiniz karşı araç-mal vb. için sigortanın ödeyeceği toplam tutarı temsil eder. Örneğin yandan bir mercedes’e çarpıp pert’e çıkarılırsa karşı sigorta şirketi yada muhatatap sizden aracın bedelini ister. Örneğin 250bin isterse ve sizin İMM 100bin ise kalan 150binlik tutarı karşı taraf sizden talep eder.

Son düzenleme:

kayhanbozkus

0
Yönetici
IMM o zaman kasko policesi icerisindeki en.onemli nokta :)
Şu anki araç fiyatlarına göre bence az.
Kaza zaten istenmeden oluşan hasardır. Bir ara yolda farkında olmadan dalgınlık anında 50 km gibi bir hızla gidipte frensiz olarak yandan bir mercedes-bmw tarzı bir araca vursanız %90 o aracı pert edersiniz. Böyle bir ihtimal çok uzak değil maalesef, anlık dikkatsizliğe bakar.
Biraz araştırınca sizde farkedersinizki lüks segmentin parça fiyatları bizimkilere rahmet okutur :)
Bu açıdan İMM‘nin fazla olması her zaman faydalıdır.

@kayhanbozkus İMM sizin kusur oranına göre hasar verdiğiniz karşı araç-mal vb. için sigortanın ödeyeceği toplam tutarı temsil eder. Örneğin yandan bir mercedes’e çarpıp pert’e çıkarılırsa karşı sigorta şirketi yada muhatatap sizden aracın bedelini ister. Örneğin 250bin isterse ve sizin İMM 100bin ise kalan 150binlik tutarı karşı taraf sizden talep eder.

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Policede ozellikle dikkat etmemiz gerekenler nelerdir ?

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)
Aslında herşey :)
Ben 7-8 yıl önce ilk poliçe içeriklerini okuduğumda şaşırmıştım, AXA'dan en düşük fiyatı veriyor diye kasko yaptırmıştım ama içinde 10yaşına kadar olan araçlarda arıza durumunda ve lastik patlamasında ücretsiz çekici olduğunu bilmiyordum, üstelik araç uzun yolda sorun yaşarsa varılacak yere kadar olan otel ve bilet parasının bir kısmını da sigorta ödüyormuş :)
Bu nedenle poliçeyi komple okumak faydalı.

Bence dikkat edilecek hususlar,
1. İMM yüksek olmalı
2. Muafiyetler incelenip özellikle cam muafiyetlerine dikkat edilmeli.
3. Kiralık araç verilme süreleri ve koşulları-araç sınıflarına bakılmalı.
4. İletişimde sorunu olmayan ve çözüm konusunda güvence verecek acentelerle çalışılmalı, soru sordukça tersleyenlerden bence uzak durulmalı :)
5. Arıza-lastik yardım hususlarına dikkat edilmeli.
6. Çalınma teminatları incelenmeli, birçok poliçede araç çalınma koşulu olarak kapalı sitede ve iki anahtar sizde olması koşulunda ödeme yapılır şartı var ve bundan pek kimsenin haberi yok, yani evinize hırsız girip aracın anahtarını çalarak aracı çaldığı koşullarda kasko ödeme yapmayabilir. İncelediğim kaskolarda sadece Sombo-japan'da artı teminat ile anahtarla çalınma teminatı da vardı.
7. En önemlisi kaskoyu yaptırmadan önce yetkili servislerle anlaşması olup olmadığını servisleri arayıp sorun :) Bir VW sahibi arkadaşım kuveytturk'ün kaskosu neova'dan uygun fiyata kasko yaptırmıştı ancak ufak bir kazada Doğus Oto'yu arayınca neova ile anlaşmamız yok diyince şok olmuştu. Sonradan tamiratı yaptırıp fatura ile parasını almıştı gereksiz bir uğraşı olmuştu onun için.
8. LPG mevcutsa mutlaka poliçe içeriğinde güncel montaj değeri girilerek kaydı bulunmalı.
9. Poliçe tiplerinde orjinal parça ile istenilen yerde onarımın olduğu tip seçilmeli, bazı firmalar "özel servis-muadil parça" koşullarında bayağı uyguna kasko yapıyorlar ama kaza sonrası yan sanayi parça kullanılacağını bilmek bence rahatsız edici.
Aklıma gelenler şimdilik bunlar :)

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben 7-8 yıl önce ilk poliçe içeriklerini okuduğumda şaşırmıştım, AXA'dan en düşük fiyatı veriyor diye kasko yaptırmıştım ama içinde 10yaşına kadar olan araçlarda arıza durumunda ve lastik patlamasında ücretsiz çekici olduğunu bilmiyordum, üstelik araç uzun yolda sorun yaşarsa varılacak yere kadar olan otel ve bilet parasının bir kısmını da sigorta ödüyormuş :)

1. İMM yüksek olmalı
4. İletişimde sorunu olmayan ve çözüm konusunda güvence verecek acentelerle çalışılmalı, soru sordukça tersleyenlerden bence uzak durulmalı :)
6. Çalınma teminatları incelenmeli, birçok poliçede araç çalınma koşulu olarak kapalı sitede ve iki anahtar sizde olması koşulunda ödeme yapılır şartı var ve bundan pek kimsenin haberi yok, yani evinize hırsız girip aracın anahtarını çalıp aracı alıp kasko ödeme yapmayabilir. İncelediğim kaskolarda sadece Sombo-japan'da artı teminat ile anahtarla çalınma teminatı da vardı.
7. En önemlisi kaskoyu yaptırmadan önce yetkili servislerle anlaşması olup olmadığını servisleri arayıp sorun :) Bir VW sahibi arkadaşım kuveytturk'ün kaskosu neova'dan uygun fiyata kasko yaptırmıştı ancak ufak bir kazada Doğus Oto'yu arayınca neova ile anlaşmamız yok diyince şok olmuştu. Sonradan tamiratı yaptırıp fatura ile parasını almıştı galiba ama bir uğraşı olmuştu onun için.
8. LPG mevcutsa mutlaka poliçe içeriğinde güncel montaj değeri girilerek kaydı bulunmalı.
9. Poliçe tiplerinde orjinal parça ile istenilen yerde onarımın olduğu tip seçilmeli, bazı firmalar özel servis-muadil parça koşullarında bayağı uyguna kasko yapıyorlar ama kaza sonrası yan sanayi parça kullanılacağını bilmek bence rahatsız edici.
Üstadım çok güzel ve ayrıntılı açıklamışsınız helal olsun ??

Aracınız
IMM'nin en az aracınızın Kasko değeri kadar olması ve tercihen daha yüksek olması bence iyidir. IMM yanılmıyorsam diğer aracın zararını öder ve yollarda bir sürü yüksek modelli araç mevcut.

Bende 2018 Eco Elagance var. Ben de Kasko'yu dün SOMPO JAPAN'dan yaptırdım. IMM Miktarını çalıştığım acente 150 bin olarak fiyat teklifi almış, bu miktarı 500 bin'e çıkarttırdım arada 300 bin olmadığı için. IMM'nin 150 bin ve 500 bin olmasında benim Kasko'ya yansıyan fark 75 TL gibi cüzi bir miktardı.

Kasko bu durumda size kaça maloldu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018

1. İMM yüksek olmalı
6. Çalınma teminatları incelenmeli, birçok poliçede araç çalınma koşulu olarak kapalı sitede ve iki anahtar sizde olması koşulunda ödeme yapılır şartı var ve bundan pek kimsenin haberi yok, yani evinize hırsız girip aracın anahtarını çalıp aracı alıp kasko ödeme yapmayabilir. İncelediğim kaskolarda sadece Sombo-japan'da artı teminat ile anahtarla çalınma teminatı da vardı.
7. En önemlisi kaskoyu yaptırmadan önce yetkili servislerle anlaşması olup olmadığını servisleri arayıp sorun :) Bir VW sahibi arkadaşım kuveytturk'ün kaskosu neova'dan uygun fiyata kasko yaptırmıştı ancak ufak bir kazada Doğus Oto'yu arayınca neova ile anlaşmamız yok diyince şok olmuştu. Sonradan tamiratı yaptırıp fatura ile parasını almıştı galiba ama bir uğraşı olmuştu onun için.
9. Poliçe tiplerinde orjinal parça ile istenilen yerde onarımın olduğu tip seçilmeli, bazı firmalar özel servis-muadil parça koşullarında bayağı uyguna kasko yapıyorlar ama kaza sonrası yan sanayi parça kullanılacağını bilmek bence rahatsız edici.

8 numarali madde icin bir sorum olacak. Bizim araclar fabrika cikisli zaten lpg'li gozukuyor, zaten eco modeli bunu ifade ediyor. Buna ragmen bunun belirtilmesi gerekli midir ? Neden gereklidir ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
8 numarali madde icin bir sorum olacak. Bizim araclar fabrika cikisli zaten lpg'li gozukuyor, zaten eco modeli bunu ifade ediyor. Buna ragmen bunun belirtilmesi gerekli midir ? Neden gereklidir ?
Normalde bence gerek olmaması lazım, fc5'lerde fabrika çıkışlı LPG var çünkü ama sigortacılar muhtemelen poliçeleri garanti olsun diye koyuyorlar.

Geri