En Iyi Sigorta-Kasko Şirketi

Aracınız
Civic FC5 2017
20/09/2019 tarihinde bitecek olan kasko ve trafik sigortası için en uygun fiyatı ak sigortadan aldım. kasko 1300, trafik sigortası 680 tl. hasarsızlık ikisindede son basamak. araştırıyorum bakalım henüz yaptırmadım.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Ray sigortayı araştırın. Sompo japonun 1800 verdiği teklife 1400 lira fiyat verdi Ray sigorta.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Sakın ! 200 300 500 fazla verin saglam bir sigorta sirketiyle calisin. Yakin bir zamanda kaza yaptik ve Ray sigorta kaskoluyduk. Ikame arac bizim icin olmazsa olmaz oldugu icin 15 gunluk ikame secenegini secmistik. Kaza tarihinden tam 5 gun sonra arac teslim edildi. Ayrica exper yollandi araca hasar tutari 7500 TL'yi gectigi icin kendi bilirkisisini gondereceklerini dile getirerek aracimi serviste neredeyse bostan yere 7-8 gun anahtar degmeden yatirdilar. Kaskoya isiniz dusmez dusmez dustugunde de bu sekilde rezil eder.
Ray sigortayı araştırın. Sompo japonun 1800 verdiği teklife 1400 lira fiyat verdi Ray sigorta.

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)

Aracınız
Bendeki kasko aksigortanın. Kaza sonucu hem onarım işi aynı gün başladı ve hemde ikame araç aynı gün adres verdiğim yere getirildi. 10 günlük ikame araç verdiler ve talep edersem bir 10 gün daha verebileceklerini iletmişlerdi.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aslında herşey :)
Ben 7-8 yıl önce ilk poliçe içeriklerini okuduğumda şaşırmıştım, AXA'dan en düşük fiyatı veriyor diye kasko yaptırmıştım ama içinde 10yaşına kadar olan araçlarda arıza durumunda ve lastik patlamasında ücretsiz çekici olduğunu bilmiyordum, üstelik araç uzun yolda sorun yaşarsa varılacak yere kadar olan otel ve bilet parasının bir kısmını da sigorta ödüyormuş :)
Bu nedenle poliçeyi komple okumak faydalı.

Bence dikkat edilecek hususlar,
1. İMM yüksek olmalı
2. Muafiyetler incelenip özellikle cam muafiyetlerine dikkat edilmeli.
3. Kiralık araç verilme süreleri ve koşulları-araç sınıflarına bakılmalı.
4. İletişimde sorunu olmayan ve çözüm konusunda güvence verecek acentelerle çalışılmalı, soru sordukça tersleyenlerden bence uzak durulmalı :)
5. Arıza-lastik yardım hususlarına dikkat edilmeli.
6. Çalınma teminatları incelenmeli, birçok poliçede araç çalınma koşulu olarak kapalı sitede ve iki anahtar sizde olması koşulunda ödeme yapılır şartı var ve bundan pek kimsenin haberi yok, yani evinize hırsız girip aracın anahtarını çalıp aracı alıp kasko ödeme yapmayabilir. İncelediğim kaskolarda sadece Sombo-japan'da artı teminat ile anahtarla çalınma teminatı da vardı.
7. En önemlisi kaskoyu yaptırmadan önce yetkili servislerle anlaşması olup olmadığını servisleri arayıp sorun :) Bir VW sahibi arkadaşım kuveytturk'ün kaskosu neova'dan uygun fiyata kasko yaptırmıştı ancak ufak bir kazada Doğus Oto'yu arayınca neova ile anlaşmamız yok diyince şok olmuştu. Sonradan tamiratı yaptırıp fatura ile parasını almıştı galiba ama bir uğraşı olmuştu onun için.
8. LPG mevcutsa mutlaka poliçe içeriğinde güncel montaj değeri girilerek kaydı bulunmalı.
9. Poliçe tiplerinde orjinal parça ile istenilen yerde onarımın olduğu tip seçilmeli, bazı firmalar özel servis-muadil parça koşullarında bayağı uyguna kasko yapıyorlar ama kaza sonrası yan sanayi parça kullanılacağını bilmek bence rahatsız edici.
Aklıma gelenler şimdilik bunlar :)

Teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Sigorta şirketlerini anlamak mümkün değil. 2021 model arabalara 4000 küsür kasko fiyatı çıkartırken. 2013 model arabaya 5989₺ en düşük çıkan. 2012 yılından beri kasko yaptırıyorum. Kaskom hiç bozulmadı. Hasarsızlık hiç bozulmadı. Neye göre fiyat veriyorlar. Zorunlu+kasko 8000tl yi geçiyor. Bugün araç alıp yeni kasko yaptırsam 15000-20000₺ mi çıkacak kasko?

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhabalar
Ben daha önce hiç kasko yaptırmamıştim bu sene yaptırayım dedim 16bin tutar çıkardılar araç 2015 model

Mi 9 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri