Engelli Araç Alımı Nasıl Yapılır Bilgilendirme

Hocam ben araç alırken de özellikle ötv muafiyeti yazısı istemişlerdi başhekim yardımcısı da daha önce rapor dönüştürdüklerini belirtmişti, prosedür hastane ve notere göre değişebiliyor demekki. Babanın üstüneyse süresiz rapor yazmaları gerekli hocam bendeki raporlar ömür boyu geçerliydi. O rapor sayesinde dayıma 3 aylık izin almıştık dedemin gelip yanında kalıyordu. Raporu o sekilde verdiklerinde sana da babana da eziyet olmaz, hastayı hastahaneye sürekli yormak da iyi olmuyor. Senin adına sevindim. Mtv ödüyorum şuanda ödememek nasıl bişey bilirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
sanırım dediğin gibi prosedür değişmiş çünkü bana aracı satan kişi o zaman Ötv yazısını istiyordu şimdi bu rapora baktığında gerek yok dedi. evet babam için zor oluyor gerçekten, bir sonrakinde kesinlikle konuşucam. Mtv neden ödüyorsun merak ettim hocam?

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
sanırım dediğin gibi prosedür değişmiş çünkü bana aracı satan kişi o zaman Ötv yazısını istiyordu şimdi bu rapora baktığında gerek yok dedi. evet babam için zor oluyor gerçekten, bir sonrakinde kesinlikle konuşucam. Mtv neden ödüyorsun merak ettim hocam?

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dedem vefat etti hocam o yuzden ödüyorum, 11. Ayda vefat etti direk mtv cikti otv temmuz odemeden aracin devir islemlerini yaptiramamistim.

Aracınız
Civic FB7 2013
Başın sağolsun

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba
Bir akrabamın 4 yaşında oğlu var çözger raporu almışlar bu raporda ökgv ibaresi var ötv indirimli araç alabilirler mi?
Çözgerin açılımı;çoçuklar için özel gereksinim raporu

ywzckr

0
Merhaba
Bir akrabamın 4 yaşında oğlu var çözger raporu almışlar bu raporda ökgv ibaresi var ötv indirimli araç alabilirler mi?
Çözgerin açılımı;çoçuklar için özel gereksinim raporu

Özel koşul gereksinimi var ibaresi var ise %90 ve üzeri (7. Basamakta engeli var) demek ki raporu araç alabilir, proforma fatura ile notere anne baba birlikte gidip vekalet verip alıyor olmaları lazım bildiğim kadarıyla.

ywzckr

0
Özel koşul gereksinimi var ibaresi var ise %90 ve üzeri (7. Basamakta engeli var) demek ki raporu araç alabilir, proforma fatura ile notere anne baba birlikte gidip vekalet verip alıyor olmaları lazım bildiğim kadarıyla.
Ama akrabanızın üzerine arabayı siz almayı düşünüyorsanız, kasko kaza yaptığınızda aracı kullanan anne baba dışındaysa ödemeyebilir daha önce de gazetelere çıktı bu haberler. Birde aracı alırken parayı verenin üstüne yapılıyor araç sananlar da oluyor, araç engellinin adına kayıtlı olur 5 yıl da satılamaz şerhi konulur, bu süre içerisinde sadece engelliden engelliye satışı gerçekleştirilebilir veya yapılan ötv indirimi ödenmek şartıyla herhangi bir vatandaşa satılabilir.

Geri