Civic FC5 Fabrikasyon LPG de yaşadığım ciddi sorunlar

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Geçmiş olsun dostum umarım tekrar etmez. Ben de fabrikasyonla gelen sistemi kullanmaktayım fb7 de. 4 senedir herhangi bir sıkıntım olmadı 105bin km de. Acaba kaliteyi mi düşürdüler diye düşündüm.

Ne gibi farkları gözlemlediniz araçtan çıkanla, sanayide takılanlar arasında? Acaba bende ne zaman meydana gelir bu arızalar merak etmekteyim. Herkesin başına bir şey geliyor ben daha lpg ayarı bile yaptırmadım ?
yetkili BRC bayisi, bir çok parçanın kendilerinde takılanla farklı olduğunu söyledi. Hatta bu kapsamda boruların bazılarını değiştirdiler.

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
@muratk geçmiş olsun. Ayrıca bilgilendirme için teşekkür ederiz. Buradan şu çıkıyor. Fabrikadan lpgli deyip geçmemek gerekiyor. Kontrol edilmeli. Aslında bunların garantiden veya lpg montajını kim yaptı ise o karşılaması gerekirdi. Basbayağı montaj hatası. Genelde kaliteli marka deyip geçiyoruz. Montaj ise bu hususta daha öncelikli olmalı!

İşçilik hatası görmedik. Temelde parçaların kalitesizliği diyebilirim. Regülatörün su giriş ve çıkış bağlantı parçaları bence vidali olmalıydı, bunları sıkı geçme yapmışlar. Eski regülatördeki giriş çıkış parçaları çok oynaktı, şaştım açıkcası, 2-3 yıl sonra yine aynı sorunu yaşayacağımı düşünüyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İşçilik hatası görmedik. Temelde parçaların kalitesizliği diyebilirim. Regülatörün su giriş ve çıkış bağlantı parçaları bence vidali olmalıydı, bunları sıkı geçme yapmışlar. Eski regülatördeki giriş çıkış parçaları çok oynaktı, şaştım açıkcası, 2-3 yıl sonra yine aynı sorunu yaşayacağımı düşünüyorum.
4 sene önce kendi aracıma lpg montajı yaptırdım. Sadece zamanı gelince filtre değişimi yapıyorum. Değişim esnasındada gaz kaçak testi ve bağlantılarıda kontrol ettiririm. Kaçak ve gevşeme olduğunu hiç görmedim. Bağlantıları sıkı sıkıya yapmışlar. Bundan dolayı bana normal gelmedi.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2013
bağlantı parçaları regülatörün üzerinde geldiği için regülatör değişti
Bağlantı parçası dediğimiz şey su giriş çıkış dirsekler,contaları, t boru gibi parçalardır. İnternette 65 tl gibi fiyatı var 50 tl işçilik alsa olsun 115 tl.
Aracın benzin hattı da lpg hattı da kolay hasar alacak yerden geçirilmez, 3 senede de kaçak vs olması düşük ihtimal.
Tabi ki üretim hatası, montaj hatası olabilir, şanssızlık olabilir fakat burada biraz ustanın çakallığı var gibi.

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Nisan 2017 alınan bir aracın 2 yıl lpg sistemi garantisi çoktan bitmiş. Garantiye girmemesi lazım.

Yaşadığınız sorun çok garip gerçekten.

Piyasada satılanla fabrikasyon olanın farklı olması gayet normal bir durum. Aracın özellik ve kapasitesine göre üretim yaptırıyorlar.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bağlantı parçası dediğimiz şey su giriş çıkış dirsekler,contaları, t boru gibi parçalardır. İnternette 65 tl gibi fiyatı var 50 tl işçilik alsa olsun 115 tl.
Aracın benzin hattı da lpg hattı da kolay hasar alacak yerden geçirilmez, 3 senede de kaçak vs olması düşük ihtimal.
Tabi ki üretim hatası, montaj hatası olabilir, şanssızlık olabilir fakat burada biraz ustanın çakallığı var gibi.

Yorumlarınız oldukca yerinde.
su giriş çıkış dirsekleri değişebilirmiş. Bayinin çakallığına geldim sanki, dediğiniz gibi. Regülatör değişecek diyince güvendim onlara.
Bu konuyu BRC türkiye ile paylaşacağım ama.
Ancak diğer yaşadığım iki sorun (boru ve enjektör bloğundaki gaz kaçağı) markaya olan güvenimi sarstı.

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben ilk 2014 şubat ayında honda civic eco elegance almıştım. İstanbuldan Uşak'a giderken araç lepgden benzine geçip duruyordu kendi kendine... Uşak'a kadar benzinde gittim. Ne olduğunu anlamamıştım. Sonra uşak'a bi lpg ustası baktı.. birşeyi yok dedi. ertesi gün yeniden aynı sıkıntıları yaptı... daha 2 günlük araç lpg'den benzine geçiyor sürekli.. üstelik lpg full dolu... Neyse başka ustaya gösterdik... Sorun neymiş? Akü başlıklarındaki lpg vidaları sıkılmadığı için orada temas ettiğinde lpg çalışıyor etmediğinde lpg sönüyor...
Velhasıl bayiye durumu ilettim. Bakımların birisinde indirim yaptılar. Bundan sonra montajdan gelen araçları test etmemiz gerekir falan dediler ama hepsi hikaye... Zaten Bereç'teki honda artı plaza idi ve kapandı sonra.

Eğer ki lpg versiyonlar ile düz versiyonlar arasında motor kısmında bi değişiklik yoksa, yani parçalarda çelik veya magnezyum gibi bi fark yoksa lpgyi kendiniz taktırın bence. En azından sağlam düzgün bi usta takar ve ayarlarını da kendisi yapar. Honda bu lpg işini bana kalırsa beceremiyor. Ben 5 yıl kullandım, sonra dizel aldım. Hoş dizel de sorunlar var... tüketim verileri ben bi türlü tutturamadım. otomatik vites dedik 9 ileri dedik arada silkeleme yapıyor. düşük viteslerde araba bi garip davranıyor. bakalım ne olacak 30 bin bakımında söylicem hespini.

evet piyasadaki en iyi fiyat performans aracı civic gibiydi aldığımda ama nedense iki aracımda da daha iyi olabilirdi diyorum hep.

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar
2020 elegans araç aldım bende.Eco araç sahiplerinin yakın zamanda Lpg ile yaşadığı sorunlar var mı acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri