Fb7 de lpg de benzin düşme ve çözümü.

Ynt: Fb7 de lpg de benzin düşme ve çözümü.

[quote author=aknasmub link=topic=45.msg2881#msg2881 date=1396341321]
aslında bakarsak bu sorun bütün eski hondalarda da vardı.
eski aracımda (2009 civic hb lpgli) da lpg ile giderken benzin göstergesi düşüyordu.
yaklaşık olarak 300-400 km sonra kendiliğinden benzin göstergesi yükseliyordu.
sanırım çok kolay çözülebilen bir sorun değil bu durum.
bu yüzden dediğiniz gibi yamamaya çalışmışlar.
kötü de olsa en azından benzin göstergesini görebiliyoruz.
ama kökten çözülmesi gerekiyor bu durumun.
[/quote]

LPG kiti sonradan takılsa dediğiniz doğru derdim ama bu aracın üretimi, motoru zaten fabrika çıkışı LPG'ye uyumlu diye satılıyor. O yüzden bence fabrikadan satışa sunulmadan bu sorunu çözmeliydi ama en azından çözümü için adım atmış oldular.

bugün LPG için emülatör takıldı. kibrit kutusu kadar bir zımbırtı. nereye nasıl taktıklarını görmedim ancak montaj şeması , nasıl nereye takılacağını gösterir belgeler falan elimde :))
bir gün birisi kendisi emülatör geliştirir aracına takmak isterse, bana haber etsin :))

Hoşgeldin haydar hocam :)

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

[quote author=avansis link=topic=45.msg3296#msg3296 date=1397329764]
Hoşgeldin haydar hocam :)

[/quote]

[;)]

ismail hocam baya oldu , yine geriden geliyorsun, cam üstü spoilerda olduğu gibi ..
Eyvallah , hoş bulduk :eek:k:

Hay arkadaş..:)
İnan bilmiyordum bildirim gelince kim bu temizyürek dedim..
Geriden geliyorsun ben ne yapayım doktorum :)

Bügün tecrübe ettigim son durumuda buradan paylaşmak istedim...

Lpg modülü son saffalarda pek saglıklı hizmet vermiyor sanırım..nasıl olsa modül var diye uzun zamandır benzin ışıgım yanmasına ramen benzin almadım i mid ekranda hep ikaz vermeye devam etti hatta artık icinde olan benzin ile kaç km gidecegi bile yazmıyordu..
Benzin kısmındaki çubuklarda yok oldu sadece ışık yanık kullandım..

O şekilde bir hafta işe gidip geldim sonra dahada risk etmeyeyim diye denemek amaçlı 20 tl benzin aldım..
Birden bire beş diş birden yükseldi yani anlıyacagınız icinde aslında baya benzin var idi..

Öyle olmasına ramen çubuklar yok olmuş benzin ışıgım hep yanmakda idi..

Burdan tavsiyem cubuklar kayboldu benzin biter 50 tl alayım diye kendinizi şart koşmayın atın 20 tl gelsin sistem kendine..çunki içinde benzin fazlasıyla var zaten ;)

[quote author=avansis link=topic=45.msg3331#msg3331 date=1397415633]
Bügün tecrübe ettigim son durumuda buradan paylaşmak istedim...

Lpg modülü son saffalarda pek saglıklı hizmet vermiyor sanırım..nasıl olsa modül var diye uzun zamandır benzin ışıgım yanmasına ramen benzin almadım i mid ekranda hep ikaz vermeye devam etti hatta artık icinde olan benzin ile kaç km gidecegi bile yazmıyordu..
Benzin kısmındaki çubuklarda yok oldu sadece ışık yanık kullandım..

O şekilde bir hafta işe gidip geldim sonra dahada risk etmeyeyim diye denemek amaçlı 20 tl benzin aldım..
Birden bire beş diş birden yükseldi yani anlıyacagınız icinde aslında baya benzin var idi..

Öyle olmasına ramen çubuklar yok olmuş benzin ışıgım hep yanmakda idi..

Burdan tavsiyem cubuklar kayboldu benzin biter 50 tl alayım diye kendinizi şart koşmayın atın 20 tl gelsin sistem kendine..çunki içinde benzin fazlasıyla var zaten ;)

[/quote]

ee ne anladık abi bu modülden o zaman?

Valla haydar hocam benim anladıgım şu ki.. Yarım deponun altına düşdügü zaman kendini güncellemiyorya modül oldugu zaman bi o işe yarıyo aslında..
iki üç diş ise her zaman altında gösteriyo bana göre.
Işık yansın i mid ekranda gidilecek km göstermesin hiç endişe etmeyin ve 20 tl lik benzin alın..

arkadaşlar merhabar;

3 gün önce aracımı ankara honda boraya 20.000 km bakımına götürdüm. ve lpgden dolayı benzin düşme emülatörünü sordum.
aracım eco olmadığı için ücretli takılabileceği söylendi. fiyatı 125,00 tl imiş.
ellerinde yok, liste yapıyorlarmış. gelince takacaklarmış isteyenlere.
ama şu şekilde bir ön bilgi verdiler. araç seyir halinde iken düşme devam ediyor. araca bindiğinizde arabayı çalıştırmadan kontağı açtığınızda net doluluk oranını görürsünüz dediler.

tabi kullanan arkadaşlar farklı durumlarla karşılaşmışlardır. bu sadece servisin söylediği açıklama.

bende sipariş vermedim. sorun tamamiyle çözülsün o şekilde taktırıcam.

[quote author=khelrun link=topic=45.msg4227#msg4227 date=1399819224]
arkadaşlar merhabar;

3 gün önce aracımı ankara honda boraya 20.000 km bakımına götürdüm. ve lpgden dolayı benzin düşme emülatörünü sordum.
aracım eco olmadığı için ücretli takılabileceği söylendi. fiyatı 125,00 tl imiş.
ellerinde yok, liste yapıyorlarmış. gelince takacaklarmış isteyenlere.
ama şu şekilde bir ön bilgi verdiler. araç seyir halinde iken düşme devam ediyor. araca bindiğinizde arabayı çalıştırmadan kontağı açtığınızda net doluluk oranını görürsünüz dediler.

tabi kullanan arkadaşlar farklı durumlarla karşılaşmışlardır. bu sadece servisin söylediği açıklama.

bende sipariş vermedim. sorun tamamiyle çözülsün o şekilde taktırıcam.
[/quote]taktırmaya niyetiniz var ise taktırın artıları eksilerinden fazla.

Yaşasın tapatalk!

Geri