Civic FB7 FB7 hava filtresi ara borusu yırtılma sorunu

Aracınız
2013 Fb7 aracım var. Yolda giderken motor arıza ışığı yandı kaputu açtığımda hava filtresi ara borunun dibinden yarıldığını gördüm bu boruyu nereden bulabilirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Bu konuyla ilgili güzel bir video gördüm ve bu sorunun nedeninin aslında düşündüğümüzden basit olduğunu anladım :)
Bu parça periyodik bakımda hava filtresi değişimi esnasında bir miktar esnemektedir, ancak eskimeye bağlı esnekliğini kaybetmeye başlayarak hava filtresini değiştirme amacıyla tekrardan esnettiğinizde mikro düzeyde yırtıklar oluşmakta ve zaman içinde sıcak-soğuk değişimi ile büyük yırtıklara dönüşmektedir. Ben hava filtresini değiştirirken o borunun bu kadar esnediğini farketmemiştim, şahsi tavsiyem bu sorunla karşılaşma ihtimalini azaltmak için boru sıcakken (yani en esnek olabileceği zamanda) minimum düzeyde gererek hızlıca hava filtresini değiştirmek, bu borunun ömrünün uzun olması açısından faydalı olacaktır...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar bu parça 2013 model için uygunsa sipariş vermeyi düşünüyorum. Dün bakım yaptırırken kontrol ettirdim benimki de yırtıkmış.

Kün feyekün..
Geçmiş olsun, parça kodu tutuyor gibi görünüyor.
Garanti olsun diyorsanız servisten parçanın fiyatını sorun, fiyat sorarken kodunu da öğrenin. İlandaki kod ile karşılaştırın.

neasy

0
Aracınız
Aracımda epeydir çekişten düşme ve bazen tekleme problemi vardı. Afr ayarı için ustaya gittiğimde bu araba benzinde düzgün çalışmıyor önce onun için baktırın dedi. Bugün ustaya gittim. Usta teste çıktı ve geldiğinde hava filtresi borusu patlamış dedi. Aynen resimdeki gibi yırtılmıştı benimde. 318 TL ye servisten orijinalini alarak hallettik. Bilseydim netten 160a buradaki parçayı alırdım ama o an mecburdum. Bir daha yırtılana kadar da binerim herhalde zaten :)

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracımda epeydir çekişten düşme ve bazen tekleme problemi vardı. Afr ayarı için ustaya gittiğimde bu araba benzinde düzgün çalışmıyor önce onun için baktırın dedi. Bugün ustaya gittim. Usta teste çıktı ve geldiğinde hava filtresi borusu patlamış dedi. Aynen resimdeki gibi yırtılmıştı benimde. 318 TL ye servisten orijinalini alarak hallettik. Bilseydim netten 160a buradaki parçayı alırdım ama o an mecburdum. Bir daha yırtılana kadar da binerim herhalde zaten :)

Geçmiş olsun hocam biraz tuzlu olmuş. Fakat problemi çözünce insan bir rahatlıyor anlatılmaz.
Bu ara Afr ayarına bakanı tebrik ederim. Ayar yapıp geçmemiş.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Serviste 318 tlye mevcutsa bence uygun diyebilirim. Geçmiş olsun.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçen hafta Amazon.com'dan aldığım fren balatası ile birlikte elimde tedbiren bulunsun diye aldığım hava filtre ara borusu geldi :)
Acil ihtiyacı olan olursa da gerekirse kar eklemeden satabilirim, böylece ürünün uyduğunu da teyit etmiş oluruz :)

hava filtre borusu-3.jpg
hava filtre borusu-2.jpg

Aracınız
Civic FB7 2014
Değerli kardeşim hayırlı geceler. Benim bu boru yırtılmıştı. Çevre servislerde bulamadım ve orayı kendim yapıştırdım. Herhangi bir sorun yaşamadim. Ürün orijinal mi acaba bir bilgin var mı ?
Geçen hafta Amazon.com'dan aldığım fren balatası ile birlikte elimde tedbiren bulunsun diye aldığım hava filtre ara borusu geldi :)
Acil ihtiyacı olan olursa da gerekirse kar eklemeden satabilirim, böylece ürünün uyduğunu da teyit etmiş oluruz :)

Ekli dosyayı görüntüle 256870
Ekli dosyayı görüntüle 256869

MI 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Değerli kardeşim hayırlı geceler. Benim bu boru yırtılmıştı. Çevre servislerde bulamadım ve orayı kendim yapıştırdım. Herhangi bir sorun yaşamadim. Ürün orijinal mi acaba bir bilgin var mı ?

MI 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ürün bence orjinal ve kapalı poşette geldi (y)

Aracınız
Civic FB7 2015
Maalesef kronik bir sorun ve bende aynı sorunu yaşadım. Servis asla ve asla garanti kapsamına sokmuyor. Onu sokma bunu sokma garantiye ne giriyor dedim bana verdiği cevapta bu parçanın sarf edilebilen bir parça olduğunu ve motorda fabrikasyon hata varsa sadece o garantiye girer dedi ve el makkum 300 küsür liraya o hortumu aldım ama haram zehir olsun

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Maalesef kronik bir sorun ve bende aynı sorunu yaşadım. Servis asla ve asla garanti kapsamına sokmuyor. Onu sokma bunu sokma garantiye ne giriyor dedim bana verdiği cevapta bu parçanın sarf edilebilen bir parça olduğunu ve motorda fabrikasyon hata varsa sadece o garantiye girer dedi ve el makkum 300 küsür liraya o hortumu aldım ama haram zehir olsun

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Nasıl sarf ediliyormuş filtre gibi değişen bir parça değilki bu?
Ciddi saçmalamışlar. Hangi bayi bunu diyen?

Geri