fb7 honda civic 2013 gazdan atma problemi

UMTK

0
fb7 honda civic 2013 gaz la sehir halindeyken arabayı sendeliyor ve benzine geciyor gaz dolu oldugu halde bunu yapıyor bazen ışıklarda durunca istop ediyor otomatık vites araba araç sollamaya kalksan sendeliyor arabayı sallıyor ve benzine atıyor gazıda hep aynı yerden shellden alıyorum ve bu yenı olmaya başladı daha önce böle bı sorunum yoktu acaba neden dir bilgisi olan başına gelen arkadasım varmı şuan benzinde kullanıyorum .duv.

Akuscu

0
Aracınız
fb7 honda civic 2013 gaz la sehir halindeyken arabayı sendeliyor ve benzine geciyor gaz dolu oldugu halde bunu yapıyor bazen ışıklarda durunca istop ediyor otomatık vites araba araç sollamaya kalksan sendeliyor arabayı sallıyor ve benzine atıyor gazıda hep aynı yerden shellden alıyorum ve bu yenı olmaya başladı daha önce böle bı sorunum yoktu acaba neden dir bilgisi olan başına gelen arkadasım varmı şuan benzinde kullanıyorum .duv.
Merhaba aracını yıkattırdığında yıkamacı altına su tuttumu eğer yıkama tabancasını çok ayrıntılı bir şekilde altına tututysa bundan olabilir çünkü aynısı benim başıma gelmişti.duv.

Akuscu

0
Aracınız
Merhaba aracını yıkattırdığında yıkamacı altına su tuttumu eğer yıkama tabancasını çok ayrıntılı bir şekilde altına tututysa bundan olabilir çünkü aynısı benim başıma gelmişti.duv.

Arkadaşlar daha önce yukarıda yazdığım sebepten olduğunu sanıyordum fakat uzun zamandır aracın altına su tutturmadığım halde aynı sıkıntıyı tekrarlamaya başladı.Depo dolu olduğu halde gazdan benzine geçiyor.Bip sesini duyunca ortadaki düğmeden kapatıyorum sonra tekrar açınca normal olarak gazda devam ediyor ve bunu genelde her depo doldurduğumda bir kere yapıyor .duv.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar daha önce yukarıda yazdığım sebepten olduğunu sanıyordum fakat uzun zamandır aracın altına su tutturmadığım halde aynı sıkıntıyı tekrarlamaya başladı.Depo dolu olduğu halde gazdan benzine geçiyor.Bip sesini duyunca ortadaki düğmeden kapatıyorum sonra tekrar açınca normal olarak gazda devam ediyor ve bunu genelde her depo doldurduğumda bir kere yapıyor .duv.

Hocam bir servisen gösterin.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
iki kere servise götürdüm fakat bir türlü çözemediler bazı hastalıklar vardır ya doktoru görünce iyileşir bizimkide aynı hesap servise gidince yapmıyor ben de ne yapacağımı şaşırdım .duv.

Hocam, Honda servisine gösteriyorsanız, bir de işinin ehli brc servisinde şansınızı deneyin.

çözümü söylüyorum. şaşmazda Teknik Oto Servisi var, ayrıca BRC yetkilisi, orada gaz ayarı ve yol ayarı yaptır. sorun çözülecektir. Adam makine mühendisi ama tamircilik yapıyor-Ne güzel Değil mi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sorun geçmişte bendeki FB7ninde başına geldi :)
Sorunun kaynağı LPG montajındaki işçilik hataları (y)
LPG montajında elekriksel sistemde direnç oluşumu olmasın diye kabloların belirli bir uzunluk-kısalık ölçütleri ve yerleştirilme prensipleri varmış.
LPG montajında buna dikkat edilmezse zaman içinde kablolarda kendiliğinde direnç oluşturarak LPG sisteminin saçma sapan davranışlar göstermesine neden olabiliyor, bu şartlarda genelde LPG sistemi kendini kapatarak araç benzine geçiyor (y)
2015 yılına kadar FB7 Civiclerde LPG'nin son montajı fabrikada değil servislerde yapılıyordu ve servisteki teknikler bile bu hususlara %100 dikkat etmiyorlardı.
Bu nedenle birçok LPG problemi sonrası HONDA fabrikası LPG montajını fabrikada yapma kararı almış muhtemelen.
Güncel FC5lerdeki entegrasyon bu açıdan gerçekten üst düzeyde (y)

Aracınız
Civic FC5 2019
ben denedim, 20km kadar farketti. eco kapalı kullanıyorum
Ynt: fb7 honda civic 2013 gazdan atma problemi

Ynt: fb7 honda civic 2013 gazdan atma problemi

Araca zaten 300 km de bir 50 km kadar benzinli biniyorum sadece. Benim merak ettigim lpg ile kullanirken econlu ve econsuz deneyen var mi?

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri