FB7 iç ambiyans şerit led ve sinyal altı gündüz ledi yapımı

escala

0
Aracınız
Ben de özellikle iç ambiyansı merak ediyorum, dün sanayide bir cruze gördüm turkuaz yapmış, park ya da far açık iken yanıyor çok hoş görünüyordu

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Muhsin6607 Bir ara forumda arkadasin biri yapmıştı kapilardaki soketlerden deneyerek elektrik aldigini hatirliyorum ambiyans aydinlatma icin belki yardimci olur

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben de özellikle iç ambiyansı merak ediyorum, dün sanayide bir cruze gördüm turkuaz yapmış, park ya da far açık iken yanıyor çok hoş görünüyordu

İc ambiyans cok basit aslinda yarin yapinca detaylari paylaşacağım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Muhsin6607 Bir ara forumda arkadasin biri yapmıştı kapilardaki soketlerden deneyerek elektrik aldigini hatirliyorum ambiyans aydinlatma icin belki yardimci olur

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam evet benimde planim o arac ici kontrol kalemiyle arti eksi ucu tespit edip ordan gidecegim bakalim nasil olacak

Aracınız
Elektriğini nereden alacaksınız? Sizinki de sadece far ya da park açık iken mi yanacak?

Ben gündüz yanmasinda bir sakinca görmediğimden kapilarda olanları cam acma düğmesine
On konsoldakileride çakmakliga baglamayi düşünüyorum
Ama istersek hatti sigorta kutusuna götürüp parklara yada baska bi yere bağlayabiliriz

Aracınız
62271fc8456d78fc9884b3db65b09b3d.jpg

Konunun başında da anlattığım gibi 4 kapiyi kapi döşemelerini sökerek cam açma düğmelerinden elektirik aldim.Bunun icin arac kontrol kalemi cok is görüyor hatta mutlaka olmali
Resimde görülen kismi yukari doğru cekerek cikariyoruz. Arkasindaki vidayi söküp, kapi döşemesini en alt kismindan capraz yukarı sekilde esneterek cekiyoruz kendiliğinden çıkıyor zaten
e77c8649433d04352e3b3b5539539d16.jpg

+ ucu bulmak icin kontrol kaleminin makas ucunu boyasiz saseye temas eden kisma tutturuyoruz, igne ucunu kablolara değdiriyoruz üzerindeki isik yandığında o + uctur. - ici bulmak icin makasi bu sefer bulduğumuz arti uca takıp kablolara iğneyi değdiriyoruz isik tekrar yandiginda devre tamamdir. Kablolari siyirip baglayin.
ee66f7f9239e6f44cc16dd3021f92c2e.jpg

Bu islemle tum kapilarda ayni zaten
aa01478c1942e48701b54f4817a3cfbd.jpg

Bu da on konsol torpido ustunden baslayarak klima kontrolun altindan çakmaklıga inerek elektirigi ordan aldim yontem yine ayni arkadaslar
Led zaten bildiginiz gibi sadece sıkıştırın gitsin
0efb6d3fc6981afe179404b5bc960a5c.jpg

Video ekleyecegim bitmiş montaji aklina bisey takilan olursa çekinmeden sorabilir
Bunu konusalim sis üstü led montajida tamam onuda anlatacağım

Geri