FB7 iç ambiyans şerit led ve sinyal altı gündüz ledi yapımı

Aracınız
Anladım teşekkürler ya sis üstü yapacam ya da far içine yapacam . Bakalım artık

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam ben ölçüyü yanlış almışım aklında olsun 45 cm sis üstü için uzun geliyor ama ucundaki tıpasını çıkarıp ledi makasla kesebilirsin yinede çalışıyor :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2667]muhsin6607[/MENTION] Hocam eline sağlık çok güzel olmuş :eek:k:

Aracınız
Evet simdi sira sis ustu gündüz ledlerinde arkadaslar malzemeyi anlatmistim ilk mesajimda ilk is olarak sis çerçevelerini yerinden cikartiyoruz ardindan sis lambalarini çerçeveden çıkartıyoruz
04f9eb890a8d05c5f4db8d62866c7968.jpg

Ledlerle beraber gelen kucuk beyaz klipsler var bunlari sis cevresinin ust kismina küçük vidalariyla tutturuyoruz ve ledi bu klipslere oturtuyoruz aslinda montaj olarak bu kadar
Gelelim elektirik bağlantılarına yine burda araç kontrol kalemini kullanacağız led de 3 adet kablo var sari renk - sinyal siyah renk + uc kirmizi ise -
Sari rengi sinyale takacagiz ben islemi rahat yapmak icin on panjuru söktüm ki ona rağmen elim cok zor girdi
Panjuru sokmek icin alyan ve tornavida yeterli
1e6fd4595e4fd71641b9e50c8c3490ce.jpg

ff3e407f470625b2d86ae2d45c97738c.jpg

Sari kabloya kablo kisa oldugu icin ek yapip makaronla bağlantıyı kapatiyoruz sert bir teli kilavuz yaparak sis farini soktugumuz yerden iceri sinyale dogru uzatıyoruz. Burda aracin sinyal soketini söküyoruz ve sinyali aciyoruz kontrol kalemini yine ayni sekilde bir ucunu şaseye bağlıyoruz + ucu bulmak icin 2 renk kablo var zaten degdirsigimizde isik yanan renk dogru bağlantı kabloyu siyirip bağlantıyı yapıyoruz. Ben baglantilari hep sicak silikonla hem bantla destekledim buna dikkat etmek lazim çünkü buralara su degebilir sıkıntı olmasin
a5113b644dcfd22723297d871cf0744c.jpg

Sira gündüz ledine baglanti yapmakta tekerleri caprazlayip gunduz ledini soketinden çıkarıyoruz kablo bosta kalinca kaputtan elimizi sokup kabloyu aliyoruz yine kontrol kalemiyle + - yi buluyoruz kabloları siyirip baglantilari yapiyoruz montaj bu kadar

Bu montajdan sonra park lambalari acik olduğu surece gündüz ledi olarak yaniyor ledler far acikkende yaniyor tabiki
Sinyal verince beyazlar sönüp sari yaniyor sinyali kapatinca tekrar beyaza geçiyor
Video da birazdan geliyor arkadaslar

Aracınız
Evet simdi sira sis ustu gündüz ledlerinde arkadaslar malzemeyi anlatmistim ilk mesajimda ilk is olarak sis çerçevelerini yerinden cikartiyoruz ardindan sis lambalarini çerçeveden çıkartıyoruz
04f9eb890a8d05c5f4db8d62866c7968.jpg

Ledlerle beraber gelen kucuk beyaz klipsler var bunlari sis cevresinin ust kismina küçük vidalariyla tutturuyoruz ve ledi bu klipslere oturtuyoruz aslinda montaj olarak bu kadar
Gelelim elektirik bağlantılarına yine burda araç kontrol kalemini kullanacağız led de 3 adet kablo var sari renk - sinyal siyah renk + uc kirmizi ise -
Sari rengi sinyale takacagiz ben islemi rahat yapmak icin on panjuru söktüm ki ona rağmen elim cok zor girdi
Panjuru sokmek icin alyan ve tornavida yeterli
1e6fd4595e4fd71641b9e50c8c3490ce.jpg

ff3e407f470625b2d86ae2d45c97738c.jpg

Sari kabloya kablo kisa oldugu icin ek yapip makaronla bağlantıyı kapatiyoruz sert bir teli kilavuz yaparak sis farini soktugumuz yerden iceri sinyale dogru uzatıyoruz. Burda aracin sinyal soketini söküyoruz ve sinyali aciyoruz kontrol kalemini yine ayni sekilde bir ucunu şaseye bağlıyoruz + ucu bulmak icin 2 renk kablo var zaten degdirsigimizde isik yanan renk dogru bağlantı kabloyu siyirip bağlantıyı yapıyoruz. Ben baglantilari hep sicak silikonla hem bantla destekledim buna dikkat etmek lazim çünkü buralara su degebilir sıkıntı olmasin
a5113b644dcfd22723297d871cf0744c.jpg

Sira gündüz ledine baglanti yapmakta tekerleri caprazlayip gunduz ledini soketinden çıkarıyoruz kablo bosta kalinca kaputtan elimizi sokup kabloyu aliyoruz yine kontrol kalemiyle + - yi buluyoruz kabloları siyirip baglantilari yapiyoruz montaj bu kadar

Bu montajdan sonra park lambalari acik olduğu surece gündüz ledi olarak yaniyor ledler far acikkende yaniyor tabiki
Sinyal verince beyazlar sönüp sari yaniyor sinyali kapatinca tekrar beyaza geçiyor
Video da birazdan geliyor arkadaslar

Kardeş sen nerde oturuyosun aracı getireyimde yaptırayım sana

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
[MENTION=4861]ntugral[/MENTION] hocam ben antalyadayim şunu da belirteyim arkadaşlar bu iki islem ve montaj öğlen saat 12 de basladi aksam 19.00 da bitti.
Bu islemleri yapacak arkadaslara bolca sabir, el becerisi ve asagida ki malzemeler gerekli
1- ledler ilk sayfada linkler var ordan alabilirsiniz
2- kablo siyirma makası olmasa maket bıçağıyla yaparim demeyin olmuyor
3- sicak silikon veya makaron olursa ikisi birden iyi olur
4- ekstra kullanmak üzere led kablosu
5- Araç kontrol kalemi olmazsa olmaz en buyuk yardimciniz olur
6- cift tarafli bant- serit ledleri itmek ve parçaları yerinden oynatmak icin plastik aparat resimlerde var- tornavida elektirik bandi vs zaten hep lazim

ukirdi

0
FB7 iç ambiyans şerit led ve sinyal altı gündüz ledi yapımı

[MENTION=4861]ntugral[/MENTION] hocam ben antalyadayim şunu da belirteyim arkadaşlar bu iki islem ve montaj öğlen saat 12 de basladi aksam 19.00 da bitti.
Bu islemleri yapacak arkadaslara bolca sabir, el becerisi ve asagida ki malzemeler gerekli
1- ledler ilk sayfada linkler var ordan alabilirsiniz
2- kablo siyirma makası olmasa maket bıçağıyla yaparim demeyin olmuyor
3- sicak silikon veya makaron olursa ikisi birden iyi olur
4- ekstra kullanmak üzere led kablosu
5- Araç kontrol kalemi olmazsa olmaz en buyuk yardimciniz olur
6- cift tarafli bant- serit ledleri itmek ve parçaları yerinden oynatmak icin plastik aparat resimlerde var- tornavida elektirik bandi vs zaten hep lazim

[MENTION=2667]muhsin6607[/MENTION] hocam elinize sağlık çok başarılı

Arabalara fısıldayan adam vol.2
u.kirdi_workscivic_blue_exe

sabırla beklenen video geldi elektrik işinden az buçuk anlasam kesinlikle girişirdim.. ama kontrol kalemini kabloya tuttuğumuzda ışık yandığında ne anlam ifade ediyor ne yapılması lazım onu dahi bilmem .. güzel çalışma olmuş emeğinize sağlık...

Geri